סיקור מקיף

פרופ' נעם אליעז מביה"ס להנדסה מכאנית באוני' ת"א זכה בפרס H.H. Uhlig היוקרתי

פרס זה מוענק על-ידי הארגון הגדול והחשוב בעולם בתחום הקורוזיה

פרופסור אליעז (משמאל) מקבל את פרס H.H. Uhlig היוקרתי מ- Mark J. Byerley, נשיא האגודה הבינלאומית למהנדסי קורוזיה, NACE International, במהלך הכינוס בסן-אנטוניו. קרדיט: באדיבות NACE international
פרופסור אליעז (משמאל) מקבל את פרס H.H. Uhlig היוקרתי מ- Mark J. Byerley, נשיא האגודה הבינלאומית למהנדסי קורוזיה, NACE International, במהלך הכינוס בסן-אנטוניו. קרדיט: באדיבות NACE international
פרופסור נעם אליעז מבית הספר להנדסה מכאנית באוניברסיטת תל אביב קיבל ב- 17 במארס 2010, בסן- אנטוניו, טקסס, את פרס H.H. Uhlig היוקרתי במהלך הכינוס והתערוכה השנתיים של האגודה הבינלאומית למהנדסי קורוזיה, NACE International. פרס זה מוענק על-ידי הארגון הגדול והחשוב בעולם בתחום הקורוזיה (הוקם ב- 1943 ומונה כיום למעלה מ- 22,000 חברים מלמעלה מ- 100 מדינות) כהכרה על מצוינות בחינוך בתחום זה במוסדות להשכלה גבוהה.

פרופסור אליעז הינו הישראלי הראשון שזוכה בפרס זה (או בכל פרס שהוא מטעם ארגון זה).

אליעז הוא הזוכה ה- 11 בפרס עד כה, והוא מצטרף לרשימה מכובדת של זוכים קודמים, איתה נמנים כמה מהמובילים בעולם, במוסדות אקדמיים, בתחום הקורוזיה.

תקציר קורות חיים של פרופ' אליעז:
פרופ' אליעז בוגר תואר ראשון ושלישי (מסלול ישיר) בהנדסת חומרים ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב – כל התארים בהצטיינות. לאחר התואר הראשון הוא שירת בגף חומרים וחקר כשל בחיל-האוויר. לאחר התואר השלישי הוא נסע לפוסט-דוקטורט במחלקה למדע והנדסת חומרים ב- MIT, כמלגאי קרנות פולברייט ורוטשילד היוקרתיות (החוקר הראשון בתחום הנדסת חומרים שזכה בשתי הקרנות בו-זמנית). הוא הצטרף לאוניברסיטת תל-אביב כחבר סגל בשנת 2001 והקים את המעבדה לביו-חומרים וקורוזיה. תחומי המחקר שלו כוללים חומרים בביולוגיה וברפואה, קורוזיה (שיתוך) בסביבות שונות, ציפויים אלקטרוכימיים, וחקר כשל. עד כה זכה פרופ' אליעז בפרסים רבים, כולל מלגת אשכול לתשתיות מדעיות מטעם משרד המדע (כדוקטורנט), מלגת דן דוד לחוקרים צעירים, פרס למאמר הטוב ביותר שהתפרסם בשנת 2001 בכתב העת Corrosion Science, ועוד. הוא מנחה סטודנטים רבים, חלקם מהתעשייה ומגופים בטחוניים, ופרסומיו הרבים מצוטטים במידה רבה. הוא ממלא תפקידים רבים בארץ ובחו"ל, לדוגמה, הוא מכהן כראש התוכנית הרב-פקולטית לחומרים וננו-טכנולוגיות באוניברסיטת תל-אביב, מכהן כראש ועדה מרכזית 300 לתקני כימיה במכון התקנים הישראלי, כיהן כראש הפורום הישראלי לקורוזיה וכיו"ר הכינוס הישראלי ה- 14 להנדסת חומרים, עורך את כתב העת Corrosion Reviews, וכיו"ב.

מס' משפטים מהנאום אותו נשא פרופ' אליעז במעמד קבלת הפרס בארה"ב:

כבוד גדול הוא לי להצטרף לרשימה המכובדת של זוכים בעבר ובהווה בפרסים מטעם
NACE International ולהשתתף בארוע נפלא זה.

זהו סוג הרגעים המתגמלים, שיחד עם סקרנות מדעית, תאווה למחקר והתלהבות מחינוך הדור הבא של מדענים ומהנדסים, מניע אותנו באקדמיה ומאפשר לנו להתגבר על מכשולים רבים, במיוחד בזמנים נוכחיים.

במרוצת השנים הבנתי, שהדינמיקה בקבוצת מחקר טובה היא לעתים קרובות כמו במשפחה.
הפרס היוקרתי שאני מקבל הלילה הוא במידה רבה של הסטודנטים שלי, כפי שהוא שלי.

אני מקווה, שהפרס יגביר את המודעות הבינלאומית לפעילויות המו"פ שלנו ויפתח את הדלת לישראלים נוספים לזכות בפרסים מטעם NACE International בשנים הבאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן