עמוס 17 יאפשר העברת תכני וידאו לדור החמישי באפריקה

חלל תקשורת ונובלסאט יאפשרו העברת תכני וידאו מרובים באמצעות הלוויין עמוס-17 עבור רשתות 5G ונקודות Wi-Fi Hotspots * באמצעות ענן וידאו (Video Cloud) וקידוד בקצה הרשת (Network Edge Transcoding) הצליחו החברות לספק תוכן בצורה יעילה במיוחד העוקפת את העומסים ברשתות התמסורת הקרקעיות

איור: חלל תקשורת ונובלסאט

 חלל תקשורת, מפעילת לווייני התקשורת "עמוס", ונובלסאט, אף היא חברה ישראלית, ספקית עולמית של קישוריות תוכן באמצעות לוויין, הודיעו על הדגמה מוצלחת של העברת וידאו מקצה לקצה דרך הלוויין עמוס-17. מדובר בשידור מסוג High Throughput, מליבת הרשת לקצה הרשת, הפצתו למכשירי קצה על גבי רשת אלחוטית והצגת איכות גבוהה של חוויית משתמש.

ההדגמה המחישה ארכיטקטורת רשת מלאה להעברת תכני וידאו חי Over-The-Top (OTT) למכשירי קצה מרובים, תוך שימוש בפתרון העיבוד וההעברה של NOVELSAT על גבי הלוויין הדיגיטלי המתקדם עמוס-17 של חלל תקשורת המאפשר שידור רחב-פס.

ליבת ענן הוידאו של נובלסאט הדגימה ריכוז תכני וידאו ממקורות מרובים בפורמטים שונים תוך ביצוע קידוד וידאו רב-ערוצי יעיל בתקן HEVC, אפנון לווייני באמצעות טכנולוגיית שידור יעילה וייחודית של החברה, ושידור ללוויין של פרופיל איכות יחיד של כל ערוץ וידיאו.

יחידת קצה וידאו של נובלסאט הציגה עיבוד והפצה של תכני וידאו בקצה הרשת, תוך ביצוע קליטה ופענוח של השידור הלווייני, המרת תכני הוידאו לפרוטוקולי ופורמטי וידאו שונים, והפצת שידורי וידאו חיים למכשירי קצה על גבי רשת אלחוטית.

הלוויין הדיגיטלי עמוס-17 של חלל תקשורת מימש את מקטע החלל של המערכת, וסיפק קישוריות לוויינית יעילה ביותר בין נקודות הרשת הקרקעית עבור חיבור ליבת ענן הוידיאו ליחידות הוידיאו בקצה הרשת.

וידאו למשתמשי קצה

ההדגמה הביאה לידי ביטוי את היתרונות, מבחינת יעילות ניצול רוחב הפס, עלות העברת הוידאו ואיכות חוויית משתמש הקצה (QoE), בשימוש בתקשורת לוויינית להפצת נפחים גבוהים של תכני וידאו חיים לאתרים סלולריים ולנקודות גישה אלחוטיות. עקיפת העומסים ברשתות התמסורת הקוויות והאלחוטיות וביצוע עיבוד וידאו אחוד ואופטימלי בקצה הרשת, מאפשרים הפצת תכני וידאו באיכות גבוהה ובשיהוי נמוך עבור מגוון של מכשירי קצה, ובהשקעה הנמוכה ביותר בתשתיות רשת.

ערן שפירא, מנהל יוזמות עסקיות וטכנולוגיות בחלל תקשורת, מסר "אנחנו שמחים לשתף פעולה עם נובלסאט כדי להדגים כיצד הצופים יוכלו להינות מגישה לתכנים רבים יותר, בצורה נוחה יותר ובאיכות הצפייה הגבוהה ביותר. אלומות  עמוס-17 מספקות כיסוי ויעילות ייחודיים באפריקה שמדרום לסהרה, ויחד עם פיתרון העיבוד וההעברת הוידאו של נובלסאט אנו יכולים לתמוך באופן יעיל בהרגלי הצפייה ואורח החיים המשתנים באיזור זה. הפעילות בשוק המדיה האפריקני באמצעות טכנולוגיות המאפשרות שירותי וידאו ליניאריים, OTT, VoD ושירותים אחרים הינה יעד אסטרטגי עבור חלל תקשורת. יחד עם נובלסאט, אנו מסוגלים לפנות לפלחי שוק חשובים עם פתרונות חסכוניים, יעילים וקלים לפריסה."

"העליה בתעבורת הוידאו גורמת לעומסים על הרשתות הסלולריות והקוויות ומביאה לפגיעה בחווית המשתמש. בדור החמישי, חברות הסלולר שואפות להרחיב עוד יותר את תכני ושירותי הוידיאו, ולספק איכות HD ו- UHD, ללא שיהוי נוסף, לכל סוג של מכשירי קצה – מסמארטפונים ועד טלוויזיות," אמר אביב רונאי, סמנכ"ל שיווק ומוצרים בנובלסאט. "הדגמה ייחודית זו הציגה את הגישה החדשנית של נובלסאט לפתרון מקצה לקצה של האתגרים בהפצת וידאו, וזאת על ידי שימוש בהפצת תוכן יעילה ביותר על גבי לוויין מתקדם כ- עמוס-17 ואספקת תעבורת הוידאו קרוב ככל האפשר למשתמשים. הפתרון של נובלסאט בשילוב עם המטעד הדיגיטלי של עמוס-17 מציב רף חדש ליעילות ולביצועים של הפצת וידאו, מוביל להפחתת עלויות הרשת ולחוויית משתמש מעולה, וסולל את הדרך לשירותי וידאו ברשתות הדור החמישי וברשתות גישה אלחוטיות."

הלוויין עמוס 17. איור: חלל תקשורת
הלוויין עמוס 17. איור: חלל תקשורת

 

חלל-תקשורת התקשרה בהסכם לאספקת שירותי תקשורת מנוהלים באפריקה בהיקף של 92 מיליון דולר

מנכ"ל החברה דן זיצ'ק: "מדובר בהסכם משמעותי אשר נותן מענה כולל ואיכותי למתן פתרונות תקשורת מותאמים באופן ייחודי לצרכים באפריקה. פרוייקט זה יאפשר אספקת שירותי אינטרנט ויביא לצמצום הפער הדיגיטלי "

מפעילת לווייני התקשורת "עמוס", התקשרה בהסכם במסגרתו תספק פתרון כולל לאספקת שירותי תקשורת ללקוח גדול באפריקה בהיקף כספי של כ-92 מיליון דולר. במסגרת ההסכם, אשר יתפרס על פני 10 שנים, תספק החברה ציוד, התקנה, תחזוקה וניהול של שירותי תקשורת, למגוון רחב של צרכים ודרישות, באמצעות הלוויין הדיגיטלי המתקדם עמוס 17. החברה מציינת שההסכם יכנס לתוקפו לאחר שהלקוח ישלים את הליך המימון הצפוי להסתיים בחודשים הקרובים.

לחברת חלל-תקשורת היכרות רבת שנים עם לקוחות באפריקה בתחומי האינטרנט, תקשורת נתונים, וידאו, טלוויזיה וכיו"ב. הנסיון הנצבר של החברה עם יכולותיו המתקדמות של הלווין עמוס 17, מאפשרים אספקת פתרונות כוללים, מתקדמים וגמישים למגוון רחב מאד של צרכים, אשר נותנים מענה יעיל וייחודי ולמגוון רחב של לקוחות. צרכים אלו נמצאים במגמה של עלייה מתמדת בצריכת נתונים בשוק האפריקאי, מגמה שרק מתעצמת לאור מגפת ה-COVID-19 בעולם ובאפריקה.

הלוויין עמוס 17, שהחל את פעילותו המסחרית לפני פחות משנה וממוקם בנקודת השמיים 17°E , הינו לוויין HTS (High Throughput) חדשני ודיגיטלי, שתוכנן במיוחד עבור צרכי התקשורת הגדלים והמשתנים של השוק האפריקאי. הטכנולוגיות שהוטמעו בו ומיקומו האידיאלי מאפשרים לו לכסות מדינות ואזורים באפריקה באלומה ייעודית, בפס רחב במיוחד וברמת זמינות ושירות בסטנדרט הגבוה ביותר.

מנכ"ל החברה דן זיצ'ק: "הפרוייקט הכולל שירותי אפיון, אספקת ציוד, ניהול פרוייקט, תחזוקה ואספקה של שירותי תקשורת לאורך זמן, מהווה אבן דרך חשובה במימוש האסטרטגיה של חלל לאספקת מענה כולל לצרכי לקוחות שונים באפריקה עם צרכים מגוונים. ההתפתחות ביכולות החברה לצד יכולותיו המתקדמות של עמוס 17, נותנות מענה מצוין לצרכי השוק המתפתח באפריקה ולצרכי ארגונים ממשלתיים, גופים בינלאומיים וחברות הפועלות באזור." מוסיף זיצ'ק.  

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. אני מקווה בשבילכם ש starlink לא יעשה לכם מה שהמקרר החשמלי עשה למחלקי הקרח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן