סיקור מקיף

דברים שיורמים יודעים

א. שואל: למה עושה לנו רע לשמוע  שריטה על לוח?
ג' תוהה: איך זה שהזמן לפעמים עומד מלכת ולפעמים הוא רץ?
גידי משתף אותנו במחלוקת במשפחתו: האם תיקנים (גו'קים) הם מזיקים מסוכנים לבריאות או סתם מטרד? שאלה נוספת: האם אכן תיקנים יכולים לשרוד מתקפה גרעינית
יניב תוהה על טבע האדם: "למה המילה הומניות קיבלה משמעות של אהבת אדם סובלנות סבלנות וכו',  האם מלחמות, מוות, אכזריות ודיכוי החלש פחות אנושיות?"יניב תוהה על טבע האדם: "למה המילה הומניות קיבלה משמעות של אהבת אדם סובלנות סבלנות וכו',  האם מלחמות, מוות, אכזריות ודיכוי החלש פחות אנושיות?"
 "מכשפה טובה" משתפת סיפור קורע לב על גבר מחזר ששיקר לה. מטעמי צנעת הפרט נשמיט את הפרטים ונגיע לשאלה המסיימת את הפנייה: למה גברים משקרים? כי כולם משקרים
מ"פ שואלת " איך יתכן שאף אדם לא זוכר את הלידה של עצמו התינוק יכול לראות ולשמוע ולהריח ולהרגיש... איך יכול להיות שמאירוע כ``כ טראומטי   לאף אחד אין אפילו שביב של זיכרון מטושטש ממה שקרה?"
"נוצה" שואלת: ידוע שבעלי חיים מרגישים רעידות אדמה. למה בני אדם לא מרגישים רעידות אדמה מגיעות?
דנה שואלת: למה דגדוג מצחיק אותנו ולמה אי אפשר לדגדג את עצמנו? גם בשאלה הזו נותנת האבולוציה תשובה
ד"ק משתפת אותנו בתמיהתה "איך זה שלכלבים אין טבור כמו שלנו?"
שמואל מודאג מעתידנו, הגברים  "שמעתי שכרומוזום ה- Y הזכרי מתדלדל עם הזמן, האם יתכן שבכול דור ודור יונקים ממין זכר מאבדים עוד ועוד מתכונותיהם? האם יתכן שיעלמו?"
שאולי שואל : האמנם היינו מעטים נגד רבים במלחמת העצמאות?
לכבוד הלווייתו של הנסיך פיליפ יעסוק המדור בבית המלוכה הבריטי ובשאלתה של רג'ינה: מה הקטע של משמר המלכה? מאיפה זה בכלל התחיל? והכי חשוב- מהם הכובעים האלה ששחטו 10 ג'מוסים בשביל להכין?
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן