סיקור מקיף

המורשת הרוחנית של צבי ינאי – באתר פתוח לקהל הרחב

בסוף השבוע הושק אתר כתב העת "מחשבות" "מחשבותThinkIL " , המכיל את כל כתביו של צבי ינאי – 5 ספרים, עשרות גיליונות, מאות מאמרים, אלפי “מחשבות”, כמו גם קטעי שמע ווידאו, חומרים ביוגראפיים רבים, אשר השאירו חותם בחיי החברה, התרבות, המדע והאמנות בארץ.

צבי ינאי מנחה את התוכנית אסכולה בטלוויזיה החינוכית בשנת 2000. צילום מסך. מתוך אתר ThinkIL המאגד את פרסומיו הרבים והמגוונים של ינאי

בסוף השבוע הושק אתר כתב העת "מחשבות" "מחשבות ThinkIL" , המכיל את כל כתביו של צבי ינאי – 5 ספרים, עשרות גיליונות, מאות מאמרים, אלפי “מחשבות”, כמו גם קטעי שמע ווידאו, חומרים ביוגראפיים רבים, אשר השאירו חותם בחיי החברה, התרבות, המדע והאמנות בארץ.

מלאכת הקמת האתר ואיסוף החומרים נעשו בתהליך ארוך שנמשך כשנה, ע"י בת זוגו דליה הוכברג ונאורה שם-שאול, האתר יהיה נגיש וחופשי לציבור הרחב
ניתן לנווט באתר במספר אופנים, ע"פ רשימות, תאריכים, תגיות, נושאים, אישים, עננים – רשת של מחשבות, החל מדפדוף ריאליסטי כבחוברת דפוס ועד לגלילת טקסט חי, ובין השורות – הערות, קישורים וחיבורים.

האתר נבנה בשימוש ובכתיבה של קוד פתוח, תוך כדי שימור הטקסט המקורי בפורמטים פתוחים, זמינים לכל ומוגנים ברישיונות של Creative Commons. זאת מתוך הבנה שאוצר תרבותי זה חשוב שיהיה זמין לציבור הרחב, לנוער שוחר תרבות ומדע וגם לחוקרים ולצרכני מדע פופולרי אשר עוקבים אחר התפתחויות בתחומים הללו.

הגולשים מוזמנים להתחיל מאנימציות בדף הבית, או מענן בועות הממחיש את כל תחומי המחקר, או "שטיח" ססגוני של כל כריכות הגיליונות. ניתן לשוטט באמצעות פילטרים "חכמים" של תגיות נושא וסוג המאמר, באמצעות חיפושים רחבים ומצומצמים וליהנות מהטקסטים העשירים, כמו גם מהערות שוליים, קישורים למידע עכשווי, תוספות וידאו ועוד…

"ההיכרות עם צבי ינאי היא כמו "בלתי אמצעית", מכיוון שדרך האתר ניתן לראות ממש את חוטי מחשבתו ועיקרי פעילויותיו לאורך השנים – ולא רק במילה הכתובה, אלא גם בסאונד ווידאו ותמונות רבות" מציינת דליה הוכברג.
כאמור, את בניית האתר הובילה דליה הוכברג, זוגתו ובעלת הזכויות על יצירותיו, יעוץ שיווקי – אורן הוברמן.

האתר נבנה בחסות: ינקי מרגלית, פרופ' דן אריאלי, יבמ ישראל, פואטיקה, טובי סופר, הוצאת כתר, הוצאת עם עובד, רשות השידור, הטלויזיה החינוכית

צוות ההקמה:

  • נאורה שם-שאול (neora.com) – איפיון וניהול הפרויקט, ניהול התוכן, תכנות וסטיילינג של הממשקים ומבני-נתונים
  • רביבה טל – פענוח הטקסטים (OCR) ותכנות תסריטי עזר. העלאת חומרים למערכות התוכן
  • עילי סופר, נמרוד קרת – פיתוח תוכנה, תבניות תצוגה ואינפוגראפיקה
  • שחר פוקס – עריכת תוכן, תיוגים, קישורים והגהות
  • ניר סבח – עיצוב גראפי

עוד בנושא באתר הידען:

4 תגובות

  1. אבי בליזובסקי הרבה תגובות (ולא רק שלי) נחסמות שם, מדוע למשל ההודעה הזו נחסמת ? מאיזו סיבה ?

    אבל תכננו ובנינו משהו יותר טוב, אז מה אכפת לי מהעין ???

  2. צבי ינאי ז"ל היה ראוי לפרס ישראל. הוא גם ראוי שיעשו על מפעלו הספרותי עבודות מאסטר ודוקטורטים. חסרים היום אנשים בעלי שיעור קומה כמו שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן