סיקור מקיף

בפריז נחתם ההסכם לעצירת התחממות כדור הארץ ב-1.5 מעלות

כל 195 המדינות שהשתתפו בפסגת האקלים בפריז חתמו על ההסכם לאחר שמוקדם יותר היום הוצגה הטיוטה האחרונה שלו.

נשיא צרפת פרנסואה הולנד ביחד עם ראש ממשלת כוויית שייח' ג'אבר אל מובארק אל סאבן בועידת האקלים בפריז <a href="http://www.shutterstock.com/gallery-2137532p1.html?cr=00&pl=edit-00">Frederic Legrand - COMEO</a> / <a href="http://www.shutterstock.com/editorial?cr=00&pl=edit-00">Shutterstock.com</a>
נשיא צרפת פרנסואה הולנד ביחד עם ראש ממשלת כוויית שייח' ג'אבר אל מובארק אל סאבן בועידת האקלים בפריז Frederic Legrand – COMEO / Shutterstock.com

 

כל המשלחות שהשתתפו בפסגת האקלים בפריז, 195 במספר חתמו על ההסכם המגבש מפת דרכים להפחתת פליטות המזהמים, עד הגעה לאיזון בין הפליטות ובין ספיגת הפחמן באמצע המאה.

כדי להגיע לתוצאות אלו, ישקיעו המדינות המפותחות 100 מיליארד דולר בשנה לטובת המדינות העניות ויתקיים שיתוף פעולה בין המדינות המפותחות למתפתחות. נשיא ארצות כתב בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר בהסכם "ענק". "כמעט כל מדינה בעולם חתמה על ההסכם – הודות להנהגה האמריקנית", הוסיף.

שר החוץ הצרפתי לורן פביוס אמר:זו נקודת מפנה הסטורית" נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר כי ההצעה חסרת תקדים, ואילו מזכ"ל האו"ם באן קי-מון אמר:  "אנו חייבים להגן על כדור הארץ המקיים אותנו."

התמיכה ממדינות כמו סין, הודו וערב הסעודית הביאה הקלה למארגני הפסגה. מדינות אלה, והמדינות המפותחות גררו את רגליהם בוועידות האקלים הקודמות.

הצעדים שנועדו להגביל את הפליטות עד שנת 2020 הם:

  • להגיע לשיא הפליטות מהר ככל האפשר ולהשיג איזון בין מקורות וגורמים שיכולים לקלוט את גזי החממה במחצית השניה של המאה.
  • לשמור על הטמפרטורה הגלובלית הרבה מתחת ל-2 מעלות ולעשות מאמצים אפילו להגיע למעלה וחצי.
  • לערוך בחינה של ההתקדמות כל חמש שנים.
  • הסעיף החשוב הנוסף מציע שהמדינות המפותחות ישקיעו 100 מיליארד דולר בשנה במימון אקלימי עבור מדינות מפותחות עד 2020 עם התחייבות להמשך המימון בעתיד.

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן