סיקור מקיף

מלגות החונכות של משרד המדע ייקראו על שם רונה רמון

שר אקוניס אמר היום: "העם כולו מבכה את פטירתה בטרם עת של רונה שנגעה בליבו של כל ישראלי. רונה הקדישה את חייה למיזמי חינוך לצעירים, סטודנטים ובני נוער, מתוך שליחות אמיתית לביצור עתידה של ישראל. החלטתי לקרוא לכל מלגות החונכות של המשרד על שמה של האישה האצילית רונה רמון ולהנציח את מורשתה החינוכית ואת עשייתה החברתית".

רונה רמון (משמאל) עם פרופ' יצחק בן ישראל. צילום: חן גלילי
רונה רמון (משמאל) עם פרופ' יצחק בן ישראל יו"ר סוכנות החלל הישראלית. צילום: חן גלילי

שר המדע אופיר אקוניס החליט שלשום מיד עם היוודע דבר פטירתה של רונה רמון, להנציח את זכרה  ולקרוא למלגות החונכות למדעים שמעניק משרד המדע מדי שנה על שמה.

השר אקוניס אמר היום: "העם כולו מבכה את פטירתה בטרם עת של רונה שנגעה בליבו של כל ישראלי. רונה הקדישה את חייה למיזמי חינוך לצעירים, סטודנטים ובני נוער, מתוך שליחות אמיתית לביצור עתידה של ישראל. החלטתי לקרוא לכל מלגות החונכות של המשרד על שמה של האישה האצילית רונה רמון ולהנציח את מורשתה החינוכית ואת עשייתה החברתית".

במסגרת פרויקט החונכות, הנחשבת אחת מתוכניות הדגל של משרד המדע, מקבלים מדי שנה 1,500 סטודנטים מרחבי הארץ מלגה שנתית של כ-9,000 שקלים, תמורת חונכות לתלמידים בכיתות ד' ועד י"ב בתחומי המדעים ובאנגלית. התוכנית מיועדת להנגיש ולחזק את לימודי המדעים בקרב תלמידי תיכון, במיוחד בפריפריה ובקרב אוכלוסיות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, ולעזור לתלמידים לשפר את ציוניהם.

משרד המדע והטכנולוגיה היה שותף לדרכה של רונה רמון בעשרות פרויקטים משותפים לקידום תחום החלל בישראל, במיוחד בקרב ילדים, נוער וסטודנטים, הקרויים על שם אילן רמון, בהם: הקמת קרן רמון הממשלתית,  תוכנית ספייסלאב, אולימפיאדת וחידון החלל, שבוע החלל הישראלי, מלגות מחקר לסטודנטים ולמשתלמים בחו"ל בתחום החלל, כנס החלל הבין-לאומי, תכנית אות רמון ועוד.

עוד בנושא באתר הידען:

תגובה אחת

  1. מזל שיש בישראל שר מדע שמקבל משכורת ענקית.
    בערך ההחלטה הראשונה שלו שאני לא מתנגד לה.
    רוב הזמן הוא עסוק דווקא בהכנסת פוליטיזציה לאקדמיה.
    כמו פסילה של מדענית בעלת שם עולמי לקבלת משרה. בגלל דעות פוליטיות שלה, (לי אישית אין שום דבר במשותף עם הדעות שלה וכנראה אני לא מסכים איתה פוליטית על כלום. אבל זה ממש לא רלוונטי )

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן