סיקור מקיף

עולם במעיל משוגעים 40 – על שדים ולוויתנים

נודיסט אוסטרלי בן 53 שנכווה כדי 18% מגופו, הסמיק כאשר הובל למסוק חילוץ שהטיסו לבית-חולים במלבורן. הסיבה לבושה שגברה על כאבי הכוויות, לא נבעה דווקא מעובדת היות הגבר עירום כביום הוולדו, אלא מכך שהאש שחרכה אחוריו וירכיו הוצתה על ידו וכל זה כדי להרוג עכביש.

יורם המזרחי

בתמונה: עכביש המשפך

נודיסט על האש
—————–

נודיסט אוסטרלי בן 53 שנכווה כדי 18% מגופו, הסמיק כאשר הובל למסוק חילוץ שהטיסו לבית-חולים במלבורן. הסיבה לבושה שגברה על כאבי הכוויות, לא נבעה דווקא מעובדת היות הגבר עירום כביום הוולדו, אלא מכך שהאש שחרכה אחוריו וירכיו הוצתה על ידו וכל זה כדי להרוג עכביש. הנודיסט שעד לתאונה התגאה “כמבין בחרקים” אמר לחבריו, אורחי המחנה הנידח, שזה עתה זיהה מחילת FUNNEL SPIDER עכביש-משפך,מהרמשים היותר מסוכנים של אוסטרליה. העכביש מתגורר במחילה שם הוא אורג מלכודת משפך- סיבים שפתחה הצר מגיע ישר למלתעותיו.בכל שנה נגרמים באוסטרליה מספר מקרי מוות של אדם ובעלי חיים הנעקצים ע”י העכביש הנבזה. נקבות המשפך משריצות עד 350 עכבישונים, שחלקם הגדול נטרף עי האם, או אחיהם ומקצתם מצליחים לצאת לשטח פתוח שם הם מצטרפים לשאר הרמשים העוקצנים והמסוכנים של היבשת החמישית. הנודיסט יצק בנזין לתוך מחילת העכביש וסביבתה וכשהצית להבה אפפו אותו אדי הבנזין הבוער שגרם לכוויות הקשות.

“הוא לא צעק ,אצלנו אוהבים עירום רגוע” אמר אחד מתושבי המחנה,שהתבקש להסביר מדוע לא מיהר לעזור לנודיסט הבוער “רק כשראינו שהוא רץ בכוון החוף הבנו מה קורה” הסבירה נודיסטית שסייעה לפצוע. הנודיסט אושפז על בטנו ובבית- החולים זכה לכנוי ” אחורי האש”

הסיפור יצורף ככל הנראה לעיתונות הפנימית של קהילות הנודיסטים והוא מזכיר מקרה של נודיסט קנדי שיצא לפלורידה להשתתף בוועידת עירום. שיא הארועים החברתיים שליוו הוועידה, היה “הליכה על גחלים לוחשות” הנודיסט הקנדי, שהתנדב להיות ראשון הצועדים בתעלה צרה מלאת גחלים,מילא אחר הוראות “המומחה” שציווה ללכת בקצב מהיר ואחיד, אך בתוך כמנה שניות, כשהוא על הגחלים פתח הבחור ביללות והחל לרקד ולקרטע .מייד אחר כך נפל על הגחלים והתגלגל מחוץ לתעלת האש. בחקירה שניהלה המשטרה הסתבר שהאיש שנשכר להכין מופע הליכה על גחלים, השתמש בסוג עץ לא מתאים וכך התלהטו הגחלים הרבה מעבר לרצוי. מה שהיה אמור להסתיים בהליכה מהירה על רמץ ופיח עשן היה לזוועת -הליכה על…אש. הנודיסט שהובהל לבית- החולים סבל מכוויות קשות בכפות רגליו ובהונותיו ובאחת מירכיו ושוקיו. הסיפור שהתפרסם בקנדה, נכנס גם כן לאוסף הארועים הקשים והחוויות הלא נעימות של חובבי עירום המשחקים באש.

————————————————-

הקצין והשד התמידי שריצד בעיניו

——————————–

קצין משטרה בכיר מיוהנסבורג,שדרגתו מקבילה לסנ”צ, צ’יפא מתאיאנא בן 42 ,ירד לקבר בלי להבהיר מדוע השתולל, רצח ששה בני אדם ופצע אחרים.הטבח החל כאשר הקצין הגיע לבית אם צעירה שהתגוררה באחד מפרברי יוהנסבורג ירה והרג את האשה ובנה הפעוט.מזירת הרצח נהג הקצין במהירות ישר לבית אחד מקרובי משפחתו ירה באיש ופצע אותו באופן קשה.מסע ההרג לא הסתיים בבית הקרוב, מפני שצ’יפא נסע לתחנת המשטרה של קאגיסו, שם פתח באש הרג ארבעה קצינים בכירים ובהם מפקדו ואחד מחבריו הקרובים ופצע אחרים. בעוד שוטרים המומים נמלטים לכל עבר,כשהקצין אחוז הטרוף ירה לעברם הגיע למשטרה כח תגובה מהירה.הקצין נמלט מהמקום וברחובות הסמוכים לתחנה התנהל מרדף מלווה יריות, שבסופו נהרג הקצין הרוצח. למרות חשד שמדובר בפרשת אהבה נכזבת,בין הקצין לאשה שרצח,אין הוכחות למניע המעשה. כמה ממכרי הקצין,שככל הנראה נהגו לפי הכלל הישן “אחרי מות קדושים” הגדירו את צ’יפא “כאיש טוב לב איש רעים להתרועע” אך אחרים,שככל הנראה דייקו יותר ממחלקי השבחים אמרו “שבעיני הקצין ריצד שד תמידי”

————————————————-

שמנת כאמצעי לפתוי קטינות

——————————-

חלבן כפרי ממדינת אוטר-פרדש שבהודו ומי שנחשב לאחד מתומכי הקאדי ומממני המסגד המקומי, נעצר והואשם באונס נערה בת 15 .אמיר בן- סייד דוואעש בעל חנות מכולת ומחלבה הואשם בכך ששכנע הקטינה שהגיעה לחנות בשיחות אמה להכנס למחלבה נעל הדלת אחריה ושם אנס אותה. הצעירה נאבקה עם החלבן,שאחרי האונס ניסה להרגיעה עם הצעת …מנת שמנת ומשלא נענתה לשידוליו לא לספר על האונס הוא ניסה לחנוק אותה.להגנתה ניסתה הצעירה לתקוע אצבעותיה בעיני החלבן האדוק ועוד שרטה את פניו .רק אז בעוד החלבן מילל מכאב הצליחה הנערה להמלט על נפשה .הורי הצעירה שהזעיקו את המשטרה לא הסתפקו במעצר החלבן אלא הלהיטו רוחות וכשבהמון הזועם נשמע שהחלבן פיתה קטינות עם הבטחה למנת שמנת טריה, החלו כמה מהמתקהלים להשליך על החנות והמחלבה מכל הבא ליד.בתוך כך צעק מישהוא “יותר טוב לאכול מאשר להרוס!” טענה שהתקבלה על דעת ההמון הנרגש וכעבור דקות התרוקנו החנות והמחלבה מכל מלאי המזון ומוצרי החלב.החלבן,הממתין למשפטו אושפז בינתיים במרפאת הכלא, שם הוא מחלים מהפגיעות הקשות בארובות עיניו.

—————————————————————–

מלחמת תחנות הרדיו של מעבר ק’אייבר

——————————————

המטיף הדתי מופתי מוניר שאקיר מאיזור ספר הגובל באפגניסטן,הרגיז עמיתיו המטיפים מפני שתרגם הקראן מערבית לשפת הפאשטו PASHTO בלי לבקש ולשמוע חוות דעתם על עצם המעשה ובפרט על איכות התרגום.יריבו העיקרי של המופתי,המטיף מוניף אול-רחמן החליט לבטא מלוא זעמו ובקורתו על המתרגם האדוק וכמצעי מלחמה בחר בגלי האתר. בהשקעה נמוכה ,תרומת צאן מרעיתו,הקים רחמן תחנת רדיו FM שהופעלה מכפר הררי מבודד. כשאנשי השבטים והנוודים החלו להקשיב לתוכחות וההתקפות על המופתי, הזדרז שאקיר לפתוח תחנת רדיו משלו,הקריא בניבים מקומיים פסוקי קראן ותקף יריבו במילים כה בוטות עד שנאמני אול- רחמן החליטו לעבור למעשים. באיזור ההררי והפראי של גבול פקיסטן אפגניסטן אין מי שלא נושא נשק חם ולכל מסע עונשין או נקמה יש ביטוי אלים במיוחד. בין היוצאים להעניש תומכי המופתי נמצאו גם קטינים חמושי בקלשניקוב AK 47 שהיו מוכנים צלהקריב עצמם למען אול-רחמן. קרב העונשין החל באתר שוק שבועי,לא רחוק ממעבר-קייבר ההיסטורי,שם התנפלו אנשי אול-רחמן על נאמני המופתי.במהלך הקרב הופעלו לא רק רובים ואקדחים אלא גם מרגמות ומטולי RPG מלחמת המטיפים נמשכה לפחות יממה ובמהלכה נהרגו 36 לוחמים שבטיים ועשרות נפצעו. הצבא והמשטרה שחשו לאיזור,התקבלו במטר יריות שירו שני הצדדים הניצים ולכן החליטו לסגת בלי התערבו בנעשה. אחרי שמנהיגי שבטים הצליחו להשיג הפסקת אש ובעוד המטיפים נושאים נאומי FM נלהבים החליט הצבא לפעול.אש מרגמות כבדות כוונה לעבר תחנות השידור הקטנות. הרדיו השתתק ובעוד 17 פצועי הפגזת הצבא מובלים לבתי החולים,נעלם אול-רחמן שהואשם כיוזם הקרב. מקורבי המטיף אומרים שהאיש נראה בחברת לוחמי הניאו-טאליבן הפועלים באיזור וככל הנראה יצא להרגע באפגניסטן.

————————————————————–

הלוויתנים לא אוהבים הג’ט-פויל

—————————————

מפעילי מעבורת מהירה המפליגה בין פוקוקא שביפן לפוסאן שבדרום- קוריאה ביקשו הגנת הצי הקוראיני בפני… לוויתנים החיים במי מיצרי צושימא. המפעילים אומרים שמעבורת ה JATFOIL שלהם המפליגה במהירות 80 קמ”ש כשרוב שטח הגחון נמצא בגובה שני מטרים מעל למים מושכת לוויתנים ובפרט לוויתנים צעירים המנסים “להתמודד” עם הג’טפויל. בכמה מקרים ננגחה המעבורת מה שגרם לבהלה בין הנוסעים.במקרה אחד גרמה הנגיחה לזעזוע שהפיל כמה מהנוסעים שניסו לצם לוויתנים. ממשלת יפן, העומדת בביקורת בין- לאומית קשה בגלל ציד-לוויתנים מסחרי,סרבה לעזור למפעילי המעבורת. לעומת עמדת יפן הבטיחה דרום-קוריאה לבדוק מה ניתן לעשות בעניין הלוויתנים הנוגחים .מומחים ליונקים ימיים אמרו שמבנה המעבורת המהירה וסילון המים הנפלט מנחירי ההנעה מושכים ככל הנראה תשומת לב לוויתנים, הרואים בג’טפויל אורח מוזר או אפילו יריב שיש לגרש מהסביבה.

—————————————————————

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן