סיקור מקיף

ממשלת ישראל תתן מענקים למי שיבצע מו"פ מזורז להתמודדות עם אתגרי הקורונה

במסגרת התוכניות תינתן תמיכה כספית בשיעור של 50% או 75% מההוצאות לתוכנית בעלת פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם או המהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחומה

נגיף הקורונה מתפשט בעולם. איור: Image by <a href="https://pixabay.com/users/FrankundFrei-638998/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=4938321">FrankundFrei</a> from <a href="https://pixabay.com/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=4938321">Pixabay</a>
נגיף הקורונה מתפשט בעולם. איור: Image by FrankundFrei from Pixabay

רשות החדשנות, משרד הבריאות ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי יעניקו סכום ראשוני של 50 מיליון ₪ לחברות עבור תכניות מו"פ והדגמה של מערכות, מוצרים או פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם אתגרי מגפת נגיף Covid-19 (וירוס הקורונה). בנוסף, יוצאו ת רשות החדשנות, משרד הכלכלה והתעשייה והתאחדות התעשיינים בקריאה למפעלים יצרניים להגיש תוכניות מו"פ, האצה ויישום של מוצרים תעשייתיים המקדמים תחרותיות והובלה במלחמה בנגיף.

במסגרת התוכניות תינתן תמיכה כספית בשיעור של 50% או 75% מההוצאות לתוכנית בעלת פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם או המהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחומה. הפעילות מבוצעת בשיתוף ובתאום פעילויות מפא"ת (משרד הביטחון) וזוכה לסיוע מצדם.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: "ממשלת ישראל הקצתה לנושא פיתוח והטמעת טכנולוגיות למלחמה בקורונה 50 מיליון ₪ מיידית, הקולות הקוראים איתם הממשלה יוצאת היום מוצעים לתעשיית ההייטק באופן מיידי: כל חברה שיש לה פתרון, בין אם הוא בשלב הוכחת ההיתכנות או שכבר יש לה מוצר מוגמר אותו ניתן להטמיע מיידית בשירותי הבריאות שלנו – מוזמנת לפנות לרשות החדשנות עוד היום. במקביל אנו קוראים לגופים יצרניים שיכולים לסייע בפיתוח או בהאצת ייצור של טכנולוגיות שיכולות לסייע למערך הרפואי ולמיגון הכללי רלוונטי להיעזר בנו".

גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי והממונה על מטה ישראל דיגיטלית: "המשרד לשוויון חברתי על ידי מטה ישראל דיגיטלית קורא לתעשייה ולחברות ההזנק לשתף פעולה ולמצוא יחד פתרונות לוירוס הקורונה. יחד, נוכל למצוא רעיונות לפיתוח טכנולוגי של מוצרים חדשים ולבצע התאמות במוצרים קיימים. ישראל היא אומת הסטרטאפ, ועלינו לגייס את היצירתיות של היזמים בארץ כדי לנצח במלחמה על הבריאות של כולנו״.

רשות החדשנות, משרד הבריאות ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי, יוצאים בקולות קוראים לחברות הייטק ישראליות להגשת תכניות לפיתוח, ניסוי והטמעה של מערכות, מוצרים או פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם אתגרי מגפת נגיף Covid-19 (וירוס הקורונה), ובכללם רעיונות טכנולוגיים או יישומים בשלביהם הראשונים (Ideation).

במקביל, רשות החדשנות, משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף התאחדות התעשיינים יוצאת בקול קורא המזמין מפעלי ייצור המייצרים מוצרים תעשייתיים, שנועדו למניעה, טיפול והתמודדות עם נגיף COVID19 – להגיש בקשות לקבלת סיוע לתכניות מו"פ וחדשנות טכנולוגית. מפעלי הייצור ייתמכו בתכניות הכוללות פיתוח מוצרים, חומרי גלם, טכנולוגיות ותהליכי ייצור חדשניים, הדגמה יישומית, פיתוח אב-טיפוס או פיתוח תהליך למעבר מייצור ניסיוני לייצור סדרתי. על תוכניות אלו להיות חדשניות ביחס ליכולות החברה ולייצר ערך בהתמודדות עם הנגיף. התוכניות יוגשו על גבי טופס ייעודי ומקוצר וייבדקו בהליך מהיר. ניתן להגיש מיידית ובאופן רציף על מנת לתת מענה מהיר לחברות ולהאיץ פיתוח ויישום פתרונות.

הרשות תתמוך הן בפרויקטים בטווח הזמן הקצר והן בכאלו לטווח הזמן הבינוני-ארוך, ובכל השלבים: משלב הרעיון ועד לשלבי הפיתוח, שלבי ההרצה והניסוי ושלבי ההדגמה וההטמעה (כולל הטמעת המוצר בהיקף נרחב בארגוני הבריאות או בישראל).
הערכת הרעיונות והפרויקטים תבוצע על ידי המערך הטכנולוגי של הרשות בסיוע מומחי משרד הבריאות ושותפים ממשלתיים אחרים, לרבות מערכת הביטחון הישראלית.
פרויקטים שיעברו את הסינון יוכלו לקבל תמיכה מימונית של רשות החדשות, ותמיכה בפיתוח ובתהליכי ייצור מצד מערכת הביטחון.
חברות שיעברו את ועדת המחקר של רשות החדשנות, ויקבלו הערכה חיובית לצורך השקעת המשך, יוכלו לפנות למספר גופי השקעה מובילים לצורך האצה נוספת של קצבי הפיתוח וההטמעה
בקולות קוראים אלו אין מגבלה על תחומים, והם יכולים לכלול כל תחום רלוונטי או משיק לנושא.
התמיכה
• תמיכה כספית בשיעור של עד 50% מההוצאות בתכנית.
• תינתן תמיכה כספית בשיעור של 60% או 75% מההוצאות לתוכנית בעלת פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם או המהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחומה.
הליך מהיר
• טופס הגשה מקוצר.
• זמני תגובה קצרים של מערך הבדיקה של הרשות: על החברה להיות זמינה לפגישה עם הבודקים יומיים-שלושה לאחר הגשת הבקשה
• צפויה הגשה רציפה, אפשר ורצוי להגיש מוקדם.
• תשובות: צפויות תוך עשרה ימים מהמועד האחרון להגשה.

במקביל פרסמה רשות החדשנות שלושה 3 קולות קוראים המיועדים לחברות בשלבים שונים ומענים שונים:
1. קול קורא להגשת בקשות סיוע עבור רעיונות טכנולוגיים או יישומים מנוסחים בשלבים מוקדמים (Ideation) היכולות לסייע בהתמודדות עם אתגרי וירוס הקורונה.
2. קול קורא לפרויקטים בשלבי פיתוח, בשלבי הרצה ובשלבי הדגמה (כולל התקנה חצי-מסחרית) שיוכלו לסייע בהתמודדות עם אתגרי וירוס הקורונה – התקנת מוצר והטמעתו. לרבות הטמעת המוצר בהיקף נרחב בארגוני הבריאות.
3. קול קורא לתכניות מחקר ופיתוח למוצרים תעשייתיים שנועדו למניעה, טיפול והתמודדות עם נגיף ה COVID19.

הטפסים לתוכניות השונות מופיעים באתר רשות החדשנות

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן