סיקור מקיף

אוני' ת"א מכרה לצ`מפיונס את הזכויות לנוגדן המעכב התפתחות גידולים סרטניים

רמות, החברה למסחור טכנולוגיות של אוניברסיטת ת"א, תזכה להכנסות בהיקף של מיליוני דולר

העברת תרופות ליעדן. איור
העברת תרופות ליעדן. איור

חברת רמות, החברה למסחור טכנולוגיות של אוניברסיטת תל אביב, חתמה על הסכם לרישוי טכנולוגיה עם החברה האמריקאית צ`מפיונס ביוטכנולוג`י (Champions Biotechnology).

צ`מפיונס ביוטכנולוג`י הינה חברה לפיתוח תרופות אונקולוגיות בעלת פלטפורמה פרה-קלינית, המאפשרת לזרז פיתוח של תרופות אונקולוגיות ולהגביר את יעילותן. במידה והטכנולוגיה של אוניברסיטת תל אביב תבשיל לכדי מוצר בעתיד, תזכה רמות להכנסות בהיקף של מיליוני דולרים.
חברת צ`מפיונס רכשה את הזכויות הבלעדיות בפיתוחו ומסחורו של TAR-1, פרי פיתוח של פרופסור בקה סולומון. TAR-1 הינו נוגדן אשר נקשר ומשחזר את הפעילות הנורמאלית של חלבון p53 המוטנטי ובכך מעכב התפתחות גידולים סרטניים. לאור השכיחות הגבוהה של p53 מוטנטי בסרטן, ל-TAR1 יש פוטנציאל לטפל במגוון רחב של גידולים סרטניים בבני אדם.

רמות תקבל תשלום מראש ותהיה זכאית לקבל תשלומים ותמלוגים בעתיד במידה וחברת צ`מפיונס תבחר להמשיך בתנאי ההסכם, בכפוף לתוצאות הבדיקות בשילוב הטכנולוגיה של צ`מפיונס ביוטכנולוג`י.

צ`מפיונס ביוטכנולוג`י הינה חברה הנסחרת בבורסה של מעבר לדלפק בארה"ב (OTC) לפי שווי של 24.5 מיליון דולר. החברה עוסקת בפיתוח פלטפורמות קדם-קליניות מתקדמות וברכישת מידע על גידולים מסוימים, על מנת להגביר ולזרז את הערך של תרופות אונקולוגיות.

החברה הוקמה ע"י פרופסור דיויד סידראנסקי, אונקולוג וחוקר סרטן אמריקאי. החברה פיתחה גישה חדשה לבדיקת יעילות של טיפולים בסרטן המבוססת על השתלת גידולים אנושיים ראשוניים בעכברים מוחלשי מערכת חיסונית. צ`מפיונס עושה שימוש בפלטפורמה הקדם-קלינית שלה בכדי להעריך תרופות אפשריות ולפתח סדרה של מועמדים חדשים לטיפול תרופתי.

5 תגובות

 1. הפטנטים האלה לא משתלמים החל מהטווח הבינוני ומעלה , ההסתברות שפטנט לא משתלם שווה להסתברות שהוא "יומצא" פעמיים בתקופה שההגנה ניתנת

  וגם זה בחוק התיאורתי הטהור משחיתות שכן ידוע שטרוים של הטנטים נגועים בנטייה לתבוע כל דבר מסביבם ולהשמיד פרודוקטיביות כמו להבה בענן מימן.

 2. בחברה גדולה אוניברסיטת ת"א לא היתה זוכה לקבל תמלוגים בגין החיסון (אם יופק)
  עצם העובדה שהזכויות נמכרו לחברה קטנה נותנת לאוניברסיטת ת"א
  הרבה כושר מיקוח על נוסח ההסכם בינהם .

  אני לא חושב שיושבים שם טיפשים באוניברסיטת ת"א

 3. $ 6^24,5 בלבד ? … לא נשמע כחברת ענק .
  האם לא ניתן היה למכור את הפיתוח לחברה מובילה בעולם
  ביצור תרופות ?
  כמה כסף שולם ל"רמות" ?
  ומה מתוך זה יגיע בסופו של דבר לתקציב האוניברסיטה עצמה ?
  (שים לב ל"דאבל מינינג" האפשרי: ….ל-"רמות" או "ל-רמות"….)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן