החללית הישראלית הראשונה "בראשית" מתודלקת לקראת השיגור בקייפ קנאוורל

תהליך תדלוק החללית החל כבר היום. החללית נמצאת באולם שילובים עם המשגר ומספר לוויינים שישתתפו באותו השיגור

החללית הישראלית של SpaceIL שמתוכננת לשיגור לירח בפברואר ולנחיתה על פניו באפריל 2019 במתקני ההרכבה במפעל חלל של התעשיה האווירית, כפי שנראתה ביולי 2018. צילום: אבי בליזובסקי
החללית הישראלית של SpaceIL שמתוכננת לשיגור לירח בפברואר ולנחיתה על פניו באפריל 2019 במתקני ההרכבה במפעל חלל של התעשיה האווירית, כפי שנראתה ביולי 2018. צילום: אבי בליזובסקי

היום (ב') עמותת SpaceIL והתעשייה האווירית, מעדכנות השותפות לפרויקט החללית הישראלית הראשונה "בראשית", על התקדמות משמעותית במוכנות החללית לקראת השיגור- הצפוי להתרחש במחצית השנייה של פברואר, בעוד כמספר שבועות.

לפני כשבוע וחצי הגיעה החללית הישראלית הראשונה 'בראשית' לאתר השיגור בקייפ קנאווראל' משם תשוגר על גבי משגר של חברת SpaceX. מרגע נחיתתה מלווים אותה מהנדסיSpaceIL והתעשייה האווירית. החללית שוהה באולם הבדיקות והשילובים עם הלוויינים האחרים והמשגר שישמש במשימה, לצורך בדיקות מקיפות והרכבה לקראת השיגור.

החללית עוברת סידרה של בדיקות קפדניות הכוללות בחינה של כל תתי המערכות בחללית ובשפה המקצועית "בדיקות בריאות", כמו גם בדיקות "ספירה לאחור" – בדיקות הבוחנות את התהליכים השונים שהחללית צפויה לעבור בתהליך השיגור בסנכרון מלא מול המשגר. בנוסף, אתמול הושלם הליך בדיקת אטימות של מערכת ההנעה והדלק, והיום יחל הליך התדלוק של החללית.

הדמיה עדכנית של החללית הישראלית הראשונה באדיבות spaceil.
הדמיה עדכנית של החללית הישראלית הראשונה באדיבות spaceil.

במקביל הורכבה טבעת ההפרדה על החללית – זהו מתאם מיוחד המחבר את החללית למשגר ובמהלך השיגור ישחרר את החללית להמשיך במסעה בצורה עצמאית.

עידו ענתבי מנכ"ל SpaceIL: "צוות SpaceIL והתעשייה האווירית השלים בהצלחה את שלב בדיקות החללית לקראת התדלוק וההרכבה על המשגר. במקביל, צוותי המערך הקרקעי משלימים את ההכנות בחדר הבקרה. אנו מחכים בקוצר רוח לשיגור ולמסע המאתגר שמחכה לחללית לקראת הנחיתה על הירח".

עפר דורון מנהל חלל בתעשייה האווירית: "כולנו נושאים עיניים אל השיגור הקרוב ולתחילת המסע הישראלי אל הירח, הצוותים ההנדסיים בארה"ב ובישראל עובדים במלוא המרץ בהכנות האחרונות הנדרשות ואנו גאים לקחת את ישראל למחוזות חדשים בחלל ".

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

 1. עם גוגל מצאתי

  Feb. 18 Falcon 9 • PSN 6 & SpaceIL Lunar Lander
  Launch time: 0158 GMT on 19th (8:58 p.m. EST on 18th)
  Launch site: SLC-40, Cape Canaveral Air Force Station, Florida
  A SpaceX Falcon 9 rocket will launch the PSN 6 communications satellite and SpaceIL’s Lunar Lander. Built by SSL and owned by Indonesia’s PT Pasifik Satelit Nusantara, PSN 6 will provide voice and data communications, broadband Internet, and video distribution throughout the Indonesian archipelago. A privately-funded lunar lander developed by Israel’s SpaceIL will ride piggyback on this launch, along with several smaller payloads under a rideshare arrangement to geostationary transfer orbit provided by Spaceflight. Delayed from January and Feb. 13. [Jan. 28]

 2. היא הנחתת הישראלית הראשונה, לא החללית הישראלית הראשונה.
  כבר יש תאריך ל static fire?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן