סיקור מקיף

קוטלי חיידקים

תמונת מיקרוסקופ אלקטרונים חודר (TEM) של ננו-חלקיקי כסף הנוצרים מיוני כסף בתמיסה המכילה חומצה הומית. החומצה נוטה לעטוף את ננו-החלקיק (נראית בתמונה כרקע בהיר) ולמנוע ממנו מלהצטבר יחדיו עם ננו-חלקיקים נוספים.

הוכחה חדשה לסינתזה טבעית של ננו-חלקיקי כסף

ננו-חלקיקי כסף מתגלים יותר ויותר בסביבה – וכן במעבדות למדעי הסביבה. לאור העובדה כי טמון בהם מגוון של תכונות שימושיות, במיוחד כחומרים נוגדי-חיידקים ונוגדי-פטריות, השימוש

פרופ' אהרון גדנקן, המחלקה לכימיה, אוניברסיטת בר-אילן

ציפוי נייר דוחה-חיידקים

יריעות בד קוטלות חיידקים לשימושים שונים עוברות בימים אלה בדיקות היתכנות ונמצאו פעילות גם אחרי 65 כביסות בטמפרטורה של 92 מעלות.

מעלי הטבק ניתן להפיק שמן שנראה מבטיח כמדביר חרקים טבעי. תמונה: iStock

טבק וניקוטין כקוטלי מזיקים

טבק, המשמש בקנה-מידה קטן כקוטל-מזיקים אורגני טבעי מזה מאות בשנים, זוכה לתשומת-לב מדעית מחודשת כחלופה אפשרית לקוטלי-מזיקים מסחריים מסורתיים.

המסלול המוצע של העברת המתכת במשאבה שנחקרה.

זוהה המבנה המקנה לחיידקים עמידות בפני תרופות

צוות מחקר מאוניברסיטת המדינה של אייווה פענח את המבנה הגבישי של משאבות העברה המרחיקות רעלני מתכות כבדות מחיידקים, מנגנון המאפשר להם לפתח עמידות בפני תרופות

ד"ר הדס ממן. צילום: אוניברסיטת תל אביב

שיטה חדשנית לטיהור מי-שתייה

חוקרים מאוניברסיטת תל-אביב הדגימו כי קרינה על-סגולה (UV) מסוגלת לחסל יצורים חיים בלתי-רצויים המצויים במי-השתייה שלנו ולחסוך בכך כספי מיסים רבים.

נחשפו הגנים המשפיעים על חיידק קטלני

לבני-האדם יש מערכת הגנה מולדת כנגד חיידקים קטלניים. אולם, המידע כיצד נוצר המעבר בין הרמה הגנטית להגנה נוגדת-החיידקים?

ביגוד המגן בפני חיידקים

סיבי-קוולאר (Kevlar) חדשים המסוגלים לקטול תחום נרחב של מזהמים, בכללם חיידקים, נגיפים ונבגים המחוללים את מחלת הגחלת (אנתרקס, anthrax)

ציפוי קוטל-חיידקים עמיד ביותר להגנה רפואית

אחד מהחומרים החזקים ביותר בעולם חובר לאחד מהחומרים רבי-העוצמה המסוגלים להרוג חיידקים במיזם מחקרי חדש המייצר משטחים עמידים המסוגלים לקטול חיידקים

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן