סיקור מקיף

מודרנה: "החיסון יעיל נגד הוריאנט הבריטי ופחות נגד דרא"פ, אך עדיין מספק

כך הודיעה החברה היום לאחר מחקרי מעבדה שכללו דגימות נסיוב של מתחסנים * מודרנה תערוך שינויים בחיסון כך שיגן גם על נדבקים בווריאנטים החדשים

החיסון נגד נגיף ה-COVID-19 של מודרנה שומר על פעילות הנטרול נגד הווריאנטים שמקורם בבריטניה ובדרום אפריקה. כך עולה מהודעה שפרסמה החברה לבורסה ולציבור.

התוצאות התקבלו במחקרי מעבדה בנסיוב הנלקח מגופם של אינדיבידואלים אשר התחסנו בחיסון ה-COVID-19 של מודרנה. מתן שתי מנות החיסון נגד  COVID-19 של מודרנה בכמות של 100 מיקרוגרם צפוי להגן מכלל הזנים שהתגלו עד כה, אם כי במידות שונות.

במחקר לא נמצאה השפעה משמעותית על אפקט הנוגדנים נגד וריאנט B.1.1.7 (אשר התגלה לראשונה בבריטניה). באשר לואריאנט וריאנט B.1.351 (אשר התגלה לראשונה בדרום-אפריקה), למרות שאפקט הנוגדנים המנטרל של החיסון חלש פי 6 בהשוואה לווריאנטים קודמים, הוא נותר על רמות גבוהות יותר מאלו הנחשבות כמגנות.

ואולם כדי לנקוט במשנה זהירות, מודרנה משיקה תוכנית ניסויים קליניים להגברת חיסוניות מפני ווריאנטים חדשים. החברה תבחן את ההשפעות של מנת חיסון נוספת (mRNA-1273) בכדי לחקור את היכולת להגדיל עוד יותר את אפקט הנוגדנים המנטרל אל מול זנים חדשים.  החברה מקדמת מוצר להגברת החיסון מול וריאנט B.1.351 (mRNA-1273.351).

״במסגרת מאמצינו להביס את וירוס ה-COVID-19, אשר גרם למגיפה עולמית, אנו מאמינים כי זה הכרחי לפעול בזמן שהווירוס מתפתח. אנו שואבים עידוד מהמידע החדש, אשר מחזק את ביטחוננו בכך שהחיסון של מודרנה נגד ה-COVID-19 יגן מפני הווריאנטים החדשים שהתגלו," מסר סטפן בנסל מנכ"ל מודרנה.

עוד בנושא באתר הידען:

תגובה אחת

  1. רק מציין שאפשר היה לבחור תמונת אילוסטרציה טובה יותר.
    לא כזאת שמציגה וירוס קורונה שבתוכו סליל כפול. (DNA)
    בתוך מעטפת הקורונה יש RNA אשר הוא כידוע לא מגיע כסליל כפול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן