סיקור מקיף

מוריס קאהן ידליק משואה בערב יום עצמאות ביחד עם מייסדי SpaceIL

בתגובתו ציין קאהן: "זהו כבוד גדול עבורי להדליק משואה ביום העצמאות יחד עם מייסיד "בראשית" יריב, כפיר ויונתן, ואני מודה על כך מאוד. לפנינו אתגר חשוב – בראשית 2

מייסדי SpaceIL ביחד עם יו"ר העמותה והתורם הראשי שלה מוריס קאהן. מימין לשמאל: כפיר דמרי, מוריס קאהן, יריב בש (יושב בכסא הגלגלים) ויונת ויינטראוב. צילום: איציק בירן
מייסדי SpaceIL ביחד עם יו"ר העמותה והתורם הראשי שלה מוריס קאהן. מימין לשמאל: כפיר דמרי, מוריס קאהן, יריב בש (יושב בכסא הגלגלים) ויונתן ויינטראוב. צילום: איציק בירן

יו"ר SpaceIL מוריס קאהן, אשר היה התורם העיקרי לבניית החללית בראשית, ידליק משואה בערב יום העצמאות ביחד עם מייסדי העמותה.

כזכור, בשבוע שעבר, 11 באפריל התרסקה החללית כאשר המנוע הראשי שלה הפסיק לפעול כ-14 ק"מ מעל פני השטח של הירח.  עם זאת, היא הוותה דוגמה לעולם כיצד ניתן לבנות חללית במימון פרטי בעשירית המחיר שעולה לסוכנויות חלל לעשות זאת, אך גם לימד את כולנו שהחלל אינו מסביר פנים ושתקלות יכולות לקרות. החללית בראשית שוגרה לפני כחודשים על גבי משגר של SpaceX ועברה בהצלחה תמרונים רבים סביב כדור הארץ, ואחר כך במעבר ממסלול סביב כדור הארץ למסלול סביב הירח.

בכך הפכה ישראל למדינה השביעית ששלחה חללית שהקיפה בהצלחה את הירח.

קאהן ידליק את המשואה ביחד עם כפיר דמרי, אחד משלושת מייסדי SpaceIL.

בתגובתו ציין קאהן: "זהו כבוד גדול עבורי להדליק משואה ביום העצמאות יחד עם מייסיד "בראשית" יריב, כפיר ויונתן, ואני מודה על כך מאוד. מטרת העמותה, התורמים והשותפים שלנו בפרויקט – התעשייה האווירית, היא להוות השראה עבור הדור הצעיר להעז לחלום ולא לחשוש מהדרך. בכך אני מרגיש שהצלחנו – יצרנו את "אפקט בראשית" אנחנו לא מוותרים על היעד שהצבנו לעצמנו ולפנינו דרך חדשה ומרגשת – "בראשית 2".

כזכור שלשום התארח קאהן בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12 ואמר למנחת התוכנית רינה מצליח:  "כבר מחר יתכנס צוות משימה שיתחיל לעבוד. את המימון נקבל מתורמים והציבור". כשנשאל לגבי מימון הפרויקט הנוסף, קהאן הסביר כי התוכנית שלו היא לגייס את עם ישראל לטובת הפרויקט: "כולם רוצים להשתתף, קיבלתי הצעה מארה"ב ממשיהו עשיר שהציע לשלם הרבה כסף, אבל אני חושב שהכסף צריך לבוא מהציבור. הפרויקט צריך להיות עממי של מדינת ישראל".

עוד בנושא באתר הידען

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

 1. מקווה שיבצעו היטב את התימרונים עד ההגעה להר הרצל ושחלילה לא יתרסקו לנו 3 דקות לפני הנחיתה על משואה… סתאאם…
  כל הכבוד מגיע להם.
  עם ישראל חי, מחכים לבראשית 2.

 2. קונאן
  לא הכל שיקולים עסקיים לא צריך ציניות
  הבן אדם תרם סכום גדול
  ועשה מעשה חשוב של קידום המודעות למדע

  הוא בהחלט ראוי לכך

 3. עכשיו כולנו יודעים מהי הנוסחה לקבלת הכבוד של השאת משואה בטקס יום העצמאות במדינת ישראל: משיא המשואה צריך להיות יהודי אמריקאי, שיודע 2 משפטים בעברית רצוצה, ומכהן כמנכ"ל חברה פרטית ועצמאית (אשר משיקולים עסקיים שלו הכניס לחברה שברשותו כ-40-50 מיליון דולר במהלך 8 שנים).
  אזכיר לכולם: אין ולא היה כל קשר בין מדינת ישראל לבניית ושיגור "בראשית"; היו אלה יוזמה פרטית וביצוע פרטי במסגרת תחרות בינלאומית להנחתת חללית פרטית על הירח!!!
  וכפי שנאמר: "… ותחשבו על זה…".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן