סיקור מקיף

פורד תשתף מידע ממכוניותיה המחוברות עם שאר יצרני הרכב להגדלת הבטיחות

טכנולוגיית המכוניות ה"מחוברות" כבר מזהירה נהגי פורד מפני אירועי בטיחות; כעת נהגים רבים יותר יקבלו האזהרות בנושא בטיחות בדרכים. נכללים בשיתוף – BMW,  וולוו, מרצדס בנץ, TomTom, HERE Technologies ומרכזי ניהול תעבורה באיחוד האירופי

תפיסת המכונית המחוברת. איור: פורד
תפיסת המכונית המחוברת. איור: פורד

פורד הודיעה כי תספק לנהגי מכוניות מחוברות של מותגי רכב  אחרים, התראה מוקדמת מפני תנאי נהיגה שעלולים להיות מסוכנים בכביש, כחלק מהסכם שיתוף נתונים בנושא בטיחות בדרכים.

טכנולוגיית המידע על מפגעים Local Hazard Information שהוצגה בדגם החדש של פורד פומה בתחילת 2020 וכעת מוטמעת בכל דגמי פורד החדשים, יכולה להזהיר נהגים מפני סכנות בטיחות בדרכים הנצפות "מעבר לפינה". כעת, עם ההסכם החדש, כלי רכב של יצרנים אחרים יוכלו לזהות ולשתף מידע אודות הסכנות שהם נתקלים בהם, ובכך לסייע בשיפור בטיחות הדרכים ולאפשר לנהגים רבים יותר להתכונן לסכנות העומדות בפניהם.

פיטר גפרס, מנהל רכב מחובר, פורד אירופה: "מערכות לשיתוף נתוני בטיחות בדרכים יעילות יותר ככל שהן כוללות יותר כלי רכב ומקורות טלמטיקה; הרחבת היתרונות של טכנולוגיה זו למי שלא נוהג במכוניות פורד מהווה צעד משמעותי קדימה. "

בתמיכת הנציבות האירופית, התגבש סכם שותפות זה, בתום 16 חודשים במהלכם נאספו עשרות מיליוני הודעות מידע על תעבורה (SRTI) – כגון כלי רכב מקולקלים, כבישים חלקלקים ועוד. השותפים לצד פורד כוללים את BMW, מרצדס-בנץ וולוו, כאשר המערכת שיתוף נתונים פתוחה כעת למשתתפים חדשים.

נתונים אנונימיים מהרכב, כגון שימוש בפנסי ערפל, בלימת חירום או הפעלת כריות אוויר, מחושבים כדי לקבוע את נוכחותם ומיקומם של סכנות פוטנציאליות. הודעות אזהרה אלה נשלחות באמצעות מודם FordPass Connect  לשרת מאובטח של פורד, ממנו מופצים הנתונים לשותפי SRTI שאוספים הודעות סכנה ממקורות שונים ואז חולקים אותם עם מספר מותגי רכב.

כל הודעות המידע רלוונטיות נשלחות באופן מידי, באמצעות תקשורת סלולרית  לכלי רכב הנמצאים בסמוך לסכנה הפוטנציאלית ומופיעות על גבי לוח המחוונים של הנהג, ובכללם גם אפשרות התראה על שירותי החירום, ומתן נתוני מיקום מדויקים בשניות כדי להאיץ את הסיוע.

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן