סיקור מקיף

צרפת אירופה וארה"ב מגנות את החרם על ישראל

כך אמר שגריר צרפת בישראל פטריק מזונאב, שגריר צרפת בישראל, בנאום מול חוקרים ממכון פסטר ומכון וויצמן. לדבריו, מה שעומד על כף המאזניים זה עתיד המין האנושי בזכות המצוינות המחקרית בישראל

שגריר צרפת בישראל, Patrick Maisonnave בקבלת פנים למשתתפי אירוע משותף למדענים ממכון פסטר וממכון ויצמן. צילום: אבי בליזובסקי
שגריר צרפת בישראל, Patrick Maisonnave בקבלת פנים למשתתפי אירוע משותף למדענים ממכון פסטר וממכון ויצמן. צילום: אבי בליזובסקי

גם אירופה וגם ארה"ב מגנות את החרם נגד ישראל. כך אמר שגריר צרפת בישראל פטריק מזונאב, שגריר צרפת בישראל, בנאום מול חוקרים ממכון פסטר ומכון וויצמן שהגיעו בשבוע שעבר למפגש משותף של צמדי חוקרים משני המכונים, אירוע המתקיים בפעם ה-25. מזונאב אמר את הדברים בקבלת פנים שערך בביתו ביפו למשתתפי הכנס.

"ישנו כרגע ויכוח האם להחרים את ישראל בגלל המדיניות שלה בשאשר לפלשתינים. אני נפגש עם עמיתים שלכם (מדענים) והבנתי שכמה מהעמיתים האירופים , לרבות באקדמיה כאלו הקוראים להחרים את ישראל והם עושים זאת לטענתם כדי לשנות את המציאות בשטח." אומר מזונאב.

"כשהייתי לאחרונה בפריז נשאלתי על ידי אחד מהמדענים האם הויכוח רלוונטי, האם יעזור אם אמנע מביקור בישראל. אמרתי לו שזה לא יעזור. מכמה סיבות. הסיבה הראשונה היא שצרפת מגנה את החרם. שנית אנחנו צריכים להיות ברורים ולמנוע בלבול באשר לחרם. אתם יודעים זאת כי אתם עובדים עם מכון ויצמן ואולי גם עם מוסדות אחרים המחקר בארץ מצטיין. מה שנמצא על כף המאזניים זה עתיד המין האנושי ."

"שלישית, אני פה מזה שלוש שנים ומרבית המדענים פועלים לשינוי המצב בשטח. המדענים שפגשתי מחויבים לשינוי המצב ולכן החרמת ישראל היא החרמה של אלו שדווקא רוצים שלום, ולכן החרם אבסורדי. "

אמנם אתם, שבאתם לכאן אינכם ב-"מצב הרוח" הזה, אבל יש לכם עמיתים בצרפת ובאירופה, וכדאי שתעבירו את המסר הזה אליהם.

מזה למעלה מארבעים שנה, משתפים שני המכונים פעולה תחת מסגרת משותפת – מועצת פסטר-ויצמן שמגייסת תרומות לפרויקטים מחקריים משותפים, חילופי חוקרים ואירגוני כנסים דו-שנתיים.

כאמור ב-13 וב-14 באפריל נערך המפגש בפעם ה-25. כמו בכל שנתיים, החוקרים משני המכונים המדעיים התעמקו בנושא משותף. השנה הם עסקו בתחום המיקרוסקופיה הביולוגית – טכנולוגיה המחוללת מהפך מתמשך במדעי החיים ובחיי המחקר הביו-רפואי.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. אם היו באמת מתנגדים היו עוצרים את הפעילים בחו"ל אבל מתחת לפני השטח הם תומכים גם תומכים ואף ממנים את כל הארגונים לזכויות מחבלים כולל בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן