סיקור מקיף

חומצה פולית נגד סרטן המעי הגס

חוקרים מבריטניה וטקסס מדווחים על הסבר חדש ומפורט יותר על הקשר בין רמות נמוכות של צריכה פולית לסיכון הגבוה לסרטן המעי הגס

תזונה צמחונית. (צילום: מתוך ויקיפדיה)
תזונה צמחונית. (צילום: מתוך ויקיפדיה)

המחקר מחזק את חשיבות החומצה הפולית בדיאטה בריאה ומקשר ישירות בין מחסור החומצה פולית לסרטן המעי הגס.

חוקרים ידעו במשך שנים כי המחסור בפואט, מקבוצת ויטמיני B המכונה פעמים רבות חומצה פולית, מגדיל את הסיכון למחלות שונות ופגמים בלידה, נשים בהריון שנטלו חומצה פולית צמצמו בחצי את לידת הפגים. בעקבות מחקרים שונים שפורסמו לאורך השנים, יצרני מזון רבים העשירו תוצרי מזון בפולאט.

ככל שהמחקרים נמשכו, גילו המדענים כי המחסור בפולאט בעל השפעה רבה יותר על גוף האדם והוא מגדיל את הסיכון לסרטן המעי הגס אצל אנשים מבוגרים.

אולם, החוקרים מעולם לא הבינו את הקשר בין החומצה הפולית לגוף האדם ואיך בדיוק היא משפיעה על הגנים, הפרוטאינים ועל התאים הסרטניים.

במחקר חדש שפורסם מגזין לחקר פרוטאינים (Journal of Proteome Research) מדענים גידלו תאי מעי גס בתרביות טישו עם פולאט וללא פולאט. במהלך המחקר הם גילו כי המחסור בפולאט גרם לפגמים ב-DNA ובהמשך יוצר שינויים ביולוגיים הקשורים בקשר ישיר לגידול בסיכון לסרטן.

המחק הנ"ל מוכיח כי המחסור בחומצה פולית גורם לפגמים ב-DNA, ואלו בתורם משפיעים על התאים ומגדילים את הסיכון לסרטן. לראשונה מחקר קושרת ישירות רמות נמוכות של חומצה פולית לסיכון לסרטן המעי הגס.

למחקר המלא (שתואר כאן בתמצית)

6 תגובות

  1. הוגין:
    אומרים שאת המחזות של שיקספיר לא כתב שיקספיר עצמו אלא אדם אחר שהיה לו אותו שם 🙂

  2. בשביל מה לך מספרים באתר הזה?
    ממש אין צורך אבל כן היה מעניין מה קורה לגברים בעניין ואיזה מאכלים תורמים תרומה חשובה זו לתזונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן