סיקור מקיף

ונוס אקספרס – הסוף? סוכנות החלל האירופית איבדה שליטה על החללית

ככל הנראה הסיבה למה שמכונה האנומליה של ונוס אקספרס נובעת מאזילת הדלק, לאחר שמונה שנות פעילות. בקיץ ניצלה הסוכנות דלק רב לצורך תמרוני צלילה מסוכנים לתוך האטמוספירה של נוגה

ונוס אקספרס. איור: סוכנות החלל האירופית
ונוס אקספרס. איור: סוכנות החלל האירופית

לאחר למעלה משמונה שנים בהן הקיפה את נוגה, כוכב הלכת שאולי הכי קרוב להגדרה של גיהינום, מתחילים לראות את סימני הגיל על החללית ונוס אקספרס. החללית ביצעה כמה תמרונים מסוכנים בקיץ האחרון, במהלכם צללה לתוך האטמוספירה של נוגה מתוך הנחה שממילא היא מתקרבת לסוף חייה הפעילים, וכך ניסו בסוכנות החלל האירופית לאסוף עוד מידע מדעי על כוכב הלכת.

כעת אבד איתה הקשר למעט נתוני טלמטריה מקוטעים וחלשים שנקלטו על ידי תחנות הקרקע של סוכנות החלל האירופית ושל נאס"א, מהם עולה שקולטי השמש של ונוס אקספרס מופנים לכיוון השמש וכי החללית מסתובבת לאיטה.

"סביר ששארית הדלק שבחללית ונוס אקספרס הסתיימה." כתבה נאס"א בבלוג שלה, בהצביעה על העובדה שבשבועות האחרונים היא ניסתה להגביה את החללית כדי לבצע עוד תצפיות מדעיות ואולם בשל סחרור החללית יצאה האנטנה העיקרית מחוץ לטווח הקליטה של כדור הארץ ולכן קשה לתקשר איתה.

"צוות התפעול של החללית מנסה כעת להוריד את טבלת האירועים הקריטיים המאוחסנת על זיכרון מוגן בתוך החללית, שעשויה לשפוך אור על סדרת האירועים שהתרחשה בימים האחרונים" נכתב בפוסט. "יש עדיין צורך לחקור את שורשי האנומליה, האם היא נובעת ממצב הדלק או ממשהו אחר."

לידיעה באתר יוניברס טודיי

עוד בנושא באתר הידען:

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן