סיקור מקיף

רפואה מותאמת אישית תאפשר פיתוח חיסונים נגד גידולים סרטניים

כך עולה ממחקריה של ד"ר לורין זיטווגל מהמכון הלאומי הצרפתי למחקרים רפואיים * בחודש הבא יתקיים בהרצליה הכנס הבינלאומי לרפואה מותאמת אישית

ידענים קשורים:

תא דנדריטי, מתוך ויקיפדיה
תא דנדריטי, מתוך ויקיפדיה

מערכת החיסון של החולה משפיעה על הצלחת הטיפול כימותרפי בכמה רמות. מצד אחד כימותרפיה יכולה להרוג את התאים הסרטניים על ידי כך שהיא גורמת להם לעורר תגובה חיסונית, או לחלופין, על ידי הגדלת הרגישות שלהם להתקפה חיסונית. כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת נייצ'ר בראשותה של ד"ר לורן זיטווגל (Zitvogel) ביחד עם עמיתיה למכון אוליבר קפ וגידו קרמר.
ד"ר לורן זיטווגל היא מנהלת המחקר במכון הלאומי דה לה סנטה למחקרים רפואיים בוילז'ואיף שליד פריס. היא מתמחה בעיקר בתאים דנדריטיים ובביולוגיה של גורמים מולדים, בפרט בכל הקשור להשפעם על גידולים סרטניים, בפרט בהשפעתם על היכולת לפתח חיסון כנגד גידולים אלה.

בנוסף, כימותרפיה יכולה לעורר גורמים במערכת החיסון נגד סרטן או באופן ישיר או באמצעות חתירה תחת מנגנוני דיכוי המערכת החיסונית. מעבר לגורמים בתא האחראים על תגובתו לרעלים (cytotoxic or cytostatic response) כמו גם הפוטנציאל הגנטי של התאים הסרטניים, מצב פעילות מערכת החיסון הןא מנבא טוב באשר לגורלם של חולי סרטן שקיבלו טיפול כימותרפי קונבציונלי או כימותרפיה ממוקדת.

לאחר שערכו סדרת ניסויים, החוקרים משערים כי סמנים ביולוגיים חיסונית רלוונטיים עשויים להנחות את היכולת של הרופאים לבצע בהם התערבויות טיפוליות אישיות, כולל אמצעי פיצוי שיסייעו לשחזר או לשפר את התגובה החיסונית של הגוף נגד סרטן.

ב-29-30 ביוני יתקיים בהרצליה בפעם השניה הכנס הבינלאומי לרפואה מותאמת אישית PMWC
תקציר המאמר בנייצ'ר


התגובה התאית לחיסון מתוך כתב העת Cancer Resaerch

תגובה אחת

  1. לא הבנתי את הקשר לרפואה מותאמת אישית? כמו כן, היה מקום להקפיד יותר על איכות התרגום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן