סיקור מקיף

הוארכה כהונת יו״ר ות״ת פרופ׳ יפה זילברשץ

בנוסף, מונה עו”ד צבי האוזר כנציג ציבור בועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה

ראש ות"ת פרופ' יפה זילברשץ בכנס אפקה לפיתוח הון אנושי לאומי בהנדסה. צילום: אבי בליזובסקי
ראש ות”ת פרופ’ יפה זילברשץ בכנס אפקה לפיתוח הון אנושי לאומי בהנדסה. צילום: אבי בליזובסקי

שר החינוך ויו״ר המועצה להשכלה גבוהה, נפתלי בנט, החליט על הארכת כהונתה של יו״ר הועדה לתכנון ותקצוב (ות״ת), פרופ׳ יפה זילברשץ. זילברשץ תשלים בחודש ספטמבר הקרוב שלוש שנים בתפקיד אשר בסופן ניתן להאריך את כהונתה, כמקובל, בשלוש שנים נוספות.

בתקופת כהונתה של זילברשץ כיו״ר ות״ת התרחב תקציב מערכת ההשכלה הגבוהה מ-10 מיליארד ש״ח ל-12 מיליארד ש״ח בין השנים 2016-2018. בין התחומים אותם קידמה ניתן למנות את שדרוג תשתיות וקרנות המחקר, הנגשת ההשכלה הגבוהה לפריפריה, הגדלת מספר הסטודנטים במקצועות ההייטק, חיזוק הממשק של האקדמיה והתעשייה וקידום למידה דיגיטלית, לצד קידום מגזרים שונים בחברה הישראלית (חרדים, ערבים ועוד) בעולם האקדמיה ושילוב סטודנטים ממדינות זרות.

מינוי נציג ציבור – עו״ד צבי האוזר

השר בנט יציע את מועמדותו של עו״ד צבי האוזר לכהונה כנציג ציבור בוועדה לתכנון ותקצוב (ות״ת).

האוזר כיהן בשורה של תפקידים בכירים במגזר הציבורי, בהם: מזכיר הממשלה ה-17, מזכיר הקבינט המדיני-ביטחוני, ממלא מקום מנכ״ל משרד ראש הממשלה, יוזם ויו״ר התכנית הלאומית “ציוני דרך” להעצמת המורשת הלאומית ויו”ר תכנית “מסע” להעמקת הקשר עם צעירי העם היהודי בתפוצות. במגזר הפרטי שימש כיועץ עסקי ורגולטורי לגופים ולחברות ישראליות ובינלאומיות, כמו גם חבר מועצת המנהלים בחברת סלע קפיטל נדל”ן וכן יועץ מיוחד במשרד עורכי הדין גולדפרב – זליגמן ושות׳. כיום, מכהן האוזר כיו”ר מועצת המנהלים של מוזיאון ארץ ישראל.

ההחלטות יובאו לאישור בישיבת המל״ג הקרובה שתיערך השבוע.

השר בנט מסר כי ״מדובר במינויים ראויים של אנשים בעלי עשייה מוכחת וניסיון עשיר. פרופ׳ זילברשץ קידמה עד כה שורה של מהלכים משמעותיים כיו״ר הות״ת ואני סמוך ובטוח כי היא האדם הנכון להמשיך את תנופת העשייה בעולם האקדמיה. במסגרת תפקידו כנציג ציבור בות״ת, אני משוכנע כי מר צבי האוזר, אדם בעל שיעור קומה וניסיון רב במגזר הציבורי והפרטי, יוכל לתרום רבות לטובת פיתוח תחום ההשכלה הגבוהה בישראל״.

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן