סיקור מקיף

אלביט מערכות שיגרה ננו לוויין ליישומי תקשורת מסחרית

הלוויין הוא הראשון מתוך קונסטלציה של ננו-לוויינים שתאפשר מתן שירותי תקשורת אמינים באזורים עם כיסוי לוויין מוגבל או ללא כיסוי כלל * יורם שמולי, מנכ"ל חטיבת התעופה והחלל של אלביט מערכות: "שירותים כאלה נדרשים למגוון יישומים מסחריים הכוללים פעולות חיפוש והצלה, תקשורת חירום מאזורים מרוחקים, ניהול לוגיסטיקה של ציים וכן מעקב וחישה ממכונה למכונה למגוון רחב של צרכים"

הננו-לוויין NANOVA. צילום: אלביט מערכות
הננו-לוויין NANOVA. צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות הודיעה אתמול (18/12/19) כי NANOVA הננו-לוויין של החברה שוגר בהצלחה לחלל. NANOVA פותח בשיתוף עם חברה אמריקאית כחלק מיוזמת קרן BIRD והוא מתוכנן להיות חלק מקונסטלציה של ננו לוויינים למטרות מסחריות. NANOVA יופעל מתחנת בקרת קרקע שהוקמה באתר החברה בחיפה.

הננו – לוויין NANOVA שוגר ממרכז החלל סטיש דאהוואן בדרום הודו, על גבי משגר ייעודי למסלול קוטבי. NANOVA יצא למסלולו 18 דקות לאחר השיגור בגובה 580 ק"מ.

גודלו של NANOVA הוא 3U (10*10*30), ומשקלו 5 ק"ג. הוא נושא משדר ומקלט בתדרי UHF לצורכי ממסר תקשורת נתונים, קול וטקסט.

יורם שמולי, מנכ"ל חטיבת התעופה והחלל של אלביט מערכות, אמר: "אנו גאים להתחיל בפעילות בתחום קונסטלצית הננו-לוויינים. אנו מתכננים להמשיך ולהשקיע בתחום מתפתח זה, להרחיב את יכולות החישה שלנו ואת מגוון האפליקציות הפוטנציאליות."

"ניסיונה בן עשרות השנים של אלביט מערכות בתכנון, ייצור ופריסת מערכות אלקטרוסטטי ות בחלל, ציוד חלל ותקשורת לוויינית עם המובילות שלה בתחום האוויוניקה, מערכות אוטונומיות ובינה מלאכותית, מספקים לחברה בסיס טכנולוגי ייחודי לספק פתרון קונסטלציית לוויינים מקצה לקצה."

"NANOVA, שתוכנן לעמוד בדרישות ביצועים ועלות מחמירות, משלבת בין רכיבים מוכחים ומוקשחים מהמדף, וממשק וכלי ניתוח מתוחכמים. לדברי שמולי, אלה הופכים את NANOVA לפתרון אטרקטיבי עבור שירותי תקשורת אמינים באזורים עם כיסוי לוויין מוגבל או ללא כיסוי כלל. "שירותים כאלה נדרשים למגוון יישומים מסחריים הכוללים פעולות חיפוש והצלה, תקשורת חירום מאזורים מרוחקים, ניהול לוגיסטיקה של ציים וכן מעקב וחישה ממכונה למכונה למגוון רחב של צרכים."

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. כדאי להזכיר בהקשר זה את starlink שכבר שיגרה 122 לוויינים עם משימה דומה מאד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן