סיקור מקיף

חלל תקשורת: לאבדן עמוס 6 השפעה מהותית על החברה; פייסבוק: נצטרך להסתדר בינתיים בלי לוויין

בפוסט שכתב צוקרברג מקניה הוא אומר בין היתר: "בעוד אני נמצא באפריקה, התאכזבתי לשמוע כי הכשל במשגר של SpaceX גרם גם להרס הלוויין שלנו (כך במקור) שהיה אמור לספק קישוריות לכל כך הרבה יזמים ולכל השאר ברחבי היבשת."

פיצוץ משגר פאלקון 9 ב-1 בספטמבר 2016 על כן השיגור בבסיס חיל האוויר בכף קנוורל, המשמש תחנת שיגור לחלל לצד מרכז החלל קנדי הסמוך. צילום מתוך מצלמות האבטחה של הבסיס.
פיצוץ משגר פאלקון 9 ב-1 בספטמבר 2016 על כן השיגור בבסיס חיל האוויר בכף קנוורל, המשמש תחנת שיגור לחלל לצד מרכז החלל קנדי הסמוך. צילום מתוך מצלמות האבטחה של הבסיס.

התגובות על התפוצצות משגר פאלקון 9 ועליו הלוויין הישראלי עמוס 6 בכף קנוורל מצד הגופים המעורבים ממשיכות לזרום.

חברת חלל תקשורת, שהיא חברה בורסאית, מסרה הודעה קצרה: "למיטב ידיעת החברה, במהלך תדלוק קרקעי של טיל שיגור הלווויין עמוס 6, אירע פיצוץ של טיל השיגור שגרם לאובדן מלא (Total Loss) של הלוויין."

"לאובדן הלוויין השפעה מהותית על החברה, החברה תוסיף  ותדווח על המשמעויות העולות מן האובדן." סיכמה החברה את הודעתה לתקשורת.

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג במסעדה בניירובי, קניה ב-1 בספטמבר 2017, מעט לפני הפיצוץ שהחריב את הלוויין עמוס 6, שיועד בין היתר לספק שירות אינטנרט חינם למיליוני בני אדם במדינות המתפתחות. מתוך דף הפייסבוק של צוקרברג.
מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג במסעדה בניירובי, קניה ב-1 בספטמבר 2016, מעט לפני הפיצוץ שהחריב את הלוויין עמוס 6, שיועד בין היתר לספק שירות אינטנרט חינם למיליוני בני אדם במדינות המתפתחות. מתוך דף הפייסבוק של צוקרברג.

https://www.youtube.com/watch?v=_BgJEXQkjNQ
סרטון ובו תיעוד הפיצוץ שצולם בידי חברה המתעדת את השיגורים על אדמת ארה"ב.

וסוף סוף הגיעה גם תגובתו של מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק. כזכור, פייסבוק קנתה תמורת 100 מיליון דולרים (עסקה שלמרבה הצער לא תצא לפועל) את כל קיבולת האינטרנט בפס רחב שהותקנה על הלוויין כדי לספק אינטרנט בסיסי בחינם FREE BASIC (על כך מתנהל ויכוח משום שהוא מדיר גופים גדולים אחרים הפעילים באינטרנט ובראשם גוגל) למיליוני תושבים במדינות ובקהילות עניות.

מהתגובה מסתבר שהחברה לא היתה ערוכה עם קיבולת חלופית בלוויינים אחרים והיא שמה את יהבה על הרחפן הסולארי אקילה.

בפוסט שכתב צוקרברג בדף הפייסבוק האישי שלו הוא מתייחס לנושא בעיצומו של ביקור בקניה, בין היתר כדי לקדם את הפרויקט: "בעוד אני נמצא באפריקה, התאכזבתי לשמוע כי הכשל במשגר של SpaceX גרם גם להרס הלוויין שלנו (כך במקור) שהיה אמור לספק קישוריות לכל כך הרבה יזמים ולכל השאר ברחבי היבשת."

"למרבה המזל, פיתחנו טכנולוגיות אחרות כגון אקילה שיאפשרו לקשר בני אדם כמו הלוויין. אנו נשארים מחויבים למשימה שלנו לחבר את כל בני האדם לרשת, ואנו נמשיך לעבוד עד שלכל אחד יהיו ההזדמנויות שהלוויין הזה אמור היה לספק."

לכתבות הקודמות בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

9 תגובות

  1. אולי הממשל האמריקאי אחראי לחבלה ולפיצוץ הלוויין כדי לטרפד את רכישת יצרנית הלווין ע״י חברה סינית

  2. יש טעות בכיתוב של התמונה השנייה
    מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג במסעדה בניירובי, קניה ב-1 בספטמבר 2017
    למיטב ידיעתי אנחנו עדיין ב2016

  3. גם החללית הישראלית לירח שאמורה להיות משוגרת ב2017 בסכנה-כי אי אפשר לסמוך עלUSA!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן