סיקור מקיף

אוניברסיטת חיפה תעניק תואר ד”ר לשם כבוד לפרופ’ אהרן צ’חנובר

פרופ’ צ’חנובר יקבל את התואר על מנהיגות ומצוינות מחקרית ועל עמידה בחזית המחקר הביולוגי-רפואי בארץ ובעולם

פרופ' אהרן צ'חנובר
פרופ' אהרן צ'חנובר
אוניברסיטת חיפה תעניק תואר ד”ר לפילוסופיה לשם כבוד לזוכה פרס נובל הפרופ’ אהרן צ’חנובר במהלך אירועי חבר הנאמנים ה-38 של האוניברסיטה שיתקיימו בתאריכים 1-3 ביוני. תואר הכבוד יוענק לפרופ’ צ’חנובר על מנהיגות ומצוינות מחקרית ועל עמידה בחזית המחקר הביולוגי-רפואי בארץ ובעולם.

סנאט האוניברסיטה הדגיש את תרומתו למאבק במחלת הסרטן, את מאמציו לבסס את מערכת החינוך תוך הכוונת הדור הבא של חוקרים ומדענים, את ידידותו עם אוניברסיטת חיפה ואת הכבוד הרב שהצטיינותו הביאה לעיר חיפה ולמדינת ישראל.

פרופ’ צ’חנובר נולד בשנת 1947 בחיפה. בשנת 1973 הוא קיבל את תואר הדוקטור ברפואה מהאוניברסיטה העברית ובשנת 1982 הוא הוסיף תואר דוקטור נוסף, הפעם מהמחלקה לביוכימיה של הפקולטה לרפואה של הטכניון. על המחקר לעבודת דוקטורט זה, שנעשה בהנחיית פרופ’ אברהם הרשקו ובשיתוף פעולה עם הפרופ’ אירווין רוז מהמכון לחקר הסרטן בפילדלפיה, קיבלו השלושה את פרס הנובל לכימיה כעבור יותר משני עשורי שנים, בשנת 2004. פרופ’ צ’חנובר הוא פרופ’ מחקר בטכניון, חבר באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים וחבר (זר) באקדמיה למדעים של ארצות הברית.

על הישגיו מעוררי ההשראה קיבל פרופ’ צ’חנובר פרסים רבים, החשובים שבהם הם פרס אלברט לסקר (2000) למחקר רפואי בסיסי (יחד עם הפרופ’ הרשקו וורשבסקי), פרס א.מ.ת. (2002) מטעם משרד ראש הממשלה (יחד עם פרופ’ הרשקו ופרופ’ ליאו זקס) ופרס ישראל בתחום חקר הביולוגיה (2003). כאמור, בשנת 2004 הוא קיבל את פרס הנובל.

2 תגובות

  1. כל מי שהתעללו בך אתה יכול ליצורתגובת שרשרת של ננוטכנולוגיה שיוצרת כמה שיותר אנשים קטנים שתקועים בתוך אטומים עם מיני תנורים קטנים מיליארדים שנים

  2. אני רוצה להאמין כי הפרס היה מוענק לפר’ צ’חנובר על הישגיו, גם לו לא היה זוכה בפרס נובל.
    ומה עם פר’ הרשקו, שותפו של צ’חנובר לפרס נובל?
    הוא כנראה כבר זכה בתואר מאוניברסיטת חיפה בעבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן