קרן חדשה להגנה על פילים

מומחי שימור עולמיים נפגשו בז'נבה, מפגש שבסיכומו הוחלט על הקמת קרן חדשה להגנה על מספר מינים בסכנה ובראשם אוכלוסיית הפילים האפריקאים

פיל אפריקני. מתוך ויקיפדיה.
פיל אפריקני. מתוך ויקיפדיה.

מומחי שימור עולמיים נפגשו בז'נבה, מפגש שבסיכומו הוחלט על הקמת קרן חדשה להגנה על מספר מינים בסכנה, הקרן הוקמה במטרה לאפשר פעילות שימור לאורך זמן, פעילות שימור שנשואה העיקרי היא אוכלוסיית הפילים האפריקאים.

מספר ארצות כבר תרמו את חלקן כמו גם תורמים פרטיים רבים שאיפשרו את ישומה של "תכנית פעולה להצלת פילי אפריקה "African Elephant Action Plan".

תורמים נוספים וארצות אחרות נקראים ע"י משתתפי הכנס לתרום את חלקם,

המפגש אורגן ע"י הנהלת ה"אמנה לסחר במינים מוגנים" Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES).

המארגנים מקווים כי התורמים יבינו את הצורך הדחוף בפעולה מיידית, הבנה שכתוצאה ממנה יגיעו התרומות לסך מאה מיליון דולרים תוך שלש שנים, סכום שיאפשר ליישם ולאכוף חוקים ותקנות להגנה על אוכלוסית הפילים,

זאת לאור הידיעות האחרונות על גידול הסחר (הלא חוקי) בחטי-פילים (שנהב), כמו גם הפגיעה המתגברת בקרנפים שתוארה כ "יצאה מכלל שליטה". כל אוכלוסיות הקרנפים סובלות מצייד פראי, בעיקר אלה שנמצאות בקונגו, מוזמביק, זימבאבואה, דרום-אפריקה, הודו ונפל, פגיעה בגלל הדרישה הגוברת לקרני הקרנפים.

על פי דו'ח שנמסר ע"י ממשלת דרום-אפריקה ב-2007 ניצודו 63 קרנפים, ב-2008 – 83, ב 2009 – 122, ב 2010 – 330, בששת החדשים הראשונים של 2011 נרצחו 174 קרנפים מהם 60 בפארק קרוגר הצייד הפראי עלה לדרגות "דרמטיות"

בפגישה שנמשכה שבוע היה נושא הגנה על הפילים העיקרי אבל לא היחידי, נושאים אחרים שעלו על הפרק היו : אמצעים לעצירת הצייד הפראי של קרנפים, טיגריסים וחתוליים גדולים אחרים, המסחר הלא חוקי בעצים כמו מוהגוני והבנה, גורל החדקן (דג) והמסחר בקוויאר, כמו גם המסחר בעורות זוחלים.

במפגש נידונו גם המאמצים של ממשלת פרו ליישם פיקוח אמין על כריתת העצים, כמו גם קביעת תקנות חדשות לשימור מינים ימיים במים בין-לאומיים. עד היום הצטרפו לאמנת "סייטס" CITES 175 מדינות, אמנה שמטרתה להבטיח שהמסחר העולמי במינים מהטבע (חיות וצמחים) לא יאיים על קיום המינים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן