סיקור מקיף

חיסון נגד סרטן צוואר הרחם

חיסון יעיל במאה אחוזים כנגד שני זני וירוסים הגורמים למרבית מקרי סרטן צוואר הרחם יהיו זמינים בתוך שנה, אומרים כמה יצרני תרופות.

חיסון יעיל במאה אחוזים כנגד שני זני וירוסים הגורמים למרבית מקרי סרטן צוואר הרחם יהיו זמינים בתוך שנה, אומרים כמה יצרני תרופות.
סרטן צוואר הרחם הוא מהשכיחים בעולם, ובפעם הראשונה שתי חברות מפרסמות כי מצאו חיסון לסוג סרטן זה. במחקר שנערך במשך שנתיים בדקו החוקרים את החיסון וגילו כי הוא מונע לחלוטין את התפתחות סרטן צוואר הרחם.
החוקרים מצאו כי החיסון מונע לחלוטין את סוג סרטן זה. חצי מיליון נשים בעולם חולות בסרטן זה, ושיעור התמותה עומד על 50%.
החוקרים מאמינים כי החיסון צריך להינתן לפני קיום יחסי המין הראשונים אך המבקרים טוענים כי הוא עלול לגרום לקיום יחסי מין בגיל צעיר מדי.

12,167 נשים בנות 16-23 מ-13 מדינות נטלו חלק במחקר שערכה חברת התרופות מרק. החיסון של מרק מתחרה ראש בראש עם זה של חברת גלאקסו סמית' קליין הבריטית המכונה Cervarix.
סרטן צוואר הרחם גורם למותן של 274 אלף נשים בכל העולם מדי שנה. באורח נדיר, מדובר בסרטן שנגרם כתוצאה מהדבקה בוירוס ולא במחלה הנוצרת מהסיבות הפנימיות של הגוף.
סרטן צוואר הרחם מתפתח מנגיף המועבר ביחסי מין, ויכול לדגור שנים עד שיתפתח לסרטן. החיסון מיועד לנשים שעוד לא קיימו יחסי מין וצפוי להינתן לנערות בנות 13-14. החיסון, שמונע גם מחלות מין נוספות, ישווק בישראל כנראה רק בשנת 2007.

3 תגובות

 1. קשה לעקוב אחר כל נושא כל הזמן. אשמח אם תביא קישור ממקור מוסמך, ולא מאלו שכל הזמן גורמים להיסטריה. בלוג זה לא מקור כי כל אחד יכול כתוב מה שהוא רוצה.

 2. לאתר הידען שלום,

  מדוע אינכם מכסים את נושא תופעות הלוואי החמורות שדווחו בעקבות החיסון? האם כל חיסון הוא "טוב" רק בגלל שה-FDA וה-CDC (וכמובן היצרנים) אומרים שהוא טוב ובטוח?
  לחיסון הגרדסיל דווחו כבר מעל 15,000 תופעות לוואי, מתוכן כ-800 חמורות, כולל כ-70 מקרי מוות.

 3. להרחבה משמעותית על סוגי החיסונים הקיים (סרווריקס וגרדסיל) ועוד מידע על חיסון סרטן צוואר הרחם ובכלל על מניעת סרטן צוואר הרחם, מומלץ לגלוש לאתר http://www.cervixcancer.co.il

  הערה:
  תגובה זו נחסמה על ידי מנגנון הסינון האוטומטי בגלל שהיא פרסומית.
  הוחלט, לפנים משורת הדין לשחררה עם הערה זו כי הפרסומת רלוונטית לכתבה וגם מספקת מידע אובייקטיבי – לפחות למראית עין.
  כל הכתוב באתר המוצבע הוא באחריות אותו אתר ואין לראות בשחרור התגובה הסכמה של אתר הידען עם תוכנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן