סיקור מקיף

אחמדינג'ד כשליח מצווה

אולי הגיע הזמן שהעולם יתעורר, אבל החשש הוא שעד שיעשו משהו, יהיה מאוחר, קבע בשנת 2007 יורם המזרחי, פרשן צבאי ובעברו גם מפקד גזרת לבנון *  לזכרו של יורם המזרחי

מחמוד אחמדיניג'אד, מתוך ויקיפדיה
מחמוד אחמדיניג'אד, מתוך ויקיפדיה

המאמר פורסם ב-2 באפריל 2007, והיה המאמר האחרון של יורם המזרחי שפורסם באתר הידען. יהי זכרו ברוך

ההיסטוריה יודעת מקרים בהם קם מנהיג הוזה, המוביל את עמו סביבתו ואפילו העולם לנתיב מסוכן שבדרך כלל מסתיים בעימות צבאי. מנהיגים כאלה מוגדרים כעריצים, שכמו אחמדינג'ד נחשבים כריזמטיים, גדולים ברטוריקה ודמגוגיה, המטשטשת הבדל בין מציאות לחלום..
די יהיה אם אזכיר את אדולף היטלר ובניטו מוסוליני להשתמש בתולדות עלייתם ונפילתם כלקח ממנו צריך ללמוד, מפני שבטירופם גרמו סבל כמוהו לא ידע העולם לפניהם או אחריהם.. מבחינה זו אפשר לראות בנשיא אירן "שליח מצווה" המרעיש עולמות כדי שכל מי שחרד לשלומו ישמע הרעש והצלצולים העולים מטהרן, להבין שהגבר קטן הקומה, המתהדר בזקן זיפי, שיער לא מסופר לפי גזרת עלוני סלונים ובסך הכול מנהיג בעל מראה נערי-רענן, מתכוון למה שהוא אומר.

בין עיסוקי נשיא אירן בתעלולי תעמולה קולניים, כולל חלומות בהקיץ על השמדת מדינת ישראל, או "אילוף" אמריקה הסוררת והטפת מוסר לעמי האסלאם ותבל בכלל, מגלה העריץ מטהרן כישרונו כאמן "שש בש מדיני" ללא "פינ'ס" וסבלנות של שחקן שח-מט. כך, אגב הטלת קוביות במשחק הגדול על יצירת כוח גרעיני, הוא הפתיע במהלך לא צפוי של ביזוי הצי הבריטי והוכחה שלפי שעה הוא זה שקובע כללי משחק.

הפעולה להכנעת חמשה עשר ימאים וחיילי מרינס של הצי המלכותי הבריטי, נעשתה לאור היום כשבסביבה המיידית משייטות או עוגנות עשרות אוניות מלחמה מכל הסוגים, חלקן בשירות האו"ם העושות שם מכוח האמברגו הישן על עיראק של צדם חוסיין. והשאר יחידות מתוגברות של הצי החמישי של ארה"ב ועוד כוחות ימיה של בנות-בריתה. סיפור המחטף הנועז בשט אל ערב, המזכיר בקווים כלליים פעולת יולי 2006 של החיזבאללה נגד צה"ל, נעשה באזור שם חונה ופועל המחנה הגדול ביותר של "האויב השטני" האמריקאי, עם כשלש מאות אלף חיילים חמושים במיטב מוצרי התעשייה הצבאית של האימפריה ואתם עשרות מטוסי קרב-הפצצה, שלא להזכיר גיבוי כמעט מיידי של מפציצים כבדים, מטוסי תקיפה חמקנים וצוללות גרעיניות החמושות טילי-שיוט ועוד מיני מערכות נשק שונות ומשונות. כל אלה בלי לנייד צבא גדול שיגיע מאירופה או מבסיסי ארה"ב במזרח-הרחוק.

התקרית היזומה בצפון המפרץ באה אחרי שהנשיא ותומכיו במשמרות המהפכנים הגיעו למסקנה שהאריה הבריטי נותר ללא השיניים והציפורניים שבעבר הלא רחוק היה בהם להטיל מורא בלב עמים חלשים ואילו הנשר האמריקאי המסוגל לרסק, אפילו בלי קרב יבשה, את הצבא האירני ולשבור את עמוד השדרה של משטר האייתולות, מצטייר בימים אלה כקפוא במקומו ומאיים בדיוק כמו ציורו בסמל הלאומי של ארה"ב. אחמדינג'ד, המאמין באמונה שלמה שהוא שליח מצוות האל ונביאו מוחמד, אינו חושש מסמלים או מאריות עם שיניים תותבות, הוא קורא נכון את המפה האסטרטגית כפי שהיא משורטטת בוושינגטון ולפי שעה הוא גם מוכח כצודק בהנחותיו.
….
הנשיא האירני קשוב לדיווחים והערכות מצב המושמעים בבירת העולם המערבי, עושה זאת בכישרון המעמיד בצל את אויביו הנבחרים הנשיא בוש, ראש הממשלה בלייר והרבה יותר מוצלח מאהוד אולמרט, שכמו ג'ורג בוש עומד בראש חבורת לא יוצלחים. כך למשל קלט אחמדינג'ד הערות מומחים על "סיכון עליית מחירי דלק בארה"ב " בתקופה לא נוחה לממשל המחרחר חרחורי גסיסה, שלפי המומחים אינו מסוגל להסתכן "באמברגו הפוך" שהוא אפשרות מעשית שתכלול לא רק "פקקי שינוע ועליית מחירי דלק מבארות המפרץ הפרסי" אלא גם סגירת הברז הוונצואלי. המרווה צאון נהגי אמריקה. אחמדינג'ד מנתח נכון את חוסר האחדות המכה במדינות המערב, העדר תמיכה מאסיבית בארה"ב, התפתלויות נאט"ו הנדרש למבצעים "לא נעימים" מחוץ למסגרת הצפון-אטלנטית, למשל המעורבות באפגניסטן והבלקן.

עוד מסתבר לנשיא האירני שממשלת ישראל שטרם התאוששה מההצלפות של הקיץ האחרון בבחינת " הרקטות מעשה אחמדינג'ד והביצוע מעשה ידי נאצראללה" רואה את "שיירת הגרעין האירני" מתקדמת ואינה עושה יותר מאשר לנבוח, כשאחדים מראשיה, מגלים תסמונת דפטיזם כרוני. כל אלה ועוד אפשרו לאחמדינג'ד לבצע פעולה צבאית עם ניצוץ גאוניות הנובע דווקא מעצם היותה פשוטה בתכלית.
הימאים הבריטים ובהם חיילי יחידת העילית "חיל הנחתים המלכותי" נכנעו ללא קרב ובטרם חלף שבוע מרגע מעצרם כבר הצטלמו סועדים על שולחן המשמרות המהפכנים, טובלים לחם ברבארי בגבינה פרסית מלוחה, שותים תה מתקתק או דו'ך חלבי והאישה שבחבורה עוטה צ'אדור ומלהגת כתוכי פרסי מאולף לכל דבר. כל אלה שלא להזכיר הופעתו המבולבלת של ראש הממשלה בלייר שמאז פתיחת מלחמת עירק השנייה קפצה עליו זקנה פוליטית ונפשית, גמגומי שרת החוץ הבריטית הקוראת למנהיג שצמח מתוך כאוס להתנהג באופן תרבותי. גם מנהיג העולם המערבי תרם כמה מילים לעודד האנגלים המסכנים ובינתיים אין נקיטת מעשה שיוכיח לאחמדינג'ד שבסופו של יום אינו אלא דרדק קולני במיוחד.

פתרון משבר הימאים האנגלים אינו מסובך והוא צריך להיעשות בשלבים שיהיו תקיפים לא פחות מאלה שננקטו נגד שלטון הבעת' העירקי בין שתי מלחמות עירק. הטלת מצור ימי לאורך כל החוף האירני ממייצרי הרמוז צפונה, זאת לגבי הפלגות לאירן וממנה.. בשלב זה תתכן תגובה צבאית איראנית בדרך של הפעלת יחידות צי המשמרות המהפכנים לביצוע "תגובות דקירה" ירי טילי חוף-ים ועוד פעולות דומות שאחריהן תבוא תגובה מוחצת להרס מתקני שיגור, מעקב ופיקוד.. אין ספק שבשלב זה יצווח שליט אירן כקוזק שנגזל ואולי אף ינסה כוחו בירי מוגבל של טילים ממשפחת הסקאד והפעלת חיל אויר, שתניב מהלומה אווירית מוחצת מצד ארה"ב ובריטניה שתחזיר את חיל-האוויר המהפכני האירני לעידן האחים רייט. כל אלה ועוד בלי לגעת "ביהלום שבראש הכתר" מתקני הגרעין בבושייר ועוד כמה מפעלי גיבוי וסיוע.

למקרא אפשרויות התגובה להעזתו של אחמדינג'ד ברור שהנשיא מטהרן ממשיך לגלגל קוביות משחק ומשוכנע, כמו מטורפים פוליטיים לפניו שקשת אויביו ושנואי נפשו, מוושינגטון דרך לונדון וירושלים, לא תדרך מפני שאחרי הכול אללה הרחום והרחמן ושליחו הנביא מוחמד עומד לצידו יחד עם חצי תריסר מנהיגים עולמיים רודפי שלום מקצועיים או להכעיס, שלא להזכיר פטפטני הוליווד ומעצבי דעת הקהל של העם האמריקאי הרואים שלום עולמי אוטופי כחלק מקליידסקופ תעתועים בו מרצדות תמונות עולם מופלא רווי טחנות רוח במקום דלק גרעיני, מכוניות שמנועיהן מופעלים על קפיץ, מריחואנה בבתי מרקחת, חיג'אב כערך תרבותי שיש לקבל בלי ערעור וכו' כשהשמיים גבול. כך קורה שהאימפריה המובילה מתבוססת במים הנפלאים של המפרץ הפרסי, מחוזות ילדותו של סינבד וארצו של עלי באבא כאילו היו ביצה טובענית שכדי להיחלץ מתוכה צריך ללמוד לשחק "שש בש" בסגנון פרסי למהדרין.

לבלוג של יורם המזרחי ב"ישראבלוג"

אל תוכניותיו של יורם המזרחי ברדיו קול הלב

עוד באתר הידען:

מעין חילווה תיפתח הרעה – יורם המזרחי, 2006

סדרת "עולם במעיל משוגעים"

32 תגובות

 1. לדוד מס' 7.
  אתה צודק ומדייק בדבריך. אך לצערי זה אתר מדעי ולא פוליטי ואין מקום למאמרים מסוג זה, למרות שהוא מדייק בעובדות.
  ותפסיקו להגיב בצורה מטומטמת במסווה של רצינות.

 2. לכל המקטרגים על עצם פרסום הכתבה, ברצוני להזכיר שתי עובדות:
  1. כתוב כאן במפורש שהיא פורסמה מחדש לזכרו של אדם. האם גם מחווה מסוג זה פסולה בעיניכם?
  2. קיימת באתר אופציה שמסתבר שלא כולם מכירים: יש אפשרות פשוט לפסוח על הכתבות שאינן מעניינות אתכם. לכל כתבה יש כותרת וכותרת משנה וקל להחליט על פיהן אם הכתבה מעניינת אתכם ולא לבזבז זמן על קריאת הכתבה כולה.

  אבי 67.3:
  האם לדעתך משוגע אחד עם אקדח עשוי להוות איום לראש ממשלה שיש צבא שלם שסר לפקודתו?
  כל הרעיון הזה של השוואת עוצמת הנשק מבלי להתייחס לתנאים שבהם נעשה בנשק שימוש הוא רעיון מטומטם שאני נאלץ לא פעם להתמודד אתו בוויכוחים שאני עורך עם אנטישמים למיניהם באתרים זרים.
  הרי ישראל לא תפנה לאופציה הגרעינית אלא כשמצבה לגמרי נואש ואולי רק אחרי שגורלה נחרץ.

 3. ל יורם 571 אתה מצטט מאמר ריק מתוכן אמיתי אין במאמר זה שום הוכחה שמדינה עם נשק ביולוגי יכולה להוות איום שווה ערך על מדינה עם נשק גרעיני. ועוד ויתר מכך על מדינה עם פצצות מימן שהן פי 1000 יותר חזקה

 4. מאוד לא לעניין.
  זהו אתר מדעי, לא אתר התעמולה הישראלית.

  לפות הפעם לא טרחת להעמיד פנים שזה תוכן עם חשיבות מדעית, ושאר פלפולים כאלו ואחרים.

  פעם חשבתי שהאתר הזה מעודד רציונאליות וחשיבה ביקורתית. כנראה שטעיתי.

 5. לאבי בליזובסקי – שמחתי על פרסום הכתבה. לדעתי, מדעי המדינה ויחסים-בינלאומיים הם מדעים לכל דבר ולעיתים קרובות הרבה יותר רלוונטיים משיטות הרבייה של זבוב-הפירות הים-תיכוני וכיו"ב… אשמח אם תמשיכו להביא מומחים בנושא שיאירו את עינינו בצורה לוגית, נקייה מאינטרסים פוליטיים וניסיון להשפיע על דעת הקהל.
  תודה

 6. לדעתי הכתבה במקום
  אחמדיניג'אד הוא תופעת טבע שלא ניתנת להסבר,לא מדעי ולא מציאותי.

 7. iwould like to know more about the science taking control over our options of free decision like in the case of the political game in lebanon and:
  what car to buy?
  where to live?
  with who to share my missunderstandings?

 8. למרות ההכחשות של אחמדינג'ד כלפי השואה
  נראה כאילו הם מונעות על מנת לעורר את הצד שכנגד
  כי בסה"כ מי שקוטף את פירות השואה הם המוסלמים באירופה.
  אירופה נחלשה מעוד עקב השואה, עד כדי כך שוירוס האיסלם מסתובב שם חופשי ללא מעצורים.

  יש למתן ולהגביל את הוירוס האיסלמי ע"י הגבלת הילודה, פיקוח על ספרי הלימוד, איסור על בניית מסגדים, וביטול סממנים חיצונים.

  כמו כן יש לשמור שההגבלות הללו לא יצאו מכלל שליטה, לכיוון תורת הגזע, וגזענות לשמה.

 9. איך בתקופה כזאת נפלנו על אובמה???? אני לא חושב שיש מצב שאירן תעצור בטירופה הם פשוט משוגעים מידי.

 10. הוירוס האיסלמי בתוך מספר שנים ישתלט על כול אירופה כפי שעשה בלבנון.
  דרך הפעולה העיקרי
  הוא מגיע, מתרבה, מפיץ את דתו, יוצר קונפליקטים ומלחמות עם מדינות שכנות, ומשתלט על המדינה.

  הוא מנצל את נקודות החולשה של המערב: חופש דת, פתיחות, דמוקרטיה.

  http://www.youtube.com/watch?v=aTjLf3C_b88&feature=related

 11. המשחק הוא הרבה יותר מורכב משחמט
  כוחות
  טכנולוגיה
  פסיכולוגיה
  פוליטי
  מדיני
  כלכלי
  דת

  התוצאות הם כלל עולמי
  לא ניתן לנבא את התוצאות הסופיות.

 12. ליורם 571 לאיראן אין אופציה ביולוגית אין כיום נשק עדיף על נבגי אנתרקס למעט שיפור עמידות לאנטיביוטיקה לאחר שנים רבות של מחקר איראן הבינה שאין תחליף לנשק גרעיני והחליטה להעמיד כמטרה אסטרגית לאומית יצור תשתית נשק להשמדה המונית גרעינית.

  טרור וריגול קיברנטי ישראלי לאורך זמן כמו גם דלגיטימציה של הכת הפשיסטואיסלמית השלטת.
  ואחר תקופה מסויימת לוחמה בעצימות נמוכה שכוללת.
  השמדת תשתיות באיראן בעזרת כלי נשק קונבנציונאלים מדוייקים לאורך זמן,
  תגרום לפשיטת רגל כלכלית של השלטון. ותחזיר את המדינה טכנולוגית אחורה בזמן,
  ומצד שני תשאיר את האופציה הגרעינית כנגד איראן כאמצעי הרתעתי.

 13. השמדת בארות הנפט האירניים תגרום לאירן פשיטת רגל מיידית היות ואין להם מקורות חילופיים. ואף ספק לא ימכור להם יותר חומרים באשראי.

  כיבויי בארות נפט אורך שנים.

  המשימה קלה יחסית לאלטרנטיבות האפקט הוא גם פסיכולוגי גם כלכלי וגם ופוליטי.

  הבארות לא ממוגנות.

  בצורה זאת ניתן להכריע מדינה גדולה כאירן באמצעות עשר מלטים שעובדים 24/7
  ונושאים טילים בעלי ראש קרב קטן בתוך כחודש.

  וללא כסף מהנפט המשטר האיראני יתמוטט ובעקבותיו חיזבללה ואחר כך חמס.

 14. כתגובה לגוף הכתבה

  אין כאן בום וגמרנו – זו פנטזיה שלא קשורה למציאות.

  המצב כרגע במזרח התיכון הינו מצב של מ.א.ד (מיוצ'ואל אשורד דיסטרקשיון)

  לנו יש נשק גרעיני (עפ"י פרסומים זרים)

  ולאירנים יש נשק ביולוגי מהדור החדש ( לא אנטרקס וכיו"ב אלא וירוסים מהונדסים קטלניים)
  כאנלוגייה – אם אנטרקס זה פורד מודל טי. יש לאירנים כעת מרצדס מודל 2000

  איך יש להם את היכולת הזו?
  כשנפלה ברי"המ האירנים קנו את מיטב מדעני רוסיה בנושא (כלומר לאירנים יש כבר 20 שנה של מחקר ופיתוח)

  יכולת המכה של האירנים על ישראל היא לא רק מאירן עצמה, אלא גם מלבנון וסורייה
  שחוברו יחדיו ע"י תיקשורת סיב אופטי – עשרות אלפי טילים ורקטות

  צריך להבין משהוא בנוגע למלחמת לבנון השנייה – החיזבאללה (חטיבה אירנית)
  רצה להוכיח רק דבר אחד לישראל – שהוא מסוגל להמשיך ולשגר נון סתופ גם בזמן קרב

  ובמיקרה של תקיפה על אירן – הם פשוט ישגרו את את ראשי הקרב הביולוגים.

  מי שמעוניין לקרוא עוד

  http://www.opednews.com/articles/The-Perfect-Storm-from-Hel-by-Lord-Stirling-080703-979.html

 15. לא התנצלתי על פרסום מאמרו של יורם, להפך, טענתי שהוא חשוב במיוחד לאור תפקידיו בעבר והכרותו של יורם עם הנושא. אשמח לקבל ממך את המאמר ולקרוא.

 16. לאבי בליזובסקי,

  עמי בכר לא מבין את מאמרו של המזרחי, כי הוא אינו יודע לשחק שש-בש. כשילמד את המשחק, אז הוא יחכים.

  אשר לך, נראה שגם אתה אינך מבין דבר וחצי בחוקי הבזאר של המזרח הערבי. אחרת, אינני מבין מדוע אתה מתנצל על פרסום מאמרו של יורם. אני במקומו לא הייתי שולח לך אפילו שורה אחת – אם זו היא גישתך.
  לפחות, אם היית מנהג בנייטרליות.

  הייתי שמח מאד לפרסם באתרך מאמר בנושא דת האסלאם. אבל לאור תגובתך זו, חבל על הזמן והטרחה שלי. זה יצטרך כנראה לחכות עד שתלמד לשחק שש-בש. אז גם יש סיכוי שאתה ועמי בכר תבינו קצת בבזאר המזרחי – ואולי אז זה יהיה שווה את המאמץ.

 17. ליורם

  עכשיו כשאנו יודעים שאתה "באקדמיה", אפשר לנשום לרווחה , עתידנו האקדמי מובטח וכולם יכולים לישון בשקט. כמובן בתנאי שאת פועלך המופלא ופועלם של חבריך הקצינים הבכירים בצבא, אשר הביאונו עד הלום, תעתיק גם לתחום האקדמי, ואז באמת נהפוך להיות אור לגויים.
  במחשבה שניה – מה זה אור? פרוג'קטור!.

 18. תיקון קטן:
  "צדאם" ו"נצראללה" אינם משחקי מילים אלא התעתיקים הנכונים של השמות מערבית לעברית.

  עמי

 19. לקטגורים ולסניגורים תודה. ההתייחסות מעידה על העניין.למציעים להתלות באילנות "בעלי מקצוע" צר לי לאכזב. עיסוקי המקצועי,פרט לכתיבה, הוא באקדמיה עם תחום התמחות הכולל את אירן.עוד מבקש להרגיע את חכמיה השמצה,שכהרגלם בקודש גולשים להתקפות מהסוג האישי וההיסטרי, שלמייטב ידיעתי אני היחיד מבין הכותבים והמגיבים המכיר את אירן,תרבותה,ערכיה ו…אייתוליה מבפנים.הנסיון האירני שלי לפני מהפכת חומייני,במהלכה ואחר כך לא נקטע.ספק אם מי מהמקטרגים הנכבדים יודע על מה ומי הם מלינים?

 20. יורם המזרחי הוא כותב ותיק ומעולה, היכן שעטו מגיע איליו, שם נכרת תרומתו.
  יפה עשה העורך הנכבד שנתן לו במה להעלאת דבריו.
  אפשר כמובן לחלוק על דעותיו של יורם אך כתיבתו המעולה שווה את הכנסתו לכאן.

 21. באש ובמים אחריך ואחרי הפתולוגיות שלך, עד לטהרן. ניכר שאתה איש שיחה עמוק מני ים. ספרא וסיפא חברו להם יחדיו והיו לבשר אחד בדוד שלנו.

 22. נדהמתי מתגובת המגיבים שמחפשים מאמר לאיזון! כמו להתייחס לנאצים באובקטיביות? מה האנשים כאן חולים?
  אני שמח על הכתבה הזאת שחשפה את פרצופם של חלק מהמגיבים ואת אי שפיותם הלא זמנית בהחלט..מעבר לכך המאמר מצויין עם יכולת ניסוח נהדרת של יורם המזרחי שדווקא זכור לי כטרחן לא קטן בעבר..מתברר שהשתפר ונהיה ממוקד וכותב מעניין !
  זה אכן הכיוון הנכון להתחיל להכניס את האייטולות ללחץ מבלי להיות הראשונים שיורים..לתת לאירנים לעשות טעויות ולהצדיק תקיפה נגדם !!
  התאזכבתי מאד משמאלנות המגיבים כי אני שונא שמאל באופן פתולוגי..חבל שאתר כה טוב נקרא ע"י אותם חלאות אנוש ! אשר מזמן מהווים חלק מהאויב המוסלמי !

 23. כל המגיבים לעיל הוציאו לי את המילים מהפה.
  לגופם של דברים, ראשית איך אפשר לשים את היטלר ומוסוליני באותה קטגוריה? ייתכן שמר המזרחי התבלבל והתכוון לסטאלין.

  שנית – ההצעה לסגור את המפרץ הפרסי רק כדי לשחרר 15 מלחים בריטים היתה יכולה לעורר גיחוך אלמלא באה מפיו של קצין בכיר לשעבר בצהל.

 24. גם אני מקווה שהאתר לא יוצף במאמרים מסוג זה. ואם כן, אני מצפה לדיון רציונלי בשאלת הנשק הגרעיני של ישראל והשפעתו על סכסוכים ועל מרוץ החימוש במזרח התיכון.

  אגב, מתלי התלים של כבוד הגנרל (מיל.) המזרחי נעדרת התייחסות לכך שאחמדינז'אד כלל אינו שליטה העליון של איראן. הוא כפוף למועצה עליונה ולמנהיג העליון חמנאי, בודאי בסוגיית הגרעין. אמת, זה מקלקל לקוראים את סיפורי עלי באבא וסינבד (לתפארת המדע), אבל ראוי לציון בכל זאת.

  חג שמח

 25. כתבה לא לענין.
  האם יש כאן משהוא מדעי, פרט למחקר פסיכולוגי שצריכים לבדוק את הפסיכופט הקטן.

 26. שלום עמי,
  אכן הכתבה היא נדירה מסוגה באתר הידען ולכן דאגתי שלפחות יהיו עוד שלוש אחרות יותר מיינסטרימיות.
  ואולם השיקולים להכנסתה היו 1.הרגישות שיש לי לנושא הרציונליות, ואני אישית לא מסמפת את כל מי שיוצא נגדה בין אם אלו מיסטיקנים, ובין אם אלו כוהני דת כזו או אחרת.

  2. יורם המזרחי הוא כותב ותיק באתר, בעל טור ייחודי שבדרך כלל עוסק בעניינים מוזרים שקורים בעולם ובכך שובר את השגרה – גם של החדשות וגם של האתר. המאמר הזה הוא לגיטימי במסגרת הטור שלו, אלא שבמקום לתאר עלילות שקראו לכל מיני משוגעים פרטיים, הפעם מדובר במשוגע שאם לא נבין שצריך לעצור אותו, לא נהיה פה.

  3. אשמח לפרסם ניתוח של מומחה לדת האיסלם השיעית על מה שקורה באירן, אבל אין לי סיבה לחשוב שגם מומחה כזה לא יהיה פרו ישראלי. אמנם גם לי יש ביקורת על התנהלות המדינה בהרבה תחומים, אבל נולדתי פה, אני דור שני לשואה, ואני לא רואה פסול בלהיות פרו ישראלי, למרות שאני נדהם לראות בויכוחים בויקיפדיה למשל, כמה ישראלים חושבים שהמדינה שלהם עד כדי כך לא צודקת שהם מצדדים בגרועים שבאויביה, אבל זה ברור מסקר שעשו – מסתבר שקיצוניים – משני הצדדים – נוטים לכתוב בויקיפדיה. אילו הבחירות היו נערכות שם (עשו סקר כזה לפני הבחירות בשנה שעברה) – חד"ש ומולדת היו מתחלקות במנדטים. אני אישית אגדיר את עצמי במרכז המפה הפוליטית.

 27. תגובה זו מופנת לאבי ביליזובסקי:
  לחלוטין לא לעניין !!!
  אין לי כל טענה לגוף דבריו של יורם המזרחי. זה לחלוטין לא לעניין להציג פרופוגנדה אמריקאית/ישראלית באתר הידען. חידודיו של יורם המזרחי המתגלמים בדמות משחקי מצלול (סדם = צדם, נסרללה = נצרללה) הם אולי בגדר אניגמה מחשבתית, אך גוף הטקסט הוא פוליטי ולא ברור מדוע הועתק לכאן.
  כמו כן, בעולם אחר ובאתר לגמרי אחר, היה ראוי לאזן את דעת היחיד הקיצונית הזו, אשר מסתמכת על רכשי לב בלבד, עם דעה קצת יותר רצינית מצד אנשי מקצוע של ממש (דהיינו, חוקרי תרבות, חוקרי מזרח, פסיכולוגים, הסטוריונים וכדומה). כתבה זו, יהיה טיבה אשר יהיה, מביישת אתר זה אשר שם את דגלו בעולם המדע, חידושיו והמצאותיו. אני מקווה שהזנייה מהסוג הזה תיפסק בכתבה מביכה זו שאיננה במקומה.

  בברכת חברים,
  עמי בכר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן