סיקור מקיף

מדענית מצריה בין מקבלי פרס סרוסי לחקר הסרטן שבאוני' תל-אביב

הקרן לקידום חקר הסרטן לזכרה של הגב' ז'קלין סרוסי, תעניק זו השנה הרביעית, באוניברסיטת תל-אביב, מענקי מחקר לשנת 2005 , למדענית מצריה,שני מדענים ישראלים, שניים מארה"ב ולמדען איטלקי העוסקים בהיבטים שונים בחקר סרטן השד

פרסי מחקר בסך 900.000$ יוענקו השבוע לשבעה חוקרים מצטיינים העוסקים בהיבטים שונים בחקר סרטן השד. בטקס חגיגי שיתקיים באוניברסיטת תל-אביב, ביום חמישי 1 בדצמבר, ישתתפו יו"ר הקרן ונשיא אוניברסיטת תל-אביב, פרופ' איתמר רבינוביץ, סגן יו"ר הקרן מר בריאן פירת, וכן חברי חבר הנאמנים של הקרן, הגב' סוניה אברמוביץ, פרופ' מרוין קורמן, פרופ' אהרון גולדהירש, פרופ' וולטר וודר וכן מר אדוארד סרוסי , מדענים ורופאים מהארץ והעולם בעלי מוניטין בינלאומי.

ד"ר סלווה בולוס מביה"ח האיטלקי בקהיר זכתה בפרס על מחקרה בנושא בדיקות שד בעולם המתפתח – המחקר המקדים בקהיר. מטרת המחקר היא לקדם מודעות לסרטן השד וגילוי מוקדם של המחלה, שהיא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים במצרים.

פרופ' ריצ'רד ד. גלבר ממכון דנה-פרבר לסרטן בבוסטון, זכה בפרס עבור שני מחקרים קליניים לשיפור הטיפול בנשים עם סרטן השד. הראשון עוסק בטיפול חלופי לנשים שאינן מגיבות לכימותרפיה המקובלת. השני מתמקד באיכות חייהן של נשים צעירות, מתחת לגיל 40, שחלו בסרטן השד.

פרופ' יואב הניס מאוניברסיטת תל אביב, זכה בפרס על מחקרו: ביופיסיקה והדמיה של תאי סרטן השד בתרביות תלת ממדיות על מנת לחשוף רשתות ממסר המעודדות ממאירות. המחקר מתמקד בחלבונים מעבירי מסרים האחראים על סידור מבנה הזקיקים בבלוטות החלב, שמשתנה כאשר נוצר גידול סרטני. בטווח הארוך שואף המחקר לפתוח פתח לגישה טיפולית חדשה שתתערב ברשתות הממסר הללו.

פרופ' יוסף קוסט מאוניברסיטת בן גוריון,זכה בפרס על מחקרו: האולטרה-סאונד ככלי לטיפול גנטי יעיל שאינו מבוסס על נגיפים, לסרטן השד. המחקר עוסק בשיטת טיפול חדשה: הזרקת שתל פולימרי הנושא חומר גנטי בסמוך לגידול הממאיר, ושליטה באמצעות גלי אולטרה-סאונד בתהליך שחרור החומר וחדירתו לגרעיני התאים הסרטניים.

פרופ' סי. קנט אוסבורן ממכללת ביילור לרפואה ביוסטון, טקסס, זכה בפרס על מחקרו בנושא עמידות לטיפול אנדוקריני. המחקר מתמקד בגידולים ממאירים בשד המגלים עמידות לטיפולים המקובלים, ושואף לגלות את הסיבות לעמידות, ולפתח פתרונות חלופיים למקרים אלה.

פרופ' מרטין פיקאר ממכון ז'ול בורדה בבריסל, זכתה בפרס על מחקרה: תבניות ביטוי של גנים המאפשרות חיזוי של מהלך המחלה וסיכויי ההחלמה, במסגרת TRANSBIG/MINDACT: נתיב בינלאומי לשיפור תוצאות הטיפול בנשים עם סרטן השד. המחקר עוסק באמצעים גנומיים לחיזוי תוצאות המחלה, תגובותיהן של מטופלות לטיפולים ספציפיים, ורמת הסיכון לחזרת המחלה אצל מטופלות שהחלימו.

פרופ' אומברטו ורונסי מהמכון האירופי לאונקולוגיה במילנו, זכה בפרס על מחקרו: הקרנות עם אלקטרונים במינון מלא תוך כדי הניתוח, במהלך כריתה חלקית של השד. המחקר פיתח שיטה חדשה של הקרנה בודדת ורבת עצמה במהלך הניתוח, כתחליף יעיל וממוקד לסדרת ההקרנות הממושכת המקובלת היום, שמתפרסת על פני 5-6 שבועות.
הקרן נוסדה כהקדש לצמיתות ע"י קרן אג'קס על פי המלצתו של מר סרוסי לזכרה של רעייתו המנוחה ג'קלין, שהלכה לעולמה כתוצאה מגידול במוח ושעוד בחייה נרתמה לתמיכה וסיוע לזולת ובפרט לגיוס משאבי מחקר בתחום הסרטן ולהקלת סבלם של החולים.
הטקס יתקיים בשעה 16:30, בפקולטה למדעי החיים ע"ש ג'ורג' ס. וייז, בניין בריטניה
כהן- פורטר, אודיטריום ע"ש לי (14), אוניברסיטת תל-אביב.
בטכס חלוקת המענקים יישא פרופסור אומברטו ורונסי את ההרצאה המרכזית שתעסוק בנושא מחקריו.
בשנת 2006 יוענק הפרס ע"ש ז'קלין סרוסי לחוקרים בתחום של מחלות המטולוגיות ממאירות.
 
 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן