האו"ם ו-IBM ישתפו פעולה למאבק בסחר בבני אדם

סטודנטים מאוניברסיטאות ברחבי קולומביה יתחרו במסגרת האקתון ביוזמת האו"ם וחברת IBM בבוגוטה, בירת קולומביה. בהקאתון, שיימשך כ-32 שעות, יתבקשו צוותי מפתחים ומעצבים לבנות אב-טיפוס של אפליקציית מובייל או אינטרנט שיסייעו במיגור תופעת הסחר בבני אדם לסוגיו השונים – לרבות הברחת נשים לצורך עיסוק בזנות. הזוכים בהאקתון יוזמנו לחתום על הסכם עם האו"ם, להמשך מימון ופיתוח האפליקציה לטובת הפעלתה בקנה מידה מלא

שרשרת אנושית. איור: shutterstock
שרשרת אנושית. איור: shutterstock

האו"ם וחברת IBM משלבים כוחות לפתיחת האקתון ייחודי בו יתחרו סטודנטים מאוניברסיטאות בקולומביה על פיתוח אפליקציה שתסייע במיגור תופעת הסחר בבני אדם. פיתוח האפליקציות ייעשה בעזרת כלי התשתית והטכנולוגיות של IBM, ובכלל זה שימוש בבינה מלאכותית לצורך זיהוי קול וזיהוי פנים.

סטודנטים מאוניברסיטאות ברחבי קולומביה יתחרו במסגרת האקתון ביוזמת האו"ם וחברת IBM בבוגוטה, בירת קולומביה. בהקאתון, שיימשך כ-32 שעות, יתבקשו צוותי מפתחים ומעצבים לבנות אב-טיפוס של אפליקציית מובייל או אינטרנט שיסייעו במיגור תופעת הסחר בבני אדם לסוגיו השונים – לרבות הברחת נשים לצורך עיסוק בזנות. הזוכים בהאקתון יוזמנו לחתום על הסכם עם האו"ם, להמשך מימון ופיתוח האפליקציה לטובת הפעלתה בקנה מידה מלא.

במסגרת התכנית יתבקשו המפתחים לפתח אפליקציה שתסייע בהתמודדות אל מול שלושה אתגרים בפניהם ניצבים הגופים הנלחמים בסחר בבני אדם: זיהוי קרבנות המועברים בין מקומות שונים למטרות מין; שיפור התיאום בין השלטונות כאשר קרבנות פוטנציאליים של סחר בבני אדם מזוהים בנמלי תעופה ותחנות מרכזיות; וסיוע במניעת הפצה מקוונת של חומרים פורנוגרפיים הכוללים ניצול קטינים לצורכי מין.

העלייה הרצופה בשימוש העולמי באינטרנט ובמובייל הובילה לגידול במספר הצעירות והצעירים הנופלים קרבנות לסחר בבני אדם, כאשר שליש מהקרבנות האלה הם ילדים. טכנולוגיה דיגיטלית, ובמיוחד שירותי הודעות מוצפנות דוגמת אלה של ווטסאפ או טלגרם, מאפשרים למשתמשים לשמור על אנונימיות מלאה. בכך הם למעשה מסייעים לסוחרים בבני אדם בלכידת קרבנות חדשים.

על פי נתונים של קבוצת הפעילות נגד עבדות, Walk Free Foundation, כ- 131,000 קרבנות של סחר בבני אדם מתגוררים כיום בקולומביה או נולדו בה ונשלחו למדינות אחרות. דו"חות של האו"ם קובעים כי בכל רחבי דרום אמריקה, נשים ונערות נמכרות לזנות, כצורה השכיחה ביותר של עבדות וסחר בבני אדם. על פי אמדני סוכנות העבודה הבינלאומית של האו"ם, תעשיית הסחר בבני אדם מגלגלת כ- 150 מיליארד דולר בשנה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן