סיקור מקיף

אלביט תעמוד בראש מאגד לפיתוח אינטראקציה בין אדם ורובוט

הקונסורציום החדש כולל חברות רובוטיקה מובילות וחוקרים אקדמיים בתחומי הבינה המלאכותית, מדעי המחשב ומדעי ההתנהגות, במטרה לפתח תשתית HRI חדשנית, לתת מענה לצורך באינטראקציה הדוקה בין מערכות רובוטיות לתקשורת טבעית של המשתמשים האנושיים

תקשורת בין אדם לרובוט. במקרה זה לשימוש צבאי. ציום יחצ אלביט
תקשורת בין אדם לרובוט. במקרה זה לשימוש צבאי. ציום יחצ אלביט

רשות החדשנות אישרה לאחרונה הקמת קונסורציום חדשנות חדש, בראשות אלביט מערכות C4I למחקר ופיתוח טכנולוגיות אינטראקציה בין רובוטים לבני אדם (HRI).

הקונסורציום החדש כולל חברות רובוטיקה מובילות וחוקרים אקדמיים בתחומי הבינה המלאכותית, מדעי המחשב ומדעי ההתנהגות, במטרה לפתח תשתית HRI חדשנית, לתת מענה לצורך באינטראקציה הדוקה בין מערכות רובוטיות לתקשורת טבעית של המשתמשים האנושיים (מילולית ובאמצעות מחוות) טכנולוגיות, על פי קודים חברתיים רלוונטיים, פלטפורמות רובוטיות רמת אוטונומיה מתודולוגיות ועוד.

כיום, פלטפורמות רובוטיות אוטונומיות (אלו שאינן נשלטות באופן רציף על ידי מפעיל אנושי) פועלות בסביבה "סטרילית" נטולת אדם, כגון מרכזים לוגיסטיים וקווי ייצור והרכבה אוטומטיים. שילוב רובוטים בסביבת סביבת עבודה משותפת עם צוותים אנושיים יאפשר העברת משימות שגרתיות, משעממות ושוחקות לרובוטים ולהפחית עומסי עבודה על צוותים אנושיים, ובכך להגדיל את תפוקת הצוות ולהפחית את העזיבות של העובדים. אינטגרציה כזו תתאפשר רק כאשר צוותים אנושיים ירגישו בטוחים ומסוגלים לתקשר באופן טבעי עם רובוטים הפועלים בסביבתם הקרובה.

יוסי כהן, אלביט מערכות C4I ומנהל טכנולוגיה ראשי בתחום הסייבר, מסר: "הבחירה שלנו על ידי רשות החדשנות להוביל קונסורציום אינטראקציית אדם-רובוט משקפת את המומחיות שלנו בתחומי המערכות האוטונומיות והכלים המאוישים והבלתי מאוישים. אנו מצפים לשתף פעולה עם שותפים נוספים בתעשייה המתמחים בתחומים אלה, שיצטרפו אלינו למאגד". 

ד"ר אביב זאבי, סמנכ"ל תשתיות טכנולוגיות ברשות החדשנות: "רשות החדשנות פועלת לסגירת פערים טכנולוגיים בתחום הרובוטיקה תוך שימוש בכלים שונים וכן על ידי קידום העברת ידע מהמגזר הביטחוני והאקדמיה לתעשייה הרחבה יותר".

אלביט מערכות פועלת כבר עשרות שנים בתחום המערכות האוטונומיות והרובוטיקה ונחשבת למובילה עולמית בפיתוח וייצור של מערכות אוטונומיות אוויריות, יבשתיות וימיות. בשנים האחרונות מספקת אלביט מערכות ללקוחותיה פתרונות תפעוליים המאפשרים שילוב של רובוטים עם צוותים אנושיים כחלק מפתרונות החברה בתחום הלוחמה המרושתת.

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן