סיקור מקיף

חוקר מסטנפורד קיבל את פרס דן מידן לננוטכנולוגיה. הפרס הוענק לראשונה

דן מידן, מי שעמד בראש הוועדה להקמת מרכזי הננוטכנולוגיה בישראל, העניק בעצמו את הפרס לפרופ' YI CUI מסטנפורד

פרופ אורי בנין, YI CUI, ד"ר דן מידן, פרופ' אוריאל לוי (שמאל לימין). צילום יחצ, האוניברסיטה העברית
פרופ אורי בנין, YI CUI, ד"ר דן מידן, פרופ' אוריאל לוי (שמאל לימין). צילום אייבי ששון, האוניברסיטה העברית

אתמול (18/6/19) הוענק בפעם הראשונה פרס דן מידן לחקר הננו-מדע על-ידי המרכז למדעי הננו וננוטכנולוגיה באוניברסיטה העברית(HUCNN) . הזוכה הראשון של הפרס היוקרתי הוא פרופסור YI CUI מאוניברסיטת סטנפורד.

לפי ועדת הפרס, "פרס דן מידן הראשון לחקר מדעי הננו לשנת 2019 מוענק לפרופסר YI CUI על תרומתו יוצאת הדופן לפיתוח ננו חומרים למגוון יישומים בתחומי האנרגיה החלופית ושימור הסביבה. דוגמאות ליישומים שכאלה הן טכנולוגיות מתקדמות בתחום הסוללות, קטליזה, בידוד טופולוגי, מים וסינון אוויר." ועדת הפרס מנתה את פרופ' אורי בנין, יו"ר ועדת הפרס, ממייסדי המרכז ומנהלו הראשון , פרופ' אוריאל לוי, מנהל המרכז, ופרופ' ראם סרי, סגן נשיא האוניברסיטה העברית למחקר ופיתוח.

הפרס מוענק למדען מצטיין, מישראל או מחוצה לה, על הישגים אקדמיים פורצי דרך בתחום הננו-טכנולוגיה. על המדען להיות בשלב של עד אמצע הקריירה.

בכנס הנלווה לקבלת הפרס הציג פרופ' YI CUI את פריצות הדרך האחרונות שלו. בנוסף, שלושה מדענים בולטים ממרכז הננו באונ' העברית יציגו מחקרים חדשניים שלהם בתחומים מגוונים של ננו. ההרצאות יכללו תרומות חשובות בתחום ההדפה התלת מימדית ואפילו ארבע מימדית, בתחומי המולקולות הקיראליות לתחום התרופות ובתחום חומרים דו-מימדיים מתקדמים לשימוש כמוליכי על. הרצאה של פרופ' פול אליביסטוס מאוניברסיטת ברקלי תסכם את האירוע.

תרומותיו של פרופ' YI CUI בולטות במגוון רחב של תחומי מחקר בננומדע וננוטכנולוגיה ובפרט בתחומי האנרגיה המתחדשת והסביבה. מגוון רעיונות חדשניים ופורצי דרך שלו שינו את תחום הסוללות בצורה משמעותית ומאפשרים את פיתוחן של סוגי סוללות חדשים בעלי צפיפות אנרגיה גבוהה ובטיחות משופרת. פרופ' YI CUI יעביר סדרת סמינרים וסדנאות במרכז לננומדע וננוטכנולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

"אנו שמחים להעניק את פרס דן מידן הראשון לפרופ' YI CUI. זוהי השקה מעולה לפרס חשוב זה, אשר יהפוך ללא ספק לאות של מצוינות במחקר מדעי הננו עבור מדענים מובילים בעולם הנמצאים בשלבי אמצע הקריירה", אמר פרופ' אוריאל לוי, מנהל מרכז הננו באוניברסיטה העברית. "עבודתו המשולבת של CUI בתחומי הננו משקפת את הגישה הרב-תחומית של מרכז הננו באוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת המחקר מתקיים מחקר פורץ דרך במגוון תחומים החל מפארמה ורפואה ועד לכימיה ופיסיקה יישומית. המרכז מאפשר לחוקריו לעבוד יחדיו על פרויקטים מתקדמים לקידום חידושים ופתרונות מעשיים בתחומים מגוונים וחשובים הקשורים בננומדע וננוטכנולוגיה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן