סיקור מקיף

LG מתחייבת לאזן את פליטת הפחמנים עד 2030

החברה מתכננת להמשיך להפחית את פליטת גזי החממה ולהרחיב את הפרויקטים בתחום איזון פליטת הפחמנים

אפס פליטות פחמן. איור: shutterstock
אפס פליטות פחמן. איור: shutterstock

חברת LG השיקה מיזם אגרסיבי של "איפוס פחמנים עד 2030" תוך התחייבות להשיג יעד של אפס פליטה נטו במסגרת הפעילות הכלל-עולמית שלה, בתוך 12 שנים.

כחלק מאסטרטגיית העסקים בני הקיימא שלה, תחתור LG לצמצם את פליטת הפחמנים של פעילותה בכל העולם בשיעורים של 50% בהשוואה לקו הבסיס שהוגדר ב- 2017, באמצעות יישום מגוון מיזמים לצמצום פליטת הפחמנים ומעבר לשימוש באנרגיה מתחדשת. המאמץ הזה יסייע בהתקרבות ליעד הסופי אותו הגדירה החברה, של ניטראליות בהשפעה נטו בתחום הפחמן. החברה מתכוונת להגיע למצב של אפס טביעת רגל פחמנית, באמצעות איזון בין פליטת תחמוצות הפחמן ובין סילוקן.

במסגרת שורת מיזמים אסטרטגיים, תצמצם החברה את פליטת הפחמן של אתרי הייצור שלה בכל העולם מכמעט שני מיליון טונות שנרשמו ב- 2017 ל- 960,000 טונות בסוף 2030. LG מתכוונת להרחיב את מתקני הייצור היעילים במיוחד שלה ואת הטכנולוגיות המתמקדות בצמצום אפקט החממה, באמצעות הקטנת פליטת הפחמנים במהלך תהליכי היצור.

LG תרחיב את התקנות האנרגיה המתחדשת, תוך שימוש במוצרי אנרגיה סולארית וניצול הטכנולוגיות שלה עצמה המיועדות לעסקים, דוגמת מערכות קירור בעלות יעילות גבוהה, ומערכות ניהול אנרגיה (EMS – Energy Management Systems), על מנת לצמצם את פליטת הפחמן.

בנוסף, באמצעות הרחבה של הפרוייקטים לפיתוח נקי אותם מנהלת החברה, (Clean Development Mechanism – CDM), מתכננת LG לצבור זיכויים בגין הפחתת פליטה, Certified Emission Reduction) – CER), המוענקים במסגרת מנגנון בינלאומי לסליקה והתחשבנות בגין פליטת מזהמים. מיזמים דוגמת CDM מקדמים פיתוח נקי במדינות מתפתחות, באמצעות מתן אפשרות לעסקים המציגים התחייבות לצמצום פליטת פחמנים ליישם פרוייקטים לצמצום הפליטה הזאת במדינות מתפתחות, תוך שימוש בהון ובטכנולוגיות שלהן עצמם. פרוייקטים כאלה הם קריטיים לקבלת זיכוי במנגנון CER, שהוגדר על ידי ועידת האום לשינויי האקלים (UNFCC), בתום תהליך מקיף של בחינה והערכה.

כיצרן הראשון בעולם של מכשירי חשמל ביתיים שקיבל נקודות זכות במסגרת מנגנון CER, סללה LG את הדרך לשימוש במכשירי חשמל ביתיים בעלי יעילות אנרגטית גבוהה, תוך ביסוס מעמדה כחלוצה בתחום המודעות לסביבה. בסוף 2018 רשמה LG בסך הכל 340,000 טונות של CER, במסגרת מיזמי ה- CDM שלה.

לדברי לי יאנג-גאיי, סגן נשיא LG לשמירת הסביבה: "המחויבות שלנו למלחמה בשינויי האקלים היא איתנה. הצעדים המתקדמים של LG בצמצום פליטת הפחמן במקומות העבודה בכל העולם, יחד עם שורת ארוכה של פרוייקטים במסגרת תוכנית CDM של האו"ם, ממחישות את המחוייבות חסרת הפשרות של החברה להתייצב כמובילה בתחום הקיימות".

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן