סיקור מקיף

2012: אין שום כוכב לכת X (ניבירו)

מה הסבירות שכוכב לכת עצום בגודלו, שקיומו נטען בכתבי האסטרונומים השומריים העתיקים, עושה את דרכו לעבר כדור הארץ, ויגרום להפרעות קטלניות ב-2012. האם נאס”א יודעת ומסתירה?

כוכב לכת מסתורי מאיים על כדור הארץ. איור: אתר יוניברס טודיי
כוכב לכת מסתורי מאיים על כדור הארץ. איור: אתר יוניברס טודיי

אחת השאלות הבלתי פתורות היא האם אנו יודעים הכל על כוכבי הלכת במערכת השמש. אחת מהתחזיות ההזויות המסתובבות ברשת, בהקשר לנבואות סוף העולם הצפוי להגיע ב-21 בדצמבר 2012, עוסק בכוכב הלכת X (שיש המזהים אותו עם ניבירו) אשר עתיד לפגוע בנו. לפי אותן טענות, כוכב לכת זה התגלה בתחילת שנות השמונים של המאה ה-20 באיזורים החיצוניים של מערכת השמש, באמצעות תצפיות באינפרא-אדום. לפי אותן טענות הוא ארב בחגורת קויפר וכעת הוא מאיץ לעברנו, ויכנס למערכת השמש הפנימית בשנת 2012. המשמעות, לטענת מפיצי הדברים הללו, קטלנית. מיליוני ואולי מיליארדי בני אדם ימותו, ההתחממות הגלובלית תגבר, יתרחשו רעידות אדמה, בצורות, רעב, מלחמות, התמוטטות חברתית ואפילו סופות שמש אדירות ייגרמו בשל מעברו של ניבירו דרך מערכת השמש. כל הדברים הללו יקרו בשנת 2012 ועלינו להערך לקראת מותינו כבר כעת.

במאמר קודם תחת הכותרת: “סוף העולם לא יגיע ב-2012” עסקנו בעיקר בלוח השנה של המאיה, ובספירה הגדולה שלו. לפי הלוח והמיתולוגיה של בני המאיה, משהו יתרחש ב-21 בדצמבר 2012. כעת טוענים תומכי התיאוריות הללו כי כוכב לכת בעל מסלול אליפטי קיצוני ישפיע באמצעות הכבידה שלו במעברו בתוך מערכת השמש הפנימית ויגרום לנזקים גיאולוגיים, חברתיים, כלכליים וסביבתיים, ויחסל שיעור נכבד מהחיים על כדור הארץ בשנת 2012.

ואולם לכל אסטרונום, ואפילו החובבים שבהם, ידוע שאין שום אמת בידיעה. אין אף כוכב לכת, גם לא ניבירו, שעושה את דרכו אלינו.
ראשיתו של הסיפור ב-1843, כאשר ג'ון קאוץ' אדמס, מתמטיקאי ואסטרונום בריטי, חקר את התזוזות של אורנוס במסלולו והגיע למסקנה שמקור ההפרעה למסלול הוא בהשפעת כבידה מכוכב לכת אחר, שמושך אליו את ענק הגז. ממצאים אלה הוליכו לגילויו של נפטון, שמקיף את השמש במרחק של 30 יחידות אסטרונומיות. בשיטה זו נעשה שימוש לגילוי גופים רבים במערכת השמש בטרם נצפו באורח ישיר.

גם נפטון סבל מהפרעות במסלולו והדבר הוביל לגילויו של פלוטו ב-1930. אז סברו האסטרונומים שהתגלה אותו כוכב לכת X, אך מסתו של פלוטו כה זעירה ומיד לאחר שנותח מסלולו של ירחו כארון, הוברר כי המסה הכוללת של מערכת פלוטו-כארון כל כך קטנה עד שאין שום סיכוי שהיא זו המשפיעה על נפטון; והמצוד אחר כוכב הלכת X נמשך.

לאחר שנים של ספקולציות ומחקרים היסטוריים, היו שטענו כי ישנו גוף גדול שהאסטרונאוטים חייבים לגלות – בין אם כוכב לכת די גדול או אפילו כוכב קטן – המלווה את השמש והופך את מערכת השמש למערכת כפולה. השם ניבירו נטבע בידי הסופר זכריה סיטשין, שטען להתערבותם של חייזרים בהסטוריה המוקדמת של המין האנושי. ניבירו הוא כוכב לכת היפוטתי כפי שטענו השומרים הקדמונים (התרבות השומרית התקיימה בין השנים 6,000 לפה”ס ל-3,000 לפה”ס ומרכזם היה בבבל, כיום בעיראק). ישנן עדויות ארכיאולוגיות המעידות על כך שלכוכב הלכת המיתולוגי יש קשר כלשהו לכוכב הלכת X, אך מאז טבע אותו סופר את הקשר, נחשבים כוכב הלכת X וניבירו כגורם הרס אחד, גוף אסטרונומי עתיק שחזר לאחר זמן רב בו שהה במסלולו הרחק מהשמש.

האם יש עדות כלשהי לכוכב לכת X בן ימינו?

הגוף המסתורי שצולם בידי הלויין IRAS ואשר נחשד בידי תומכי תיאורית ניבירו ככוכב לכת גדול המתקרב לכדור הארץ
הגוף המסתורי שצולם בידי הלויין IRAS ואשר נחשד בידי תומכי תיאורית ניבירו ככוכב לכת גדול המתקרב לכדור הארץ

המאמינים מסתמכים על “תגלית” משנת 1983 של גוף שמימי מסתורי בידי הלווין IRAS (NASA's Infrared Astronomical Satellite) בקצה מערכת השמש, בערך במרחק 540 יחידות אסטרונומיות. באופן טבעי התקשורת העולמית היתה אמורה להתרגש מהגילוי ולהתחיל להרעיש על הגילוי של כוכב הלכת X (ורובם מצטטים ידיעה מהוושינגטון פוסט מ-31 בדצמבר 1983 תחת הכותרת התגלה גוף שמימי מסתורי. למעשה האסטרונומים לא היו בטוחים מה היה אותו עצם שצולם בתחום האינפרה-אדום (הרמז לכך נמצא במילה מסתורי). דיווחים ראשוניים בתקשורת דיברו על כך שהוא עשוי להיות שביט בעל מסלול ארוך במיוחד או כוכב לכת, או גלקסיה צעירה מרוחקת, או אולי ננס חום. מיד לאחר איזכור האפשרות האחרונה, הפך פתאום הגילוי לכך שכוכב הלכת X הוא למעשה ננס חום המקיף את השמש במסלול מרוחק.

הממצאים לכאורה פורסמו במאמר תחת הכותרת “מקור נקודתי בלתי מזוהה במיני-סקר שערך הלווין IRAS” בכתב העת אסטרופיסיקל ג'ורנל לטרס ב-1984, אך אחד מעורכי המחקר, ד”ר גרי נויברגר התראיין לוושינגטון פוסט וצוטט באמרו כי העצם ש-IRAS צילם איננו ה”דואר המגיע” (כלומר איננו עצם הנע לעבר כדור הארץ). הנה מסקנת המאמר: “מספר זיהויים אפשריים נשקלים לרבות מערכת כוכבים קרובה, גלקסיה, ועצמים חוץ גלקטיים. יש צורך לבצע תצפיות נוספות בתחום האינפרא-אדום ואורכי גל אחרים כדי לאסוף נתונים נוספים שיתמכו באחת האפשרויות הללו, או שאולי העצם ידרוש פרשנות שונה לחלוטין.”

אף כי בתצפיות של IRAS נראה עצם מסתורי, בשלב זה, אין כל עדות לכך שהעצם הזה, תהא זהותו אשר תהא עושה את דרכו אלינו. ואולם השמועות החלו לזרום. כאשר נכתבו מאמרי המשך ב-1985 ו-1987, הם עוררו עניין תקשורתי מועט במיוחד אם בכלל. מחקרי ההמשך הראו כי העצם שנחשב מסתורי במאמר של 1984, הגיע מגלקסיה צעירה ומאירה במיוחד, אך גם מרוחקת,ב(אף) גוף אסטרונומי בקצה מערכת השמש.

הפרעות במסלול – האם נובעות מכוכב הלכת X?

בנוסף ל”גילוי” של 1983, של כוכב הלכת X או הננס החום, טענה שנוסחה ב-1992 אומרת כי: הפרעות בלתי מוסברות במסלולים של אוראנוס ונפטון מעידים על קיומו של גוף במסה של 4-8 מסות ארץ בקצה מערכת השמש, במסלול מכופף מאוד, מעבר ל-11 מיליון ק”מ מהשמש, נטען בקטע וידאו תחת הכותרת Planet X Forecast and 2012 Survival Guide” video.

בארכיוני נאס”א לא נמצא שום עצם במרחק זה. הדבר הקרוב ביותר שנאס”א גילתה ב-1992 היה עצם טרנס נפטוני, בשם 1992 QB1 שקוטרו 200 קילומטרים בלבד ואשר מקיף את השמש בחגורת קויפר – איזור הכולל כוכבי לכת ננסיים רבים כפלוטו ואריס, במרחקים של 30-55 יחידות אסטרונומיות. עצמים אלה אינם מהווים איום על כדור הארץ, מכיוון שאף אחד מהם לא יעזוב את חגורת קויפר וידהר לעברנו ב-2012.

מאז חושבו מחדש ההפרעות במסלול נפטון והתברר שרובן נבעו מטעויות תצפית. כעת לא נראה שיש גופים גדולים יותר מאלו שכבר התגלו בחגורת קיפר, אך כמובן אין להוציא מכלל חשבון שיתגלו גם גופים גדולים, שנמצאים ככל הנראה במסלולם בצד השני של השמש לעומת נפטון. ואולם עד כה לא התגלתה שום עדות לקיומו של גוף גדול בחגורת קויפר, גם האנומליה המסתורית ממנה סבלו חלליות פיוניר וויאג'ר לא נוצרה בשל כבידתו של כוכב הלכת X, אלא כהשפעה של השמש. אילו היו שם גופים גדולים היינו צריכים לראות השפעה כבידתית גדולה מהצפוי בידי זו הנמדדת מהעצמים הידועים האחרים במערכת השמש.

אולי חוסר העקביות הגדול ביותר בהיפותיזות של תומכי טיעון כוכב הלכת X היא ההנחה שהגוף שצולם בידי IRAS ופורסם ב-1984 והגוף שהתגלה ב-1992 הם אותו גוף. באחד האתרים שלהם נמסר כי העצם מ-1984 מקיף את השמש במרחק 80 מיליארד ק”מ מכדור הארץ (כמובן שאין הדבר כך , מדובר בגלקסיה מרוחקת). ההכרזה של נאס”א מ-1992 מציבה את כוכב הלכת X במרחק של 11 מיליארד ק”מ מכדור הארץ. לפיכך, הלוגיקה של הטוענים זאת, היא שהגוף גמע מרחק של 79 מיליארד ק”מ במשך 8 שנים (מ-1984 ל-1992). לאחר כמה חישובים מהירים, הם הגיעו למסקנה שכוכב הלכת הזה אמור להגיע לאיזורינו ב-2012 (חלק מהחישובים גם דיברו על שנת 2003, וברור שחישובים אלה היו שגויים).

ואולם יש עוד חור בטיעון – המסות של שני הגופים הללו אינן זהות, גם אם הגוף שהתגלה בתחילת שנות השמונים היה ננס אדום – שזה הגוף בעל המסה הקטנה ביותר שהיה אפשרי לפי התצפיות בטרם התגלתה זהותו, כיצד הוא הצטמצם לגוף בעל 4-8 מסות ארץ בתוך שמונה שנים? לננסים חומים יש מסות של 15-80 מסות צדק. מסת צדק שווה ל-318 מסות ארץ, ולפיכך מדובר בגוף בעל 4,770 עד 25,440 מסות ארץ. ברור שגם אם העצמים הללו היו קיימים, לא יהיה זה ניחוש פרוע לקבוע שלא מדובר באותו עצם.

אם אין שום עדויות לכוכב הלכת X בוודאי מדובר בקנוניה או בתיאורית קשר?

קל מאוד לטעון שאם אין כל הוכחה “מדעית” מאחורי התיאוריה של כוכב הלכת X, יכולים לטעון כי הוכחות הסטוריות (הכחדות המוניות, פעילות וולקנית, רעידות אדמה וכו') הם הוכחה בפי תומכי תיאוריות יום הדין, המעידים כי כוכב הלכת X חייב להתקיים. אם אין אף כוכב לכת בוגד בעל מסה משמעותית, כיצד ניבירו יוכל לאיים עלינו ב-2012?

לפיכך, מעלים המאמינים תיאורית קשר לפיה, ישנה קנוניה של ממשלות בכל העולם להסתיר את העובדות מאיתנו. נאס”א מעורבת בהסתרה, וזו הסיבה למיעוט העדויות. לדעתי, פשוט משום שאין עדויות, אין משמעות הדבר שקיימת קונספירציה להחביא את האמת מהציבור, למה איפוא שממשלות ירצו להסתיר מאיתנו את העובדה שכוכב הלכת ההסטורי של יום הדין דוהר לעבר מערכת השמש הפנימית? כדי למנוע פאניקה ציבורית, ולהמשיך בסדרי היום החמדניים שלהם.

כפי שזה נראה כרגע, הקונספירציה היא מפלתם של תומכי כוכב הלכת X. כאשר מעמתים אותם עם העובדות המדעיות, הם משיבים כי “ממשלות משדרות דיס-אינפורמציה ומכסות על התצפיות האמיתיות של ניבירו”. אם הבסיס המדעי של כוכב הלכת X הוא שגוי, לטעון שהממשלה מסתירה זאת, משמעו טיעון חלש במיוחד.

עלילות ניבירו ישארו לנצח מעל דפי המיתולוגיה השומרית.

לידיעה ביוניברס טודיי

לחלק א' של הכתבה- סוף העולם לא יגיע ב-2012

לחלק ג' של הכתבה – אף שביט לא מאיים עלינו

68 תגובות

 1. ירון צודק .רואים אותו בהרבה מקומות בעולם .יש מקומות שרואים אותו עם מספר ירחים .הוא מתקרב .אך היות ונראה בעין זה שאלה של מספר חודשים עד שישפיע על כדור הארץ-ומדובר באסון בסדר גודל של המבול .נאס”א משקרים ומסתירים מידע ושלטונות ארה”ב לא מגלים .לרוב אוכלוסיית העולם-זה יהיה מאוחר מדי.

 2. קשקוש. כוכב הלכת שבו מדובר הוא כוכב לכת רגיל המקיף את השמש, ולא דוהר לעברנו כפי שטענו תומכי תיאוריות הקונספירציה של 2012. השימוש בשם “כוכב הלכת X” ב-YNET לא אומר כלום, חוץ מזה שרצו כותרת טובה.

 3. ירון
  כל אחד ישפוט לפי תבונתו. לך אני מציע לקרוא בויקיפדיה, כדי לראות איזה אוסף שקרים מראים בסרטים האלה. איזה אסטרונום בדיוק יש בסרטים האלה?

 4. אדון נסים הנכבד תאמין במה שאתה רוצה אין לי ויכוח עם אף אחד.המקורות הועלו ליו טיוב ע”י אסטרונומים בעולם ואזרחים שצילמו.כל אחד ישפוט לפי דעתו.

 5. https://youtu.be/pOJjtVNiuLU
  מי שרוצה להתעלם מקיומו זכותו. העובדות ברחבי בעולם מדברות בעד עצמם.לא נכנס לתאריכים מתי איך ואם אני לא מדען.אבל הוא נראה כבר בעין בלתי מזויינת זאת עובדה.

 6. יש ויש פלנט x בשפת המדע. נאס”א דואגת להשתיק את העניין וכן להעלים ראיות לקיומו.הכוכב הזה מופיע בזוהר הקדוש.יש תיעודים ברחבי העולם מאזרחים שכבר רואים אותו בעין בלתי מזוינת.

  https://youtu.be/Hi3yccHx9eE

 7. ככל הנראה שמו בספר הזוהר הוא גזרון ויגיע בכ”ה באלול של יום שבת,ויש תיאור המאורעות בשמיים ובארץ,
  מאוד מעניין וישנם שני תאריכים שה 25 באלול נופל על יום שבת: הראשון ב 30 באוגוסט 2013 והשני שנה אחרי ב 19 לספטמבר 2014 ויש מידע נוסף במצגת באתר http://WWW.9AVEN.CON

 8. לאחד שמבין – פרסמו במאקו כתבה לפיה “אפשר להירגע – סוף העולם לא יגיע ב-2012” (שם הכתבה), פרסמו שם מחקר של איזה חוקר גרמני שנתן פרשנות נוספת לסברה לפיה המאיה חזו את 2012. הוא מסביר כי המאיה מאמינים שהעולם יהיה חדש יותר, ולא יגיע שינוי כלשהו בדמות קץ העולם.

  מוזמן לקרוא – http://www.mako.co.il/news-world/international/Article-d5bafc8bf3ef331017.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=1693074985

 9. שום דבר לא יקרה ב2012 אין לכם מה לדאוג הדבר היחיד שיקרה הוא שעדיין יהיו קיימים מפגרים כמו כמה מהמגיבים פה

  בני המאיה לא צפו אסון אלה סוף מחזור וגם אם הם צפו אסון כלשהוא הכוונה הייתה בטח לעם שלהם שהוכחד בצורה מפתיעה ובלתי מוסברת(למרות שיש כמה תאורטיות איך זה קרה כמו מלחמה וגם מגיפה)
  וכוכב ניבירו לא קיים למרות שיש סיכוי די גדול שיפגע בנו איזה כוכב ידידותי
  כמו למשל זה שפגע בנו ויצר את הירח שלנו
  אבל זה לא יקרה בדור שלנו בכל מקרה ו לד׳ר שלומית לישטיץ
  אין שום חור שחור את חיה בסרט מדע בידיוני דל תקציב
  עידן הקרח קרה בגללה האופן שבו כדור הארץ סובב את השמש
  פעם בכול כמה עשרות אלפי שנה המסלול של כדור הארץ משתנה
  מעגלגל לאליפסי מה שגורם לכדור הארץ להיתרחק מהשמש קצת יותר מדי
  מה שגורם להקפאה של רוב הכדור
  וחוץ מזה אם באמת היה חור שחור היה באמת
  בולע לנו את קרני השמש אז רוב הסיכויים שהוא היה מספיק
  קרוב בישביל לבלוע בדרך גם את סבא של סבא של סבא שלך שבאותו זמן צד ממוטה
  ביחד עם כל העולם

  לבסוף גם אם יהיה 2012 תתעודדו יש דרכים יותר גרועות למות 🙂 

 10. יש לי כמה שאלות לשאול אותכם…
  1)אני צריכה לפחד או שאני צריכה לשמוח!?
  2)זה יקרה בכלל? האם הכוכב האימתני קיים? וכבר בכיוון לכדור הארץ???
  3)איך נבואה זו התחילה בכלל?? מי בדייוק ניבא אותה??? והאם גילו נבואה זו מאיפשהו???
  או שבני האדם גילו את זה בטלסקופ???? (וכן אני מכירה את בני המאיה והסיפור שלהם אך מישהו עוד ניבא את זה???????)
  4)מה הרסני כל כך בכוכב הזה? האם הוא מממש מממשש הרסניייי??? ויכול להרוס כל מה שבדרכו?? האם הקרינות שלו חזקות??? והאם הוא בכלל יכול “להזיז” כוכב ממסלולו???
  וזהו כביכול כל השאלות שלי…..
  אם מישהו יוכל לענות לי עליהם אני כל כך ישמח!!!!!!\
  ואל תחשבו שאני טיפשה עד כדי כך……. אני פשוט אוהבת לחקור!

 11. eran תגיד לי אתה נולדת אידיוט או שזה קרה בהדרגה מרוב הסרטים שאתה אוכל?

 12. או שאולי אתה לא מספיק חכם להבין את זה כן דרך יפה להגיד מפגר 🙂

 13. הייתי קורא לזה אפוקליפסה ולא סוף העולם…. אולי 99% מהאנשים בעולם ימותו אבל אם יהיה לנו מזל השמש תגן עלינו וגם צדק הם שניהם גדולים ומסיבים הם אמורים טכנית לשעוב את רוב הקרינות והמטאורים אבל אם לא יהיה לנו מזל ו כוכב איקס יבוא לשבש פה את המגנטיות אז אנחנו נהיה בבעיה לכוכב איקס יש רמת קרינות ומגנטיות בקנה מידה ענק

 14. טוב אני יגיד את זה ככה לקצר המיידה הזה שקיבל נסיע לארצות הברית אני רואה שאתה לא יודע בכלל מה זה 2012 קודם כל אף אחד לא אמר שזה יהיה הסוף ביגלל כוכב איקס זה דבר ראשון העיקר של 2012 זה סידור הכוכבים והכניסה למרכז הגלקסיה עכשיו כדי שתבין ולא כמו טמבל תכתוב 1000 מילים בלי לחשוב אתה חושב שמדען באמת היה אומר לך את האמת? דבר ראשון אסור לו לספר לך כלום על זה אז אל תבוא לעבוד עלינו עכשיו נסביר לך עוד על המרכז במרכז הגלקסיה יש את רמת הקרינות הכי גבואה וההגנה של כדור הארץ לא נבנתה בשביל זה אנחנו אפילו לא יכולים לעצור סופר נובה שפגע קרוב אלינו מדי ולא נשכח תמגנטיות האדירה מה שגורם לכדור הארץ לזוז מהציר וזה אומר שגם הירח יזוז בלי שליטה של הירח על הכדור שלנו האקלים שלנו הישתנו ברמה מאוד חזקה בגלל זה אומרים שיהיה פו הרס טבעי פי 4 יותר חזק

 15. אה כן המטומטם הזה שאמר שלא יקרה שוב דבר ב 2012 ואולי זה השמש עצמה (לך תעשה קצת שיעורי בית ואז תבוא לדבר ברצינות) מספר פה דברים שילד בן 8 היה מספר ואם כבר מדברים על השמש ב 2012 השמש משחררת סופר סופה ההגנה של כדור הארץ אמורה לספוג את הרוב אבל בגלל המגנטיות האדיר שתיהיה ב 2012 סביר מאוד שההגנה שלנו תרד ואז השמש תכה אותנו בעוצמה של כמה אלפי פצצות אטום

 16. איתי אתה טמבל או שאתה משחק אותה? איך אתה רוצה לעצור פלנטה שהיא פי 2-3 מי צדק שזה משהו כמו מיליון 500 אלף קילומטר כוכב ועוד יש לו שדה מגנטי אדיר את כוכב איקס אפשר לראות ב 5 בבוקר וישנו עוד כוכב שאפשר לראות בלילה שזה כבר 9 בלילה ככה לפי הגודל בשמים והזמן שלוכח לראות אותו גודל בשמים זה כבר מראה שמשהו מתקרב אלינו ועוד משהו גדול מה שאני אומר שניבירו כוכב איקס זה לא הדבר הקטן הזה כמו ירח שאנשים חושבים אפשר להגיד שהוא בגודל של השמש שלנו אם תספרו תגודל שלו ב מסה אפשר לדחוף לשם 3000 כדורי ארץ אפילו יותר אבל לפי המסלול שלו אתם לא צריכים לדאוג מפני שהוא לא במסלול פגיע בשום פלנטה במערכת השמש הוא עובר בין מרקורי ל מעדים אבל אנחנו צריכים להגיד תודה שהוא מגיע כי המסה האדירה שלו + השמש שלנו ו פלנטה צדק הם ישאבו את רוב הקרינות ו מטאורים אבל החשש הוא שכדור הארץ יכול לזוז מהציר או פשוט לזוז קצת לצד שונה מה שיכול לגרום לגלי צונמי של 900 מטר ואפילו יותר נקווה שזה לא יקרה כי אפילו לא צריך את 2012 אנחנו יכולים להעלם רק בגלל שניבירו כוכב איקס יגיע

 17. אני אומר ש…. אני מקוה שזה לא יהיה כי אני מאוד מפחד מזה מדעניים ממשלה ממשלת אר"ב תאשו משהוווו בבקשהההההההההההההההההההההההההההה אני בוכה !!! הצילו

 18. לא נרה לא לפחד זה סוף העולם אז לא לבכות אז שבה ללכת לסרט 2012 כי תדו מה היקרה לנו ונמות בתאריך ה12 21 2012 אז תחקו ותאנו כמה שיותר מהר אז יאללה לכולו לאנות יאללה בייייייייייייייי תאנו בייייייייייייייייייייייייייי

 19. אלעד – אתה אומר שטויות. כוכב ניבירו לא קיים, והבן אדם המסתורי שסיפר לך עליו (ספק אם הוא קיים) הוא כנראה לא מדען. אי אפשר להסתיר כוכב כ"כ גדול בעל השפעות כ"כ הרסניות כביכול. התיאוריות של הקסונספירציה הן מגוכחות. הממשלות לא יכולות לדון על נושאים פשוטים בלי להיכנס לעימותים, אז באופן קסם הם התאחדו בשביל מטרה נעלה – לרמות את הציבור?

  בקשר למאיה – תביא עובדות.
  העובדות הן שהמאיה לא חזה שום דבר אפוקליפטי ל2012, זה מדע בדיוני שהתחיל בסביבות שנות ה70. הלוח שנה לא נגמר, הוא מתחיל מחזור חדש. דע לך שמההריסות של המאיה הצליחו לפענח תאריכים עד מעבר לשנת 4000.

 20. מה זאת אומרת "אני לא מי שאני באמת"???
  מה אתה איזה שאמן משבטי המאיה??? חחח…

 21. בני המאיה היו קבוצות אינדיאניות שישבו במשך למעלה מ-3,000 שנה באזורים נרחבים במרכז אמריקה. הם הצטיינו במדעים ובאסטרונומיה ופיתחו שיטת חישוב הצופה את תנועות השמש והירח. לוח השנה שלהם היה מורכב מ-19 חודשים, מהם 18 בני 20 יום ואחד בן חמישה ימים.

 22. לעורך המאמר ולכתובים שלום:
  "ניבירו", כוכב "X" קיים, שמו האמיתי הינו שם אחר לגמרי, אספר לכם בדיוק מה קורה פה ממקור ראשון.
  מספר שנים שאני עוקב אחר אותו כוכב וסיפרי לכת על קיומו והשלכותיו העתידיות ההרסניות של הכוכב.
  ובכן, ממקור ראשון אשר זכיתי במזל בטיול לארה"ב למרכז החלל מטעם מכון ויצמן לפני שנה, שאלתי שם את אחד הפרופסורים את השאלה אודות "ניבירו" האם אמיתיות או שקריות…?
  תשובתו היתה "אני מאמין שאמיתיות ורק בתחילת שנת 2012 אנו נהיה עדים לכך עקב חלקיקי גז שמסתובבים סביב "ניבירו", שלטענתו זה כדור גדול שמכוסה במרכיבים כימיים שונים בעיקר מעולם הגז, נמצא בו כמות גדולה של אנרגיה וגרביטציה.
  הכדור התגלה ע"י מדענים בשנות ה70 כפי שמתואר בכתבה, אך לאחר שנודע להם את מסלולו, ממשלת ארה"ב שינתה את שם הכוכב לכוכב אחר שקיים כבר ויש להם את הנתונים עליו, מה שלמעשה קרה זה שיש שני כוכבים שונים אם אותו שם בדיוק, ואותו מסלול נורמלי ולא מסכן.
  תיקייה של הכוכב שאמור לאיים נכנסה לצו איסור פרסום ממרכז החלל, נשלחה לשאר המדינות שעוסקות בחקר החלל בכל העולם בתחילת שנות ה 80.
  הנני סבור ובטוח בכוכב שהוא קיים ונמצא שם, איננו מצליחים לראות אותו מכיוון שהאטמוספרה שלנו מורכבת מחלקיקי גז כאלה שבמילים פשוטות היא "מסננת" את הגזים שסביב הכדור.
  כעט אפשר לראות את הכוכב אך ורק בדצמבר ומצפון כדור הארץ וזה גם צריך מיכשור מיוחד מאוד.
  אני ארגיע אתכם ואומר לכם שכל מה שהכדור יעשה זה קצת "רעש וטררם" לא יהיו שום הרוגים והמידע האמיתי אודות שבט המאיה הינו שזה יכול להיות אפילו טוב ! ולתקן את כדור הארץ כביכול..
  דברי הינם עובדתיים, חוקר אני נושא זה בתור תחביב כבר כמה שנים.
  אין לכם מה לפחד, כן יהיה כוכב, וכן יהיה הרבה תקשורת סביב זה שנתחיל את 2012.
  האם נתראה בשנת 2013 או 2014 והלאה?
  אני מאמין שכן.
  עובדה מפחידה אודות שבט המאיה והתאריך הזה – שבט המאיה לא טעה אפילו פעם אחת בתאריכים שלו.
  וספר התאיריכם של שבט המאיה נגמר בתאריך הזה…
  בסה"כ נגמר להם הדפים באותו זמן. 🙂 בואו נהיה אופטימיים ויהיה טוב אל תדאגו, אני שומר עליכם.
  אני לא מי שאני באמת.

 23. חברה זה סתם שטויות אנשים מנסים לימשוך אנשים אחרים לכתבה וזה לא כדי להפחיד זה כדי לימשוך ואני ראיתי שרשום בקטע אחר יש הרבה נבועות של שבט המאיה אבל זה מדהים שדבקה בזה מאמינים

 24. האמת שקצת התאכזבתי מכתבה זו.
  יהיה מרגש לצפות בסוף העולם, כבוד גדול מבחינת הדור החי על כוכב לכת זה כעת להיות נוכח באירוע הזה.
  האמת שיש בי קצת ציפיות ורגשות מעורבים וחלק ממני מצפה לכך.

  נטע

 25. אני אישית לא מאמינה בכל הדברים האלו.. אני חושבת שבסה"כ מנסים להפחיד פה אנשים.. אם זה היה קורה באמת אז היונו מודעים לכך.. והעולם לא היה שותק ככה.. אז אם אתם יכולים לשים מידע על האוזון או על כל המצב שלנו בארץ.. זה נורא יעזור לידע האישי שלי לגבי משהו.. אז תודה רבה ובהצלחה:)

 26. בחודש יולי בשנת 2003 פורסם ב-Science News על כוכב לכת נוסף שנתגלה.
  ב-11 באפריל בשנת 2006 פורסם באינטרנט – http:\www.plutotoday.com
  על הטלסקופ האבל שראה לראשונה בבירור את "כוכב הלכת העשירי" – (ניבירו).

  היום – לטעון שאין כוכב לכת נוסף ואין חיים מחוץ לכדור הארץ זה בדיוק אותה הטענה שהארץ שטוחה וכי השמש סובבת אותנו.

  על כל פנים, אין בכלל קשר לניבירו ולשנת 2012, מדובר על ידע שנמסר לנו מהנפילים שעזבו את האדמה בסביבות 200 לפני הספירה.

 27. זכריה סיטשין ביסס את מחקרו על פי ממצא תחריט חימר מלפני 3000 שנה בו רואים את מערכת השמש בדיוק רב. היחס בין גדלי כוכבי הלכת למרחקים בינהם.
  התמוה בממצא זה הוא כוכב נוסף שהופיע בתחריט.
  אישית, ראיתי רק תמונה של כך והיה יכול להיות מעניין לראות האם ממצא זה מוצג איפשהו בשביל לאמת זה דבריו של זכריה.

  נראה כי הרשת מוצפת בתכנים בנושא ומעניין לראות כיצד סיפור זה יתפתח

 28. נייבירו היא אגדה שמעודדים באינטרנט הסיינטולוגים שאמורים להיות כת שאוספת אנשים שהיתעוררו לאיך מיתנהל העולם ומשבשת להם את הידע בעזרת שטיפות מוח על תקשורים עבמים רפטיליינס

 29. מדברים על כוכבים ואף אחד לא בדק מפה אסטרולוגית ?
  שתנבא איך נרגיש כמה כסף נפסיד ואם יש אופציה רומנטית
  וכמובן הכל בתאריך הזה, אז מהו המזל של כדור הארץ ?

 30. יש טעות במאמר הזה. אף אחד מעולם לא אמר שניבירו אמור להתנגש בכדור הארץ שהרי ידוע כי דבר כזה לא אפשרי בכלל-שכוכב אחד יתנגש באחר. וגם אם כן היה אפשרי המצב, מה הסכוי שבדיוק ב21 בדצמבר 2012 כדור הארץ יהיה במקום המדוייק שניבירו אמור להיות?
  וגם אם סיכוי זה מספיק גדול בשביל להתרחש, זה לא יקרה.
  Planet X וניבירו כנראה לא אותם כוכבים ואם כן אז יש טעות בחישובים הפיזיקאים. בכל מקרה ניבירו פי 8 מכדה”א וכל הבעיה היא שהוא יתקרב לכדור הארץ יותר מידי. “יתקרב” נוכל לראות אותו בשמיים בגודל של הירח…
  הוא יגיע בכיוון מסויים שיגרום לכדה”א להפסיק להסתובב ל3 ימים וזה יגרום לכל הבעיות הרציניות, חום אימים בחצי אחד וקור בחצי השני, סופות, צונאמים וכו’.
  לעוד פרטים, יש פורומים ואתרים מלאים וענקיים באינטרנט, לא קשה למצוא, טיפ,תחפשו אתרים באנגלית לא בעברית, כמו שראינו פה, הם די לא אמינים

 31. קובי:
  אני מבין שהיית יותר שמח אילו כל יום היו ממציאים מחדש את אותו הדבר 🙂

 32. נראה שקובי "צודק" והאמת הפשוטה שאין משנה אם זה X או "אשמדאי" אחר.כל הפחים מצויים יום יום בצורה ההרסנית ביותר גם באתר זה."כל ההורס נפש אחת כאילו הרס עולם ומלואו" ודי לחכימא ברמיזא".

 33. זה לא יתכן כל ממציאים משהו חדש עכשיו זה כוכב שניקרא איקס X שיתקרב ב-2012 לכדור הארץ , מחר יכתבו שכוכב Y יתקרב בשנת 2021

 34. ההסבר לריבוי תיאוריות יום הדין (והקונספירציות כאילו מסתירים
  משהו מהציבור) והשתרשותן, הוא בנפש האנושית המחפשת ריגושים
  – וביכולת למכור ספרים כדי להשביע את יצר החיפוש הזה.

 35. משוואת הידען:
  ד"ר שולמית ליפשיץ = ד"ר רועי לרנר = הרב נחמן פרקש = טרול

 36. הכוכב X הוא למעשה חור שחור או ננס שחור שמרחקו כחצי שנת אור בסה"כ מאיתנו והוא ההווה מערכת כפולה עם השנש.
  תקופת הקרח הקטנה היתה תוצאה של התקרבותו אל השמש שגרמה להסטת קרינת השמש מאיתנו והאירוע הזה יחזור על עצמו ב2012.

 37. אבי ידידי – יש הבדל עצום בין "לעת עתה" לבין "לנצח" – אני בטוחה שתסכים עמי, ואני בטוחה שאתה גם מבין מדוע זו לא "הנחה" אלא דיוק ראוי ההולם מדע רציני.

 38. איזו יופי יהודה לא ידעתי בכלל שיש לך אתר! בעקבות התגובה של אורי לחצתי על השם שלך וגיליתי את האתר שלך 🙂 שמרתי אותו במועדפים ואקרא בו קצת בימים הקרובים, תודה אורי!

 39. לאורי על סוף העולם ויהודה
  אתה באמת לא חייב לקרוא את התגובות שלי ושיקרא אותן רק מי שרוצה.
  ולגבי האתר שלי הוא רק ממלא פוקציה של מחסן למאמרים שלי. וכשמישהוא מתעניין במאמר, אין יותר קל מזה מאשר לשלוח אותו לבלוג שלי.
  לילה טוב
  סבדרמיש יהודה

 40. אני תמה על עניין אחר:

  בשום מקום בכתביו, זכריה סיטשין לא טען שאותו כוכב לכת (שאכן הוא מכנה אותו "ניבירו"), אמור להתקרב למערכת השמש שלנו ב- 2012. לטענתו מדובר בכוכב לכת שמסלולו חוצה את מערכת השמש שלנו כל 3600 שנים בקירוב, אבל הוא מעולם לא הזכיר (למיטב ידיעתי) את נושא 2012.

  זכריה סיטשין מציג הרבה טיעונים לגבי התערבות חוצנית וכ"ד, אבל לא קישר בין המאיה ולוח השנה שלהם, לבין ניבירו (אם ישנו כוכב כזה).

  לכן, מעניין אותי מי הראשון שהמציא את הקישור בין שני נושאים שאין ביניהם שום קשר ומי באותו עיתון שפרסם את הכתבה, התבסס על טיעון סתמי שהומצא, ככל הנראה, בידי כמה מחסידי "סוף העולם".

  חנן סבט

 41. זו כתבה נחמדה שעוסקת בשורשה בפחד של אנשים מכך שישקרו אותם ויסתירו מהם את האמת, ומהמוות….

  מעבר לזה, יהודה סבדרמיש- בכל מקום אני רואה שאתה מתכתב על התיאוריות שלך על הגלקסיות וכו- אם מחליטים לא לתת לך במה אז תנהל את הדיונים והבקשות שלך מול עורכי האתרים. למה אנחנו צריכים לסבול מהיח"צנות וההקנטות שלך כלפי עורכים וגולשים שלא רוצים לשמוע אותך. זה לא מעניין אותנו וזו לא הבמה, בטח בכתבות שונות שאינן קשורות לנושא ולאתר שלך שאתה מנסה ליחצ"ן בכל מיני מקומות. תשלח אי מייל אישי לעורך או לכותבי האתרים ושם תבקש במה וזהו. די לדחוף את הדברים שלך בכל מקום לא רלוונטי. זה ממש יח"צ של אתר שלא רלוונטי לדיון כאן. די ! קצת כבוד לאנשים ולתכנים !

 42. זה לא שיש לנו משהו לעשות עם התיאוריות נכונות (חוץ מלברוח בחלליות)

 43. בעבר לא היה נהוג להגיד לפציינט שסופו קרב.כיום נהוג לעדכן על מנת למצוא דרכים למצוי שארית החיים באופן נכון עד רגע ה”קץ”.ידוע שעצם העדכון חולל באנשים שהיו על ה”סף” המוות,גירוי פוטנציאלים חבויים שלפני כן לא היו מודעים להם ו/או שלא העזו ו/או שלא נתנו לבם לחשיבותם בסדרי העדיפות הראשוניים. ומסתבר לא פעם שדוקא חשיפת”התחזית השחורה”גרמה לגילוי כוחות מתוגברים ולהארכתם בניגוד לתחזית הרופאים.
  אם מדובר על גילויים או חשיפות בסדר גודל קולקטיבי (כפי המוזכר בכיוונים שונים לגבי 2012 )מיידעים אלו מאפשרים בדיקת כיוונים כלליים,התארגנות ומחשבה חיצונית/פנימית לטוב או לרע ואולי גם “מהומה רבה על מאומה”,אך לגמרי להקל ראש בכל??אם אכן,זהו מנגנון על מנת לא להכנס לפאניקה חסרת תכלית הרי זה נכון,אך מסתבר, שרוב האנשים עושים סוויצ’ים בחיים ככל שרמות האזהרה/החרדה ו/או לקיחת אחריות בדרגות אלו ואחרות מעוררים אותם לביקורת “בדיקת מלאי “ותכנון בהתאם גם לשעון -הזמן המשוער/הנחזה והמתקרב.ידוע בהסטוריה “ההסטרית”של האנושות על התרעות והתראות רבות שהיו בעבר וכנראה שהזכרון הקולקטיבי/אישי מעט קצר כי אנשים כן נערכו לפני ובסמוך לכל הרמזים והתרחישים שקרו לפני אסונות למינהם ויתכן גם נמנעו כתוצאה מכך דברים קשים יותר.
  ויש דברים כמובן שהם חלק ממשהו יותר גדול מהאנושות כהכללה.עד כמה שלא נעים לשמוע..האדם הוא בסך הכל מרכיב חלקי בכל הרקמה.(גם אם נדמה לו שהוא השולט העליון).
  אגב,לפני אסונות קרבים יש השמים לבם גם להתנהגות החיות בטבע.חושיהם המחודדים מאוד יחסית לחושיו המנוונים של האדם המודרני, מאפשרים מעין”קריאה מוקדמת”והתרעה..לאלה היודעים להתבונן(באותם המגינים).

 44. אבי היקר
  אז למה למשל לא הסכמת לפרסם את מאמרי "להלחיץ את הגלקסיות"?, אפשר היה ללמוד מימנו לפחות על זה שחלקיקים נעים בחלל יוצרים גז. מה רע בכך?,
  סתם חומר למחשבה

  יום טוב
  סבדרמיש יהודה

 45. לגילי. נעשה לך הנחה, אם במקום לנצח נכתוב לעת עתה, יספק אותך?

  ואגב אל תתפלאי, אחד משותפי התוכן של יוניברס טודיי הוא האתר BAD ASTRONOMY, שמנסה להסביר מה האמת, אם בכלל יש גרעין כלשהו, בכל תיאוריות הקונספירציה או להסביר למה הן שטויות. (לפעמים יש משהו אמיתי אבל חסר משמעות מבחינת הנזק).

  וחוץ מזה גם מכתבות כאלה לומדים משהו, מהכתבה הראשונה בסדרה למדנו על לוח השנה של המאיה, ומזו – על ההסטוריה של גילוי כוכבי הלכת, וקצת על דרך העבודה של נאס"א.

 46. אני תמהה על כך שמגזין כ- Universe today טורח בכלל להתייחס לתאוריות קונספירציה הזויות נוסח סוף העולם ב-2012. למען האמת – אני גם תמהה על "הידען" שבחר לפרסם את הדברים.

  יחד עם זאת – הייתי מאד מאד מאד נזהרת מלקבוע בנחרצות שכזו כי עלילות ניבירו תשארנה לנצח בכתבים השומריים. היות ואיש מאיתנו עדיין לא זכה לחיי נצח, מה גם לא ליכולות נבואה מופלאות או לידיעת כל סודות היקום – יש להימנע מאמירות מגוחכות (העושות רק חוכא ואיטלולא מהמצהיר אותן).

 47. לאחי הקטן
  לגבי מס הכנסה אתה צודק, לא אוהב לשלם.
  לגביי השאר, "תרבות נאורה"?, לא ניראה לי, הלא הכל כאן כאילו.
  יאללה נלך למנוחת צהריים.

  יום טוב
  סבדרמיש יהודה

 48. חס וחלילה יהודה, תסבול בשקט !

  אני בטוח שאתה גם לא אוהב לשלם מס הכנסה, אבל אתה משלם כי אתה אזרח המדינה.
  הוגין היא המס שלך אם אתה רוצה להיות אזרח התרבות הנאורה.

  (הוגין כפארפראזה, לא אישית.)

 49. לכולם

  של מי התגובות המגעילות 1,2,3,
  הוגין והיגס, אני מאד מקווה שאתם לא כתבתם את אחת התגובות,
  אבי, הפעל את המיספריים.
  חברה תפסיקו אם השמצות עלובות.
  סבדרמיש יהודה

 50. הסרט ארמגדון היה כמובן מדע בדיוני אבל אמרו שמה גם כמה דברים נכונים ..אחד הראשיים שבהם הוא שעם כל התקציב של נאסא היא יודעת לסרוק רק 5 אחוז מהשמיים שלנו…
  זה מה יש אנשים…אז עם כל הכבוד…גם אם יבוא משהו גדול לכיוון שלנו …כאשר נשים אליו לב יכול להיות מאוחר מדי…חוץ מזה..שממש חוכמה לקחת את השומרים כדוגמא..
  בני המאיה זו הדוגמא שנלקחה יותר ברצינות מאחר והמדע שלהם היה מאוד מפותח וגם המדידות שלהם מדהימות בדיוקן עד היום..
  ככה שאין לי מושג מה יהיה באמת ב 2012…אולי בכלל הכוונה היא לא לגוף אחר אלא לשמש שלנו עצמה .

  אבל הנקודה היא שבתחום הזה..הידע שלנו עדיין כמו ילדים קטנים שמגששים באפילה…אז קצת מוקדם מדי לקבוע בוודאות כי אין שום כלום שיכול לאיים עלינו ב 2012

 51. !..איזכור של זכריה סיטשין החוקר/סופר מ4/12 -הועברו לתגובות חופשיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן