זוכה פרס וולף ברפואה לשנת 2010, פרופ' אקסל אולריך מגרמניה תרם 25% מכספי הפרס לאגודה למלחמה בסרטן

מירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "אנו מעריכים את תרומתו לאגודה למלחמה בסרטן, כמו גם את תרומתו הגלובלית למאבק בסרטן"


אקסל אולריך מקבל פרס מטעם ממשלת גרמניה ב-2005
אקסל אולריך מקבל פרס מטעם ממשלת גרמניה ב-2005

פרופ' אקסל אולריך מגרמניה, אשר זכה לקבל את פרס וולף ברפואה לשנת 2010 החליט לתרום 25 אלף דולר שהם 25% מכספי הפרס לאגודה למלחמה בסרטן לטובת מימון השתתפותם של רופאים אונקולוגים ישראלים בכנסים והשתלמויות ברחבי העולם. לפרס וולף שהיקפו כ – 100 אלף דולר, מוניטין מקצועי גבוה מאד בקהילייה המדעית, זכייה בפרס מנבאת זכייה עתידית בפרס נובל. אחד מכל שלושה ממקבלי פרס וולף מהארץ ומהעולם זכו בהמשך בפרס נובל. פרופ' אולריך מהמכון לביוכימיה ע"ש מקס פלאנק מינכן בגרמניה זכה בפרס וולף על מחקריו, המהווים פריצת דרך בחקר הסרטן, שהובילו לפיתוחן של תרופות חדשניות שנערכו בשיתוף עם פרופ' יוסי ירדן הישראלי, ממכון וייצמן למדע אשר מכהן כיו"ר ועדת המחקר של האגודה למלחמה בסרטן. פרופ' אולריך ופרופ' ירדן נחשבים שניהם לחלוצי המחקר בתחום גורמי הגידול הסרטני ומנגנון הקולטנים שלהם.

מירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן ציינה כי: "פגשתי לאחרונה את פרופ' אקסל אולריך מגרמניה והתרשמתי כי הוא איש אשכולות ואוהב ישראל. אנו מעריכים את תרומתו לאגודה למלחמה בסרטן, כמו גם את תרומתו הגלובלית למאבק בסרטן".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

 1. אין ספק שהפרופסור עשה מעשה אצילי .רק שלמרבה הצער הוא תרם לכתובת הלא נכונה.

  ממליץ לקרוא את המאמר "נלחמים, לפעמים" מתוך "גלובס"
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000089911

  ומתוך ערוץ 10 על ניגוד העניינים באגודה :
  http://dorontal.net/Cancer.htm

  בקצרה :
  האגודה היא למעשה סוג של תעודת הכשר לאנשי תעשייה שמצד אחד תורמים לאגודה ולמעשה מנהלים אותה ובכך מתחמקים מלתת את הדין על הפשעים הסביבתיים שלהם : התחלואה במפרץ חיפה ,הסרטן בקישון ועוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן