סיקור מקיף

חוקרים טוענים, כי בעוד מספר עשורים, תאפשר הטכנולוגיה לבני-האדם להגיע לגיל מופלג

עד מאה ו…? חוקרים טוענים, כי בעוד מספר עשורים, תאפשר הטכנולוגיה לבני-האדם להגיע לגיל מופלג של 180, ואולי גם יותר. הדברים נאמרו ב"כנס השנתי לעתיד העולם", שנערך בסן-פרנסיסקו

מדענים מעריכים כי עד שנת 2075 תושג פריצת דרך דרמטית שתאפשר לבני אדם לחיות עד לגיל 180, ואולי יותר. "אני חושב שאנחנו עומדים על סף הנצחיות" ,אמר הפרופ' האמריקאי לעסקים מייקל זיי, שכתב שני ספרים על העתיד. זיי דיבר בכינוס השנתי של "החברה לעתיד העולם", ארגון המנסה לצייר את ההתפתחויות שתעבור החברה האנושית בעתיד.

עד היום התרגלנו לברך אנשים ביום הולדתם "עד 120", אך אם להסתמך על דברים שנאמרו בסוף השבוע בכינוס בסן- פרנסיסקו, כדאי להתחיל לעדכן את הברכה ל"עד 180" ואולי "עד 300", או אפילו "עד 500".

חוקרים שונים שהגיעו ל"כנס השנתי לעתיד העולם" הסכימו שהטכנולוגיה תאפשר לאנשים לחיות בעוד זמן לא רחוק עשרות שנים מעבר למה שמקובל כיום. פרופ' דונלד לוריה מבית הספר ניו ג'רזי לרפואה בניוארק אמר שההתקדמות בפיתוחים גנטיים כמו גם בננו-טכנולוגיה ייאפשרו לאנשים לחיות יותר: "מה שהיה פעם מדע בדיוני איננו עוד מדע בדיוני", אמר פרופסור לוריה.

פרופסור לוריה הוסיף: "יש התקדמות דרמטית שתאפשר לאנשים לחיות בין 120 ל- 180 שנים. יש כמה שאומרים שאנשים יוכלו לחיות 200, 300 או 500 שנה".

ואולם, מדענים רבים עדיין סבורים שגוף האדם אינו מסוגל לחיות יותר מ-120 שנה. לטענת אותם חוקרים, גם אם בני האדם יחיו אורח חיים בריא יותר ויחלו פחות, בסופו של דבר המוח ואיברים אחרים לא יעמדו במשימה.

ליאונרד פון, מנהל מרכז הגרונטולוגיה של אוניברסיטת ג'ורג'יה, אמר שהסוגיה העיקרית היא האם ניתן לאפשר לאנשים איכות חיים, כשהם מגיעים לגיל מופלג: "כיום, בריאותם של אנשים שמגיעים לגיל 120 אינה טובה בכלל. ביקרתי את ז'אן לואיס קלמנט, שמתה בצרפת בגיל 122 בשנת 97' כשהיתה בת 119. היא היתה חלשה, עיוורת ובקושי שמעה".

תומאס פרל, העומד בראש צוות מחקר באוניברסיטת ניו אינגלנד, אמר שההערכות שהאדם מסוגל לחיות יותר מ-120 שנים הן "מדע בדיוני טהור". הוא ציין שהערכות החוקרים "רחוקות מאוד מהמציאות. אנחנו מתקרבים מהר מאוד לקצה גבול היכולת של הגוף האנושי. לאפשר לאדם הממוצע להיות אפילו בן 100 או בן 180, זה כמו לשלוח מעבורת חלל לפלוטו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן