אוראגאנו להפחתת ההתחממות?

אוראגאנו (התבלין ) פועל כ"מדכא מתאן" יעיל ומשובח

אורגנו
אורגנו

אחד הגורמים המשמעותיים להתחממות הוא גאז המתאן שנפלט ע"י חיות משק, בארה"ב פולטות הפרות כ 5‪.‬5 מליארד טון מתאן בשנה.

במשך השנים מנסים חוקרים לגרום להפחתה בפליטת המתאן, עד היום ללא הועיל. אלכסנדר הריסטוב "בילה" שש שנים בחיפוש אחרי שיטה להפחתת הפליטות, בבדיקות מעבדה התברר לו כי מבין כל החמרים שבדק אוראגאנו (התבלין ) פועל כ"מדכא מתאן" יעיל ומשובח, החוקר יצא לשדה ופיזר אוראגאנו בשטח מרעה ואכן פליטת המתאן ע"י הפרות ירדה ב 40%.

בחשבון כלל ארצי … הפחתת פליטות ב 2‪.‬2מליארד טון מתאן בשנה. מסתבר כי בד-בבד עולה תנובת החלב של הפרות, זאת מאחר וייצור ופליטת מתאן כרוכים בהשקעה אנרגטית, החסכון באנרגיה מאפשר לפרות ליצר יותר חלב. לחוקר ברור כי לא יהיה זה כלכלי להאביס פרות בתבלין היקר ולכן הוא מחפש את החומר הפעיל שגורם לירידה בפליטות.

עד שימצא פתרון פלא הדרך הנכונה היא … לצרוך פחות מוצרים שמקורם מבקר וצאן.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

7 תגובות

 1. אני מציע לא לנשום…זה בטוח יצמצם את פליטות גזי החממה הכל כך מסוכנים…

 2. עמי:
  ולי זה נשמע פשוט מצוץ מן האצבע.
  במאמר כתוב שתנובת החלב עולה ומחמוד מספר לנו שהיא אמורה לרדת.

 3. לא מכיר את התחום אבל מה שמחמוד אומר נשמע לי הגיוני על פניו. בעקרון המתאן שנפלט נפלט מהפה (ולא מהצד האחורי, כמו שנהוג לחשוב או כפי שרמז מיכאל). מקורו הוא במיקרואורגניזמים (חיידקים או ארכיאות) שיודעים לקבע פחמן דו חמצני וליצר מתאן או ליצור את המתאן תוך פרוק של פחמימנים מורכבים יותר. אותם חיידקים מתאנוגניים הם חלק חשוב באקולוגיה של קיבת הפרה ופגיעה בהם מהווה פגיעה בכל האקוסיסטמה הזו. ייתכן בהחלט שחומרים ארומטיים או אחרים פוגעים בפעילות המיקרוביאלית. על פי רוב הפגיעה לא מבדילה בין מין אחד למשנהו ולכן כשהמטנוגנים נפגעים, מן הסתם נפגעים יחד איתם עוד הרבה מיקרואורגניזמים אחרים.

  רוצים להפסיק בכלל את המתנוגנים? תנו לפרה אנטיביוטיקה. כל החיידקים שלה ימותו. את המזון המזוקק שלה תזריקו ישירות לדם במכשיר האבסה ייעודי שישב על גבה. כך גם לא יהיה קקי (רק פיפי), והניצולת של גרם אוכל פר גרם בשר תהיה גבוהה הרבה יותר.

  בברכת מפזרי פטנטים חינם אין כסף,
  עמי בכר

 4. מחמוד:
  יש מקור שממנו שאבת את המידע הזה או שזה בסך הכל מתאן חם?

 5. תפוקת המתאן יורדת היות ואוראגנו מיצר חומר אניטספטי ארומטי שהורג 40% מהבקטריות החיוניות בבטן הפרה
  אי לכך פרוק החומר האורגני לא מתבצע טוב דבר שלאורך זמן יפגע בפרה ובתפוקת החלב שלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן