סיקור מקיף

חמישה חולי קורונה קשים שקיבלו בהדסה תרופה נסיונית הבריאו

אנלייבקס מדווחת על תוצאות חיוביות בניסוי קליני ב-Allocetra לטיפול בחולי קורונה במצב קשה/קריטי

פתרונות למגיפת הקורונה. איור: Image by Miguel Á. Padriñán from Pixabay
פתרונות למגיפת הקורונה. איור: Image by Miguel Á. Padriñán from Pixabay

אנלייבקס תרפיוטיקס, חברת אימונותרפיה בשלב הניסויים הקליניים, מדווחת היום על תוצאות חיוביות בניסוי קליני ב-Allocetra לטיפול בחולי קורונה במצב קשה/קריטי.

הניסוי הקליני כלל חמישה חולי Covid-19, שלושה מהם במצב קשה ושניים נוספים במצב קריטי. כל חמשת החולים החלימו לחלוטין מהמצב הקודם ושוחררו מבית החולים אחרי 5.5 ימים (חולים במצב קשה) ו-8.5 ימים (חולים במצב קריטי) בממוצע, לאחר תחילת קבלת הטיפול ב-Allocetra. כל החולים קיבלו תוצאה שלילית בבדיקת הקורונה במועד השחרור. לא דווח על תופעות לוואי חמורות כתוצאה מהטיפול ב-Allocetra, והטיפול הוגדר כסביל.

החברה מציינת כי טיפולים דוגמת נוגדנים מבוססי פלזמה ניתנים בדרך כלל לחולים במצב בינוני. Allocetra, ככל שתאושר, יכולה פוטנציאלית לכסות על הפער, ותטפל בחולים במצב קשה/קריטי.

בהתבסס על התוצאות החיוביות מחמשת חולי הקורונה הראשונים במצב קשה/קריטי, לצד תוצאות חיוביות של בטיחות ואפקטיביות בשימוש ב-Allocetra ב-10 חולי ספסיס בניסוי קודם, החברה החליטה להסיט גיוס של חולים נוספים לניסוי שלב 2 מורחב בחולי קורונה במצב קשה/קריטי, מוקדם ככל שיתאפשר, לאחר אישור רגולטורי.

פרופ' ורנון ואן הארדן (Vernon van Heerden), מנהל יחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים הדסה בישראל והחוקר הראשי של הניסויים בקורונה ובספסיס, ציין כי "טיפלנו עד היום ב-15 חולים ב-Allocetra בבית החולים, 10 מהם עם ספסיס ו-5 עם קורונה במצב קשה או קריטי. בהתבסס על התוצאות המקדמיות שהציגו בטיחות ואינדיקציה לאפקטיביות של Allocetra בחולים עם סיבוכים אלה, מוצר ה-Allocetra של אנלייבקס הוא בעל פוטנציאל לעזור לחולי קורונה במצב קשה/קריטי".

פרופ' דרור מבורך, המנהל הרפואי של אנלייבקס, הוסיף: "תוצאות הטיפול ב-Allocetra בחולי קורונה במצב קשה וקריטי משקפות הזדמנות ייחודית לאנלייבקס לתרום למאמצים להילחם במגפה העולמית הנמשכת של הקורונה. נראה כי התוצאות החיוביות הראשוניות שנצפו בחולי ספסיס שטופלו ב-Allocetra תורגמו לחולי קורונה במצב קשה וקריטי".

כל הניסויים בקורונה מתוכננים להתנהל באופן נפרד מהניסוי המתוכנן שלב IIb ב-Allocetra לטיפול בקריסת מערכות כתוצאה מספסיס. הניסוי הנ"ל יהיה מבוקר ורנדומלי, אשר צפוי להתחיל עד הרבעון הרביעי של 2020.

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. כשמערכת החיסון יוצאת משליטה מתרחשת סערת ציטוקינים – היזון חוזר שמגדל יותר ויותר את הפרשת החלבון – מה שגורם להפרעה קשה במערכת הנשימה. הטיפול הוא הזרקה של תאים 'כמעט מתים', המקרופגים אוכלים אותם ומסמנים למערכת החיסון שאפשר להוריד כוננות ולהירגע.

  2. הכל טוב ויפה, אבל אין פירוט על הטיפול עצמו, רק כדרך אגב.

    מדובר בנוגדנים מפלזמה? מולקולה סינטטית?

  3. אפשר לקבל את הכתבה הזאת באנגלית (רוצה להעביר אותה לחברים באירופה…)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן