סיקור מקיף

נמשכת הספירה לאחור לקראת שיגור המשימה האחרונה של המעבורת דיסקברי הערב

בנאס”א מדווחים על ביקוש ער לכרטיסים לצפיה בשיגור של דיסקברי ובזה של אנדוובר בעוד מספר חודשים – שני השיגורים האחרונים נכון לעכשיו של תוכנית המעבורות

מעבורת החלל דיסקברי ערב שיגורה האחרון. צילום: נאס"א
מעבורת החלל דיסקברי ערב שיגורה האחרון. צילום: נאס"א

מעבורת החלל דיסקברי מתקדמת לעבר השיגור הערב, חמישי, ב-23:50 שעון ישראל, כאשר הטכנאים מבצעים את הנגיעות האחרונות בחללית וצוות השיגור מריץ את כל רשימת הבדיקות לקראת שיגור.
בעיה קטנה התעוררה כאשר רגולטור במערכת בקרת התגובה פיתח דליפה קלה, אמר מנהל הבדיקות סטיב פיין. “במקרה זה, מדובר במשהו שכבר ראינו בעבר” אמר פיין שהוסיף כי למערכת זו יש יתירות גבוהה והדליפה קטנה מאוד, יתבצעו תיקונים אך לא תהיה להם השלכה על המשך הספירה לאחור.

זוהי הטיסה האחרונה של דיסקברי וכאשר תוכנית המעבורות מתקרבת לסיומה, פיין אומר כי הולך וגדל התור של המבקשים לצפות בשיגורים האחרונים. “אנשים מתחילים להבין שאו שהם יראו שיגור עכשיו או שהם לא יצליחו לראות שיגור של מעבורת.” הוסיף.
במהלך המשימה האחרונה ייטלו חברי הצוות עמם בסיפון המטען חקי חילוף חשובים לתחנת החלל הבינלאומית באמצעות המנשא הלוגיסטי המהיר מספר 4. צפויים גם חילופי אנשי צוות כאשר טים קופרה שנפצע בתאונת אופניים ב-15 בינואר יוחלף ע”י סטיב בוון. בוון טס במעבורת אטלנטיס במאי 2010 כחלק ממשימת STS-132. טיסה ב-STS-133 תהפוך את בוון לאסטרונאוט הראשון אי פעם שהמריא בשתי משימות עוקבות.
כמו כן ישוגר נוסע יוצא דופן – הרובוט R2, אב טיפוס של רובוטים דמויי אדם המתוכננים להחליף את האסטרונאוטים במשימות משעממות או מסוכנות.


4 תגובות

  1. נקווה לטוב.
    קצת מפחיד אותי עם כל הבעיות שהיו במעבורת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן