סיקור מקיף

מטוס החלל הסודי X-37B שוגר על גבי טיל של SPACEX מעט לפני הגעת הסופה אירמה לפלורידה

לאחר שהצליחה להעלות את המעבורת הסודית של חיל האוויר האמריקני למסלול, השלימו מהנדסי SpaceX את המחצית השנייה של מבצע החלל הכפול, כאשר השלב הראשון של משגר הפאלקון 9 נחת בהצלחה נחיתה מונחית בתחנת חיל האוויר בקייפ קנוורל (CCAFS)

שיגור מטוס החלל X-37B של חיל האוויר האמריקני באמצעות משגר פאלקון 9 של חברת SpaceX, 7 בספטמבר 2017. צילום מסך מסרטון של SpaceX

בין הטירוף של ההכנות של פלורידה להוריקן אירמה בקטגוריה 5 ותחזית מזג האוויר נראית עגומה למדי הספיקו אנשי חברת SpaceX לשגר אתמול (7 בספטמבר) את החללית הצבאית הסודיתX-37B על גבי משגר מדגם פאלקון 9.

ה- SpaceX Falcon 9 ועליו המטוס הסודי המריא בעשר בבוקר זמן מקומי מכן השיגור 39A במרכז החלל קנדי, לאחר ששעת השיגור המסווגת נשמרה רק עד 10 דקות לפני ההמראה. למרבה ההפתעה תנאי מזג האוויר היו מושלמים והשמים היו כחולים.

לאחר שהצליחה להעלות את המעבורת הסודית של חיל האוויר האמריקני למסלול, השלימו מהנדסי SpaceX את המחצית השנייה של מבצע החלל הכפול, כאשר השלב הראשון של משגר הפאלקון 9 נחת בהצלחה נחיתה מונחית בתחנת חיל האוויר בקייפ קנוורל (CCAFS).

מהירות המשגר יצרה מספר רב של התפוצצויות ובומים על קוליים כאשר השלב הראשון
מהירות המאיצים המהירה יצרה מספר רב של בומים קוליים מזעזעים, כאשר השלב הראשון בגובה 156 מטר התקרב לאזור הנחיתה המוקדש של SpaceX-1 (LZ-1) ב- CCAFS, שהדהד לאורך עשרות קילומטרים מעבר לאזור חוף החלל.

X-37B הוא למעשה מיני מעבורת חלל לשימוש חוזר. זהו השיגור החמישי של מטוס חלל מדגם זה במסגרת ניסוי הטכנולוגיה. משקלו של רכב החלל כ-5 טון גודלו של מטוס החלל כרבע מגודלן של מעבורות החלל המקורקעות של נאס"א, אורכו כתשעה מטרים ומוטת הכנפיים שלו 4.5 מטרים.

X-37B פותח במקור על ידי נאס"א, אך הועבר לסוכנות המחקר המתקדמת DARPA בשנת 2004. מאז, רוב המטרות של המטוס, אך לא כולן, נעטפו בסודיות.

 


שיגור X-37B ב-7 בספטמבר 2017 מכף קנוורל פלורידה. סרטון של חברת SpaceX

ראו עוד בנושא באתר הידען:

..

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן