סיקור מקיף

פרופסור יאיר אהרני, מייסד הפקולטה לניהול ע"ש רקנאטי באוני' ת"א זכה בפרס ישראל בתחום מדעי המינהל

מחקריו בנושא החברות הרב-לאומיות בשירותים מוכרים כפריצות דרך מהותיות. ספרו The No Risk Society הקדים בהרבה את ההשקפות המדברות כיום על הסיכון בהרחבת תפקידי ממשלה

פרופ' יאיר אהרני
פרופ' יאיר אהרני

פרופסור אהרני, הדקאן הראשון של הפקולטה לניהול ע"ש רקנאטי ומומחה עולמי לניהול בינלאומי ומדיניות עסקית, הקים בשנת 1966 את הפקולטה לניהול ויזם את הקמת לה"ב (לימודי הכשרה בניהול) ו"המכון למחקר עסקים בישראל", מכון המחקר הראשון בניהול בישראל.

בתקופה זו יצק את היסודות, נהלי העבודה, תוכניות הלימודים בניהול ואת הכללים הבסיסיים למחקר במדעי הניהול. הוא אף יזם פעולות להחזרתם לישראל של מורים וחוקרים במדעי הניהול, לטיפוח קשרים עם עולם העסקים ולהכנת חומר לימודי ספציפי לישראל.

אהרני עשה רבות להכרה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב כמרכז חשוב במדעי הניהול. מחקריו עסקו בין השאר בדימוי של המנהל הישראלי, בתכונות והשקפות של בוגרי MBA, ביחסים בין שלטון וחברות עסקיות ובהבדלים בניהול בין המגזרים השונים בישראל. מחקריו בנושא החברות הרב-לאומיות בשירותים מוכרים כפריצות דרך מהותיות. ספרו The No Risk Society הקדים בהרבה את ההשקפות המדברות כיום על הסיכון בהרחבת תפקידי ממשלה.

דקאן הפקולטה לניהול ע"ש רקנאטי באוניברסיטת תל אביב פרופסור אשר טישלר :" פרופסור אהרני הוא "מר ניהול" של מדינת ישראל ופועלו המוסדי ויצירתו המדעית ראויים לפרס ישראל בתחום חקר מדעי המנהל. אף חוקר ישראלי עוד לא הציג כלפי חוץ את הישגי המחקר המדעי הישראלי בתחומי הניהול בצורה כה בהירה, עקבית ואלגנטית ו"שם אותנו על המפה", כמו שעשה זאת פרופסור אהרני..אנחנו מתגאים בהישגיו ומאחלים לו המשך יצירה פורייה".

הגשת מועמדותו של פרופ` אהרני נעשתה על ידי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. בנימוקי מתן הפרס ציינה הוועדה, כי "פרופ` יאיר אהרני הינו מן המייסדים של תחום מדעי המינהל בישראל. פרופ` אהרני תרם באופן אישי תרומה משמעותית מאוד בתורת המינהל שזכתה להכרה ברחבי העולם. פרופ` אהרני הרים תרומה מקורית מדעית והוא חלוץ בבניית מוסדות באקדמיה בישראל ומחוצה לה. יצירתו המדעית ופועלו המוסדי ראויים לפרס ישראל".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן