הסתיימה הליכת החלל האחרונה במשימה STS-127

הולכי החלל תום מארשבורן וטים קאסידי שהו הפעם מחוץ לתחנת החלל מעט פחות מחמש שעות. * המשימה הבאה – דיסקברי מתקדמת לכן השיגור

צילום קבוצתי של צוות משימה STS-127 והצוות ה-20 של תחנת החלל, יולי 2009
צילום קבוצתי של צוות משימה STS-127 והצוות ה-20 של תחנת החלל, יולי 2009

הולכי החלל תום מארשבורן וכריס קאסידי השלימו הערב את הליכת החלל החמישית והאחרונה בסמגרת משימה STS-127 של מעבורת החלל אנדוור בתחנת החלל הבינלאומית. המשימה ארכה ארבע שעון ו-54 דקות והסתיימה בשעה 19:27 שעון ישראל.

מארשבורן וקאסידי חיזקו את הבידוד הרב שכבתי סביב מתקן דקסטר, פיצלו ערוצי כוח חשמלי לשני גירוסקופים השומרים על מומנט התנועה של התחנה; התקינו מצלמות וידאו משני צדדיו של מתקן הניסויים החשופים שעל מעבדת החלל היפנית קיבו, וביצעו מספר משימות תשתית, לרבות קשירת כמה כבלים והתקנת מעקות ומעצורים ניידים לרגליים כדי לסייע להולכי חלל בעתיד. התקנת מערכת להצמדת מטענים על גבי רכיב S3 נדחתה להליכת חלל עתידית.

היתה זו בסך הכל משימת המעבורת השניה לתחנת החלל בה התקיימו חמש הליכות חלל. הקודמת היתה STS-123 במארס 2008.

בתוך כך, הודיעה נאס"א כי מערכת להסרת דו תחמוצת הפחמן, שביחד עם מערכת רוסית מקבילה מסלקות את דו תחמוצת הפחמן מהתחנה ממשיכה לתפקד במצב ידני. אחד המחממים גרם לקצר בשבת אחר הצהרים, ומאז מפעילים מן הקרקע את מערכת הגיבוי.

ובתוך כך הועברה מעבורת החלל דיסקברי  מהאנגר בו אוחסנה למתקן הרכבת המעבורות לצורך התקנת מכל הדלק החיצוני ובדיקתו לפני השיגור באוגוסט.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן