סיקור מקיף

לוכדי וירוסים

Vecoy Nanomedicines הישראלית פיתחה מערכת למניעת חדירת וירוסים לתאים. המערכת תוצג בין היתר בכנס הסינגולריות במסגרת פסטיבל אייקון TLV בחמד"ע. הכניסה חינם

תרשים סכמטי של HIV
תרשים סכמטי של HIV

הווירוסים הם אחת הבעיות הגדולות שיש ברפואה מאחר ואין כמעט תרופות לווירוסים ורק לחלק קטן מאוד קיימים חיסונים.

ארז ליבנה (35) המייסד ומנכ"ל חברת Vecoy Nanomedicines Ltd פיתח טכנולוגיה טיפולית חדשה וייחודית שמטרתה פיתוח טיפול חדש באיידס ובמחלות נגיפיות אחרות, באמצעות גישה חדשנית- שטרם נראתה כמוה- מלכודות לווירוסים. המיזם הטכנולוגי החדש מבוסס על גופיפי מלכודת ננוטכנולוגיים המתחזים לתאים אנושיים, מפתים את הווירוסים להיכנס אליהם ואז מנטרלים אותם בטרם הגיעם לתאים האנושיים.

החברה הישראלית הגישה בקשה לפטנט ומדובר בפריצת דרך מדעית רפואית על פוטנציאל להציל חיים של מיליוני חולים ברחבי העולם המערבי והמתפתח. ליבנה הציג לראשונה את הטכנולוגיה האנטי ויראלית שפיתח בתכנית היוקרתית Singularity University המתקיימת בבסיס של נאס"א בעמק הסיליקון שבקליפורניה שמטרתה לקדם פריצות דרך ותעשיות חדשות לתועלת האנושות.

סוגית המלחמה בוירוסים באמצעות ננוטכנולוגיה תוצג בין היתר באי-כנס שיעסוק בסינגולריות הטכנולוגית במרכז חמד"ע בת"א.

ביום שלישי ה-2/10, אייקון TLV, הפסטיבל הבינלאומי למדע בדיוני, דמיון והעתיד
בשיתוף חמד"ע – המרכז לחינוך מדעי של תל-אביב, יקיימו אי-כנס בנושא הסינגולריות הטכנולוגית. זו השנה השנייה בה מתקיים האי-כנס ובמסגרתו יזמים, מהנדסים, מדענים, סופרים ויוצרים ייפגשו בכדי לדון בטכנולוגיות שעד לא מכבר היו בגדר חלומות בדיוניים ולהיערך לאופן שבו הן עומדות לשנות את העולם.

"ישראל היא צומת מרכזית במפת הדרכים הטכנולוגית והמדעית העולמית, מובילה במחקר אקדמי, חדשנות הנדסית ויזמות טכנולוגית ועל כן ישנה חשיבות רבה לקיים דיון מעמיק ומעשיר בנושא, בו ניגע בטכנולוגיה כמו גם במשמעויות החברתיות והתרבותיות שלה", מסביר אורי אביב , מנהל אייקון TLV.

הסינגולריות הטכנולוגית היא כינוי בחקר העתיד לנקודת הזמן העתידית בה ישיגו מחשבים יכולות אינטלקטואליות גבוהות מאלו של בני אדם – בה תוכנות תוכלנה לכתוב תוכנות. הישג זה יוביל להתפתחות שתשנה אותנו ואת העולם בצורה קיצונית.

היות וקו הגבול בין אדם למכונה, בין מוח ומחשב, מיטשטש מדי יום, העיסוק בסינגולריות הטכנולוגית כיום משמעו עיסוק בשורה ארוכה של מדעים וטכנולוגיות, בהם מדעי המוח, גנטיקה וביולוגיה סינתטית, הנדסת חומרים, ננו-טכנולוגיות, מדפסות תלת-ממד, חקר החלל ואפילו לתחום הגיימינג, לכולם יהיו השלכות מרחיקות לכת עלינו ועל עולמנו, ובקרוב מאוד.

לצד סרטי פסטיבל הקולנוע, בכל ערבי העיון של אייקון TLV יהיה מושב סייבר ומושב סינגולריות: עתיד המוות – על קץ המוות ועתיד החיים, יש מאין – על רובוטיקה, ביולוגיה סינתטית והדפסה תלת-ממדית, שיחה עם פרומתאוס המודרני, חינוך לעתיד לא ידוע – חינוך בראי הסינגולריות, הספר הקיברנטי – על אזורי הספר הדיגיטליים ואנשים ומחשבים – האניגמה של אלן טיורינג.

לפרטים נוספים

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן