סיקור מקיף

מנכ"לית חדשה ל-CERN: ד"ר פאביולה ג'יאנוטי תחליף את רולף הוייר.

נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים פרופ' רות ארנון ברכה היום על בחירתה של הפרופ' פביולה ג'נוטי , הודתה למנכ" היוצא, וציינה את הקשר ההדוק בין ישראל לסרן

ד"ר פאביולה ג'יאנוטי, מנכ"לית CERN משנת 2016
ד"ר פאביולה ג'יאנוטי, מנכ"לית CERN משנת 2016

מועצת CERN – המרכז האירופי ל מחקר גרעיני המפעילה את מאיץ החלקיקים הגדול בעולם, הכריזה על מינויה של ד"ר פביולה ג'יאנוטי כמנכ"לית הבאה של הארגון. המינוי יהפוך לפורמלי במליאת המועצה בדצמבר, ד"ר ג'יאנוטי תיכנס לתפקידה ב-1 בינואר 2016 ותכהן בקדנציה שתימשך חמש שנים. היא תחליף בתפקידה את רולף הוייר.

"התרשמנו מכל שלושת המועמדים שהגיעו לשלבים הסופיים בידי וועדת החיפוש" אומרת נשיאת המועצה, אנייסקה זאלבסקה. "היה זה החזון של ג'יאנוטי לעתידו של CERN והידע העמוק שלה בתחום פיסיקת החלקיקים הניסויית שגרמו לנו לבחור בה."

"פאביאולה ג'יאנוטי היא בחירה מצויינת כמחליפתי" אומר המנכ"ל הנוכחי של CERN רולף הוייר. נעבוד ביחד לאורך שנת 2015 ואני בטוח ש-CERN עובר לידיים טובות."

"זה כבוד גדול ואחריות גדולה להיבחר כמנכ"לית של CERN ולהכנס לנעליהם של 15 מנהלים מצויינים" אומרת ג'יאנוטי. "סרן היא מרכז מצוינות מדעית ומקור לגאבה ולהשראה לפיסיקאים מכל העולם. סרן היא גם הערש לטכנולוגיות וחדשנות, מעיין ידע וחינוך ודוגמה בולטת לשיתוף פעולה עולמי ושלום. השילוב של כל ארבעת הנכסים הללו הופכת את סרן למקום יחודי שיוצרת מדענים טובים יותר ואנשים טובים יותר. אשמור על מצוינות סרן בכל הכיוונים הללו. אני מודה לכולם ולחברי מועצת סרן, העובדים והמשתמשים מכל העולם."

ג'יאנוטי היתה המובילה של ניסוי אטלס בין השנים 2009-2013, התקופה שבה הוכר על גילוי בוזון היגס שהוכר לאחר שפרס נובל הוענק לפרנסואה אנגלר ופיטר היקס ב-2013. היא חברה בוועדות בינלאומיות רבות וקיבלה פרסים יוקרתיים. היא גם תהיה אישה הראשונה בתפקיד מנכ"ל CERN.

נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים פרופ' רות ארנון ברכה היום על בחירתה של הפרופ' פביולה ג'נוטי (Fabiola Gianotti) למנהלת הכללית של ארגון CERN (החל מ-2016).
פרופ' ארנון הודתה למנכל המכהן פרופ' רולף הוייאר שבזמן כהונתו התקבלה ישראל כחברה מלאה בארגון (בינואר 2014) וציינה את שיתוף הפעולה ההדוק וקשרי הידידות הממושכים עימו.

עוד אמרה הנשיאה ארנון: " אני מברכת בחום את פרופ' פביולה ג'נוטי, מדענית חשובה ובעלת שם ובטוחה שתמשיך להצעיד את הארגון בשנים הבאות לעוד הישגים מדעיים חשובים, גם לאחר גילוי של החלקיק המכונה 'ההיגס'.

ישראל שותפה זה שנים רבות בפעילות המדעית האירופית ותורמת באופן משמעותי לקידום המחקר הנערך במאיץ ב-CERN; האקדמיה מייצגת ומלווה את קבוצות המדענים באמצעות ועדת האקדמיה הלאומית לאנרגיות גבוהות, שבראשה עומד פרופ' אליעזר רבינוביץ, המהווה היגוי וגיבוי לפעילותם הבולטת.

ישראל ועשרות מדעניה הפעילים ב- CERN ימשיכו לתרום ולסייע גם במהלך הכהונה הבאה של פרופ' ג'נוטי – הן בקידום היעדים המחקריים והן במדיניות שחרטה CERN על דגלה ב-60 שנות קיומה: 'מדע למען השלום – Science for Peace' ", אמרה פרופ' ארנון.

עוד בנושא באתר הידען:

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. (שורה 20 מלמעלה)
    לגאבה ? או לגאווה.
    ואולי ברוח העונה…לגויאווה?
    גויאווה ? …
    אולי גויאבה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן