אוניברסיטת אוקספורד זכתה במשפט נגד אגודות לזכויות בעלי חיים

אוניברסיטת אוקספורד בבריטניה זכתה בהארכת צו מניעה כנגד פעילים לזכויות בעלי החיים המפגינים בקרבת המרכז לניסוים בבעלי חיים בקמפוס.

הפגנה של מתנגדי ניסויים בבעלי חיים נגד אוניברסיטת אוקספורד
הפגנה של מתנגדי ניסויים בבעלי חיים נגד אוניברסיטת אוקספורד

אוניברסיטת אוקספורד בבריטניה זכתה בהארכת צו מניעה כנגד פעילים לזכויות בעלי החיים המפגינים בקרבת המרכז לניסוים בבעלי חיים בקמפוס.
האוניברסיטה דרשה מבין המשפט גם צו הרחקה כנגד עשרה מפגינים ספציפיים.ראשי האוניברסיטה הציעו לספק איזור הפגנות, הנמצא ממול לקמפוס שלה בדרך סאות' פארק.
סגן נשיא אוניברסית אוקספורד, ד"ר ג'ון הוד (Hood) אמר ביום רביעי: "כמוסד אקדמי, חופש הביטוי במסגרת החוק הוא ערך עליון.

"באמצעות צו ההרחקה הזה, אוניברסיטת אוקספורד אינה מחפשת לסתום פיות של קבוצות או יחידים שאינם מסכימים לדעתנו. למעשה, אנחנו מרוצים מכך שההוראה איפשרה איזון הוגן בין הזכות החוקית למחות לבין הזכות של יחידים לבצע את העסקים החוקיים שלהם ללא מורא וללא חשש מחדירה או אלימות.
העבודות לבניית המעבדה הופסקו בהוראת בית המשפט ב-13 ביולי לאחר שהקבלנים שבנו את המתקן קיבלו איומים מפעילי זכויות בעלי חיים.
לפי קביעת בית המשפט יוכרז על השטח סביב האוניברסיטה, במרחק של כ-50 מטרים מגבולותיה כאיזור אסור להפגנה. בנוסף, נקבעו איזורים נוספים אליהם אסור למפגיעים להתקרב – במרחק של 100 מטרים מבתי חברי הסגל, העובדים ומשפחותיהם, בעלי המניות, עובדי הקבלנים, וכן בני משפחותיהם ובעלי המניות שלהם, וכל אחד המבקר במעבדות המחקר.
צילום של אנשים אלו, כלי הרכב שלהם ויצירת קשר איתם אף היא נאסרה בידי בית המשפט. צו ההרחקה ניתן כנגד ג'ון קרטין, וקבוצת קמפיין SPEAK, , Shac (Stop Huntingdon Animal Cruelty) וכן Alf (Animal Liberation Front). ההליכים נפסקו כנגד שני אנשים נוספים רוברט קוגדוול ומאל ברוטון מ-SPEAKS לאחר שהתחייבו בפינ בית המשפט שלא לפגוע באנשים המוגנים בצו זה. כאמור הותר לקיים הפננה שבועית בת ארבע שעות באיזור שיועד לכך. גם היתר זה מוגבל ל-25 מפגינים.
כזכור ביום שלישי השבוע אמר פרופ' אהרון צ'חנובר, מהטכניון, אחד משני חתני פרס נובל הישראליים לכימיה בישיבה משותפת של וועדות המדע והחינוך של הכנסת, כי חיוני להמשיך בניסויים בבעלי חיים וכי יש חוקים המגבילים את המוסדות ונערכת ביקורת על כל ניסוי כדי לוודא את חיוניותו. חייבים לנסות את הטיפולים הרפואיים תחילה בבעלי חיים ואחר כך בבני אדם. אין לכך תחליף. לדבריו, מתחם בעלי החיים בפקולטה לרפואה מוגן יותר מלשכת ראש הממשלה, כאשר קיים חשש שמפגינים יכולים לתת עכבר טרנס גני שעלותו עשרות אלפי דולרים כמאכל לכלבים.

לידיעה בבי.בי.סי

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן