סיקור מקיף

עולם במעיל משוגעים 20: השטן חוזר למוסקווה

המוג’הידין והירמוק

יורם המזרחי

המוג’הידין והירמוק

————————–
מפקד המוג’הידין באיזור הקווקז “האמיר” שאמיל בסאא’ב המכנה עצמו “עבדאללה אבו אידריס” התראיין לרשת 4 הבריטית ובמהלך הראיון המפורט, טען שבין מכריו ואלה “המבינים מניעי מאבק המוג’הידין ברוסים, יש נוצרים ויהודים”. בסאא’ב לקח על עצמו אחריות לטבח 2004 בבית -הספר הרוסי בבאסלן והסביר שמדובר “בפעולה צבאית שבסך הכל תקרב שלום”… ההגיון-הטרוריסטי של המוג’הידין מהקווקז, זהה במהותו לרעיון העומד מאחורי פיגועי אוסמה בין-לאדין וההנחה שפיגוע-המוני דוחף ממשלות להקשיב לטרוריסטים, להדבר אתם ובסופו של חשבון – לקדם מטרותיהם. בדבריו רצופי התפרצויות דמיון מזרחי, השתמש בסאא’ב כמה פעמים במילה “ירמוק” (YARMUK ) כשהכוונה היא לנהר- הירמוק המוכר לנו וקרב שנת 636 לספירה בו ניצח חאלד איבן וואליד את צבא האימפריה הביזנטית. אחת מיחידות המוג’הידין, הכפופות לבסאא’ב, נקראת ע”ש קרב- הירמוק. עצם השימוש בשם הנהר והקרב ההיסטורי כמונח צבאי לאומי בצ’צניה, מצביע על גישת “הכליפות” בה אוחזים המוג’הידין של הקווקז. הכוונה היא להקמת מדינת שרע’יה מוסלמית, שלפי חזונם תכלול כל עמי האסלם ברוסיה וחבר העמים ומדינות מוסלמיות עצמאיות, שלפי אמונת בסאא’ב וחבריו חייבות להיות בשליטה מוסלמית מקיפה, תחת כנפי כליפות גדולה.
———————————————————————————————-
מצפים לרעש…
—————-
ססמולוגים נפאלים אמרו שבימים האחרונים נרשמו בממלכה שלש רעידות אדמה בעצמה נמוכה. מוקדי הארועים סומנו בצפון-מרכז נפאל ובאיזור הידוע כחבל-הגורקא.
הססמולוגים אומרים שסקירת נתונים היסטוריים מלמדת שאחת ל 200-300 שנה מתחולל בהימליה ארוע גאולוגי המוגדר “רעש עז”.
לדברי הנפאלים עשוי רעש, שיפגע בארצם ובטיבט השכנה, לגרום לאסון כבד לא רק מפאת הנזק המיידי, אלא בעיקר בשל סכנת התמוטטות סכרים ומפעלי- הטייה גדולים שמבצעת סין. חלק מאתרי בניה אלה מדאיג גם את ההודים, שכבר לפני כחצי שנה, התריעו באזני סין על סכנת מלוי יתר של כמה מהמאגרים החדשים בטיבט. הערכת מומחים הודים היא שגלישת כמויות מים גדולות בערוצי מורד ההימליה תגרום לאסון כבד בהודו, הצפת שטחים גדולים והרס תשתיות. פניות הודיות לאפשר למהנדסי מים הודים לבדוק הנעשה במאגרי טיבט וההימליה לא נענו בחיוב אלא בתשובה בסינית לאקונית “הכל כשורה”.
———————————————————————————————
השטן בא לבקר
——————-
קירות בית דירות מוסקבאי וחדר המדרגות כוסו כתובות נאצה, סמלים שטניים וצלבי קרס. בבית גר הסופר מיכאיל בולגקוב, הנחשב לאחד מחשובי הסופרים של רוסיה במאה העשרים. אחד מסיפורי בולגקוב, המתרחש על רקע תקופת השלטון הסטלאניסטי של ברית-המועצות, עוסק בביקור שעורך השטן בבירה לראות ולבדוק אם נותר מקום. לכמה מעשים טובים שביכולתו לבצע.
משטרת בירת רוסיה אומרת שהבית משמש יעד לסקרנים רבים, מכוון שהם מזהים לא רק מקום מגורי הסופר, אלא גם זירת העלילה. בין אלה הפוקדים את הבניין נמצאים -גלוחי ראש וניאו נאצים. דיירים אמרו שהתופעה מפחידה אותם מפני שלפעמים “פוגשים בחדר המדרגות הרבה טיפוסים חשודים ודמויות אפלות” וועד הבית פנה למשטרה בבקשה להציב בשכונה שוטרים נוספים, “שיפטרלו קרוב ככל האפשר לבית”. המשטרה אומרת שבשנה האחרונה עלה מספר הצעירים המזהים עצמם כניאו-נאצים, עובדי שטן וגלוחי ראש.
——————————————————————————————
מאבטח הנשיא השתכר. .
————————–
איש צוות האבטחה של הנשיא גור’ג בוש השתכר כששהה במלון בפרגו, נעצר ונשלח בבושת פנים לוושינגטון. המאבטח נמנה על צוות שהכין ביקור הנשיא בצפון-דקוטה, שם נפגש הנשיא עם סטודנטים תלמידי האוניברסיטה המקומית. המאבטח שבילה בבר אחד המלונות, השתכר תקף מלצר ואיים על אחרים. אחרי שעלה לחדרו ולפני שנעצר עי המשטרה המקומית, התגלה ליד דלפק- הבר תרמילו האישי של המאבטח ובו ציוד אבטחה, בין השאר גם מסיכת גז. המשטרה העבירה את האיש לידי ראש צוות אבטחת הנשיא, שהורה להחזירו מייד למטה השרות החשאי. השרות מסונף למשרד האוצר האמריקאי והוא הממונה על בטחון הנשיא ואישי מפתח. שאר משימות השירות, כוללות מלחמה בזייפנים, טיפול במלביני כספים ועבירות אחרות הקשורות למה שמתואר “כקדושת הדולר והשימוש בו”
——————————————————————————-
הם יורים … באינדיאנים
————————
קהילת האינדיאנים של וויניפג, במערב קנדה, תובעת מנוי וועדת חקירה שתבדוק מעורבות בני נוער אינדיאנים בשלשה מקרי ירי קטלני שאירעו בעיר יום אחר יום. המקרה הראשון הוא זה של נער אינדיאני, שהיה נתון להשפעת אלכוהול ונורה למוות עי שוטר. בעוד האינדיאנים טוענים שהירי היה חפוז מדי, אומרים עדי ראיה שלשוטרים לא נותרה ברירה אחרי שהצעיר, חמוש מברג גדול, הסתער עליהם “השוטרים ריססו אותו עם תרסיס חרדל, אך זה לא מנע ההשתוללות. שוטר שהותקף ישירות עי המברגן ירה להגנתו ופגע בראש הצעיר” אמר אחד העדים. בעוד הפרשה מחריפה יחסי אינדאנים עם המשטרה, אירעו שני מקרי מוות נוספים כתוצאה משימוש בנשק חם. בשני המקרים היו מעורבים צעירים ממוצא אינדיאני. הנהגת אומות האינדיאנים של מחוז מאניטובה, המאשימה המשטרה בירי לא נחוץ בפרשת המברגן, טוענת שבשני המקרים האחרים אחרה המשטרה להגיע לבתי דירות, שם פרצו קטטות שהובילו לשימוש בנשק חם. אחד השוטרים הגדיר ההאשמות “טירוף-אנחנו חוטפים ביקורת בכל מקרה, יהיה אשר יהיה” אחד מדוברי האינדיאנים אמר בתכנית רדיו שהמשטרה מנהלת מדיניות המזלזלת באינדיאנים “הם יורים כשלא צריך לפתוח באש ולא מגיבים מהר כשיש דחיפות להיענות לתלונות וכך גורמים בעקיפין למותם של צעירינו”. n

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן