גוגל תשגר לחלל צי של 180 לווינים שישמשו לחיבור איזורים נידחים לפס הרחב

מדובר בקונסטלצית לווינים קטנים שיחוגו במסלול נמוך ויספקו חיבור פס רחב לאיזורים שאינם מקבלים שירותים נייחים או סלולארים * העלות מוערכת בין 1 ל-3 מיליארד דולרים.

לווינים של O3b Networks מתודלקים במתקן ההרכבה לקראת שיגור. איור: O3b Networks
לווינים של O3b Networks מתודלקים במתקן ההרכבה לקראת שיגור. איור: O3b Networks

גוגל תשקיע לפחות מיליארד דולר בצי של 180 לווינים קטנים שישמשו לחיבור לאינטרנט בפס רחב באיזורים נרחבים מכדור הארץ שאין בהם כיסוי קווי או סלולארי. כך מסר העיתון וול סטריט ג'ורנל.

אדם המקורב לתוכנית הלווינים של גוגל אמר לעיתון כי הפרויקט יכלול לווינים קטנים בעלי קיבולת גבוהה שיקיפו את כדור הארץ במסלול נמוך מזה של הלווינים הטיפוסיים.

 

לפי הידיעה, בראש הפרויקט יעמוד גרג וילר, מייסד חברת הלווינים O3b Networks, שגוגל השתתפה במימונה בסבב השקעות בשנת 2010 בסך 1.2 מיליארד דולרים. משמעות השם O3b היא "שאר שלושת מיליארד בני האדם (other 3 billion people) החסרים גישה רחבת פס בשל מגבלות גיאוגרפיות, חוסר יציבות פוליטי במדינתם או מצב כלכלי. עד כה שוגרו ארבעה לווינים וארבעה נוספים מתוכננים לשיגור ביולי.
אתר ספייס ניוז מסר כי חברת L5/WorldVu , שבה שותפים גוגל ו- O3b Networks רכשה תדרים בתחום Ku band שהוקצו עוד בסוף שנות התשעים לחברת סקייברידג' ואשר תכננה לשגר 360 לווינים קטנים לאספקת שירות דומה אך פשטה את הרגל.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

 1. אימפרליזם טכנולוגי על שמי אפריקה.
  שכחתם שאין דבר כזה תאגיד שקם בבוקר ועוזר לאנושות
  1. ריגול בחסות NSA
  2. יצירת מונופול על תשתית האינטרנט של אפריקה

  גוגל לא תשלם 3 מיליארד דולר רק בגלל שלאפריקאים יש פנים יפות

 2. גוגל לא עושה כלום בשביל אחרים. היום בבוקר התבוננתי ב GMAIL, והיה כתוב שם משהו בסגנון: a big script is running over all text. כלומר תוכנה גדולה מבצעת עיבוד לכל הדואר. אני מניח שהם גם לא מודיעים בד"כ כשהם עושים את העיבוד הזה. ונניח שאני שולח ב GMAIL ידע מסחרי, או מאמר מדעי.האם הם שמים לעצמם את הגבול, ולא גונבים את הידע ומעבירים אותו למישהו אחר? נניח היו משאירים אותי בחדר לבד
  לשמור על ממון רב, וסומכים עלי שלא אקח ממנו.
  איך היינו מרגישים אם היו אומרים לנו: ה NSA התקין 180 לוויינים עם מצלמות ע"מ להאיר לנו פנים. דבר נוסף: איך לארגון אחד יש כסף לתרום 180 לוויינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן