נפטר פרופ' אהוד נצר מגלה קברו של הורדוס

פרופ' נצר נפל ביום שלישי השבוע מקורה עליה התיישב באיזור הקבר בעיצומן של חפירות בהרודיון

פרופ' נצר ליד ארון הקבורה שהתגלה לאחרונה. צילום גבי לרון, האוניברסיטה העברית, 2008
פרופ' נצר ליד ארון הקבורה שהתגלה לאחרונה. צילום גבי לרון, האוניברסיטה העברית, 2008

פרופ' אהוד נצר, ראש משלחת החפירות בהרודיון מאז שנות השבעים וחוקר המלך הורדוס ותקופתו, מת אמש (חמישי) מפצעיו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, בן 76 היה במותו. נצר נפצע לאחר שנפל ביום שלישי השבוע במהלך חפירה באתר ההרודיון שמדרום לירושלים וספג שברים בגולגולת ובחוליות הצוואר.

נצר נחשב למומחה בכל הקשור להורדוס ולארכיאולוג המזוהה ביותר עם אתר ההרדיון, בו חפר במשך 35 שנים. לפני שלוש שנים מצא את קברו של המלך הורדוס, במה שנחשב לאחד ההישגים החשובים ביותר של הארכיאולוגיה הישראלית.

עוד בנושא באתר הידען

בשנות השישים של המאה ה-20 השתתף נצר כאדריכל בחפירות במצדה, ובעבודות השיקום ובניית אתר המבקרים במקום. בעקבות מלחמת ששת הימים השתתף בשיקום שכונות עתיקות בירושלים.

עם היוודע דבר פטירתו של פרופ’ נצר, פרסם אמש ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, הודעת אבל על מותו של הפרופסור נצר והתקשר לאלמנתו דבורה. נתניהו מסר כי פגש את פרופ’ נצר, ב"הרודיון ", בזכות בנו הצעיר, אבנר, השניים התרשמו מאוד מן הסיור בהרודיון, בהדרכת הפרופסור נצר, ואמר, כי "מותו הטרגי, הוא אבדה למשפחתו, לחוקרי מורשת ישראל ולמדע הארכיאולוגיה."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

6 תגובות

 1. בוזי אתה מוכן להפסיק לדבר שטויות …

  אולי זה זוית קצת חיובית אבל לפחות הוא נפטר בעודו עושה משהו שהוא אהב…עם איך שמערכת הרווחה לזקנים נראית במדינה שלנו הייתי אומר שזה אולי עדיף בשביל אדם כזה פעלתן ..מקווה שלא הרגיש יותר מדי כאב לפני שאיבד את הכרתו .
  יהי זכרו ברוך.

 2. יהי זכרו ברוך, ופועליו נר לעתיד…

  איך זה ש2 הגיבורים שלי (רפול) מתים בצורה כ"כ מוזרה???

 3. זכיתי להיות סטודנט ולימים מתמחה של אהוד ז"ל, מעט מעט אנשים בתקופת לימודיי היו בעלי כריזמה ואהבה כה גדולים לתחום כמו אהוד.
  המרצה שעורר בי ובקרב כל הכיתה ללא יוצא מן הכלל השראה גדולה.
  יהי זכרו ברוך.

  :-(…….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן