ידענים: פרויקטי מדע לנוער | רובוטיקה

מאת 13 במרץ 2010 8 תגובות

גמר תחרות First 2010 יפגיש יחדיו מאות בני נוער מהארץ ומחו"ל ועשרות רובוטים מתוחכמים, שיתחרו ביניהם במשחק כדורגל עתיר מכשולים

 יו''ר אגודת דורשי הטכניון בישראל, האלוף (מיל.) עמוס חורב, מעניק את הפרסים לזוכים בתחרות First 2009. צילם: אסף שילה, דוברות הטכניון

יו''ר אגודת דורשי הטכניון בישראל, האלוף (מיל.) עמוס חורב, מעניק את הפרסים לזוכים בתחרות First 2009. צילם: אסף שילה, דוברות הטכניון

תחרות הגמר, שיוזם ארגון FIRST ישראל, תתקיים בימים שני ושלישי, 15-16במרץ, בהיכל נוקיה, תל אביב

הקבוצות הזוכות תייצגנה את ישראל בתחרות הרובוטיקה העולמית, אשר תתקיים באטלנטה ביחד עם עוד 340 קבוצות מארה"ב, קנדה וישראל .

מאות בני נוער בגילאי 9-18 מהארץ ומחו"ל (קבוצות מתורכיה, בוסניה וקליפורניה) ישתתפו בגמר תחרות הרובוטיקה, שיוזם ארגון FIRST ישראל, כדי לעודד בני נוער להתקרב ללימודי טכנולוגיה. הם יציגו לצוות השופטים רובוטים שתכננו ובנו בהתאם לאתגר שהתחרות הציבה.

תחרות הגמר תתקיים בימים שני ושלישי, 15-16 במרץ, בין השעות 9:00-17:30, בהיכל נוקיה תל אביב, אשר יהפוך לזירה דינמית ותוססת של עשרות רובוטים שיתחרו אלה באלה.

גמר הרובוטיקה כולל 2 תחרויות:
FIRST Robotic Competition – תחרות לתלמידי תיכון גילאי 14-18. השנה, ישתתפו בתחרות 51 קבוצות מרחבי הארץ + 4 קבוצות מחו"ל: קבוצה מתורכיה, בוסניה ו-2 קבוצות מקליפורניה .

אתגר התחרות: Breakaway- בניית רובוט במשקל 60 ק"ג לכל היותר, אשר יידרש לשחק כדורגל ביחד עם 5 רובוטים על המגרש. מעבר להבקעת שערים, ישנם אתגרים נוספים: מעבר של רמפות, מעבר מנהרות, תליית הרובוט ב 20 שניות האחרונות של המשחק בגובה של 1/2 מטר מעל הקרקע ובמקביל, אחיזה של רובוט נוסף שייתלה עליהם.

FIRST Lego League– לתלמידי יסודי וחטיבות הביניים גילאי 9-14. השנה משתתפות 103 קבוצות ברחבי הארץ.
אתגר התחרות: "תנועה חכמה"- כיצד לשנע אנשים, סחורות ושירותים בצורה הבטוחה והיעילה ביותר?

FIRST ישראל הינו ארגון ללא מטרות רווח, שהוקם על ידי הממציא דין קיימן בארה"ב, במטרה לעודד צעירים להיות מעורבים ופעילים יותר בתחומי המדע והטכנולוגיה. FIRSTנתמך על ידי מאות חברות מקצועיות ופיננסיות בארץ ובעולם, ביניהן NASA ואוניברסיטת MIT השותפים לבנייה ופיתוח אתגר התחרות.

8 תגובות ל “גמר תחרות הרובוטיקה הארצית לילדים ונוער יתקיים בימים שני ושלישי השבוע בהיכל נוקיה”

 1. אמא גאה

  נורא כאב לי לשמוע, שהיו אפליות גם השנה בתחרויות הרובוטים, כנראה שיש קבוצות המועדפות על השופטים, הילדים שלנו מאורט חצור הגלילית אלופים עבדו ימים כלילות והכל לבד ללא מימון, אנו גאים בכם ילדים יקרים, צוות פירסט קחו את התלונות של השנה ושנה שעברה לתשומת ליבכם.

 2. אמא גאה

  שש הנבחרות ייצגו את ישראל בכבוד באטלנטה. נבחרת עמק חפר הגיעה לחצי הגמר בבית שלה ונבחרת תיכון אביב = steampunk זכתה בפרס השופטים היוקרתי, על פועלה להפצת חזון הארגון להפצת האאהבה למדע וטכנולוגיה בקרב בני נוער, ועל פעילותה הקהילתית הענפה.

 3. א.א

  4, אתה מדבר על הFLL, הבעיות האמיתיות היו בתחרות הFRC, שם היו להם בעיות תקשרות רציניות, שפגעו בכל התחרות.

 4. מתמודד

  ולא הזכרתי את כל האורות, שלא פעלו כשורה וגמרו לרובוט להשתגע(וכן, הוא היה מיועד לנסיעה עם נורת פלורסנט) ובנוסף, באמצע הצגת העבודה הקבוצתית, נדלקו אורות בקירות מאחורינו, בדיוק בקטע חשוב, זה לא היה נחמד

 5. מתמודד

  כולם ממש צודקים!
  דבר ראשון, יום התחרות היה בדיוק באותו יום של המחסום בכביש שש, ולכן התחרות התעכבה בשעה וחצי, ולאחר מכן, הרובוטים נתקלו במיני בעיות בזירה, וכך יוצא שרובוט של 400 נקודות עושה רק 340 או לא עושה בכלל וחבל, הילדים השקיעו מאמצים רבים ונשארו לילות שלמים במטרה לנצח.
  וגם הצגת הפרויקט הייתה בינונית, כולם היו צרכים לעמוד, חוץ מאחד שישב, וכל כמה שניות ילדי קבוצות אחרות באו, שאלו משהו או סתם רצו לבדוק משהו והפריעו מאוד, והתקלה בחלוקת הפרסים הייתה פשוט מבישה, כקבוצה של שנה ראשונה בתחרות, ציפינו ליותר והאכזבה הייתה גדולה עד מאוד

 6. אמא

  מבינה שחלק מן האשם הוא דוקא בציוד שהביאו האמריקאים ולא התאים לתקן בארץ. באמת לא מתאים לארגון כזה מכובד לא לבדוק בעיות כאלה קודם. הילדים באמת התאמצו והשקיעו, ובסופו של דבר לא יכלו להראות את היכולות האמיתיות של הרובוטים שבנו. לפחות חולקו פרסים רבים, שלא קשורים למשחק עצמו כמו רוח צוות, יצירתיות, עזרה לקבוצות אחרות ועוד. הפרס החשוב ביותר הוא פרס היו"ר – שניתן על עבודת התנדבות ותרומה לקהילה, אותה מבצעים הילדים תוך כדי העבודה המאומצת על בניית הרובוטים. כל הכבוד לזוכים, ולכל הקבוצות המשתתפות! מקווה שהארגון ילמד מהטעויות שלו לשנה הבאה.

 7. בן 13

  צודק גם בfll המזגן לא עבד שם שעות עד ששיחה עם בכיר עזרה. שופטים מהתחרות האזורית שפטו לפעמים בפעם השניה באותה שנה קבוצות. גם היה צריך ללכת הרחוק לשופטים ומייד היה מקצים וזה עשה בעיות. מי שזה זכה בחסד.
  אפילו בטקס סיום הלך גרוע ביותר.. נחשף במצגת בטעות הקבוצות שזכו בפרסים.

  בקיצור בתור שנה שנייה התאכזבתי מבחינת ניהול התחרות מה שגרם לכישלון.

 8. מתחרים

  זה לא פאייר איזה בלאגן יש שם, התשתית לא פעילה, תקלות, מסכנים הילדים השקיעו זמן, מאמץ, והכל נופל חבל חבל….

הוספת תגובה

 • (will not be published)