סיקור מקיף

המקרה המסתורי של שני כדורים שנפלו מהחלל בברזיל ובאוסטרליה

הכדורים נפלו מהחלל, אך האם מקורם בחללית חייזרים שהתפרקה?

העצם שנפל ביום שני השבוע בברזיל. צילום - דניאל דרמר
העצם שנפל ביום שני השבוע בברזיל. צילום - דניאל דרמר

כדורים מסתוריים נפלו מהחלל. לאחר שהתפרסם השבוע סיפורו של כדור שנפל בברזיל הופיע ברשת סיפור על כדור דומה שנחת באוסטרליה לפני שנה. ב-24 במארס התפרסם ברשת סיפור של בלוגר מברזיל, דניאל דרמר, שביקש את עזרת חבריו לסייע לו בזיהוי חפץ עגול שנמצא בחווה. הגוף השחור והבוהק היה עטוף בחומר סיבי והיה חם למגע. מיד עלתה בראשו המחשבה שמדובר בחומר ממקור חייזרי.

איאן אוניל מאתר יוניברס טודיי מדווח בסוף השבוע הופיעו סיפורים נוספים באתרי החדשות על גילוי של עצם כדורי מסתורי שנחת באוסטרליה לפני שנה. החווים שגילו את העצם החלו רק עכשיו, בעקבות הפרסומים על העצם בברזיל לנסות ולזהות אותו.

השאלה היא האם שני העצמים הללו קשיםר זה לזה, האם הם באמת באו מהחלל. התשובה היא כן , בשני המקרים, אך הם אינם פיסות מחללית חייזרים שהתפרקה.

ביום שני פרסם דרמר באתר שלו תמונה ובקשה מחובבי החלל ב-digg.com לסייע לו לזהות את העצם המוזר שנמצא בידי סבסיטאו מרקז דה קוסטה, ואשר תיאר אותו כחם למגע. בין אם התחמם בשמש או שצבר חום כתוצאה מההתרסקות על כדור הארץ. כאשר רואים את העצם ישר חושבים על חפצים מספרי המדע הבדיוני. הוא נראה מוזר, קוטרו כמטר, וצבעו השחור מנוגד לירוק של האיזור הכפרי.

למחרת הופיע גל של תגובות להודעה. רבים זיהו אותו כ-COPV – בלון העשוי מחומר מרוכב ואשר משמש את נאס"א בטילים ובלוויינים, זהו מכל לחץ המשמש לאיחסון גזים אינרטיים כגון הליום. כל מעבורת נושאת כמה וכמה כדורים כאלה ונראה שנאס"א משתמשת בהם למגוון משימות בחלל. הם עטופים בסיבי פחמן או קבלר, שם מותג של סיב אראמיד חזק וחסין אש אשר פותח ע"י חברת דו-פונט (משמש בייצור שכפ"ץ, אפודות מגן, ביגוד מגן, בצמיגים, בסיבים אופטיים ועוד) – חומר זה נועד לספק להם חיזוק כנגד הפרש הלחצים הגבוה בין תוכם לבין החלל שמחוץ למיכל. אם ה-COPV כל כך חזקים, נראה הגיוני שהם ישרדו את החזרה לאטמוספירה.

ומה מצא החקלאי האוסטרלי – מבט על התמונה מראה כי העצם האוסטרלי דומה בצורת הפגיעה לעצם הברזילאי, אלא שהוא ניזוק יותר. בסוף השבוע פורסמה התמונה מאוסטרליה, בצירוף תגובתו של החקלאי האוסטרלי ג'יימס סטריטון שמצא את העצם ולא הופתע: "אני מבין גדול בכבשים ובקר ואינני יודע יותר מדי על לווינים. אבל הייתי אומר שזה נראה כמו תא דלק של איזשהו סוג של טיל."

אוניל מסכם כי הכדורים הללו נראים כל כך יעילים שבטוח שהם לא רק מסוגלים להגן על תכולתם מפני מגע עם החלל, אלא גם יכולים להגיע ללא פגע לכדור הארץ. יהיה מעניין לדעת לאילו משימות השתייכו הכדורים הללו.

לידיעה ביוניברס-טודיי

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

35 תגובות

 1. אין לך כח אולי משום שטענותיך לא חזקות מספיק.
  אבל אחד לא מינה אותך לדובר האומה והכריח אותך להגן על "השפיות החברתית" ולהגיב לי.
  אני לא מבקש מאף אחד להאמין לי אלא לבדוק את האמיתות החדשות שאני מביא לכם. הסרטים הם לא דעות של אנשים "רציינים" אלא תיעוד ישיר מהמקום ע"י אזרחים תמימים.
  http://www.youtube.com/watch?v=4GINcwsjCAw&feature=related

  המטוסים פגעו מספר קומות מחחת לגג אך בכל זאת הפיצוצים החלו מהתקרה. הקריסה קרתה בדיוק מדעי ולא יחסי! אם היה ידוע לך מספר דברים על טכניקות שמשתמשים להפיל בינינים הייתי יודע שזה חייב להיות מדויק לחלוטין אחרת הבניין היה מתפזר לכל עבר.

  יש לממשל האמריקאי מספיק סיבות לפיגוע במגדלים.
  מחזיק המניות בבנין ביטח את הבנינים נגד התקפת טרור מספר חודשים קודם לכן וגרף קופה של 70.000.000 מחברת הביטוח?
  הוא הפילו "פישל" והודה מול המצלמות שהם הפילו את בניין האחים סלומון.
  http://www.youtube.com/watch?v=EZ9BofDUXv0&feature=related

  ארה"ב מיד לאחר 911 יצא למימוש הפעולות שלה בעיראק, אף אמריקאי לא היה שולח את הבן שלוו ללא התקפה ישירה על ארה"ב.

  שים לב למניפולציות של בוש בסרט הבא:
  http://www.youtube.com/watch?v=KlWSv0NZBRw&feature=related

  המלך הוא עירום!!!

 2. היבריד:
  אין לי כח.
  שלחתי לך מספר קישורים שמראים שטענותיך שטותיות.
  מעבר לעובדה שלא הייתה לאף אדם בממשל שום סיבה לעשות זאת ולא הייתה להם יכולת לתאם עם החוטפים הרי שגם התיאוריות ההנדסיות הקשורות בעניין הופרכו.
  כולנו ראינו איך הקריסה מתחילה מלמעלה. אילו הייתה נגרמת על ידי פיצוץ הייתה מתחילה במקום הפיצוץ אבל היא נגרמה על ידי המטוסים והלהבות שהתיכו את תמיכת המתכת של הבניין.
  כפי שכל הקומות קרסו במדויק יחסית על אילו שתחתיהן מבלי להתפזר לצדדים כך גם בקומה התחתונה ולא היה צורך בפיצוץ המרתף (אני זוכר, אם כי לא שמרתי את התיעוד כי לא האמנתי שאתקל באנשים כמוך, שבמשך תקופה מסוימת עוד חיפשו ואולי אפילו מצאו ניצולים במרתף).
  איך שלא יהיה, החומר שבקישורים מראה מדוע כל הטענות שבסרט מופרכות.
  מדובר בחומר רציני שהוכן על ידי אנשים רציניים ואינני יודע מדוע העובדה שמישהו הכין סרט הופכת את שטויותיו לרציניות.
  הבדיחה הטובה ביותר היא התיאור של האתרים המפריכים את תוצאות מחלתך כ"אתרים עם דעות של אנשים". וכי מה יכול להיות באתרים הדנים בנושא מלבד דעות של אנשים? אם אתה חושב שאיננו אמורים להשתכנע מדעות של אנשים, מדוע אתה מצפה שכן נשתכנע מדעותיך באתר זה – האם זו דעה של חייזר ולא של איש?

 3. המטוס אכן נכנס במגדל אך זוהי לא הסיבה שהוא צנח.
  אם תביט בצילומים מאותו יום תוכל לראות בודאות שכל הדלק התפוצץ ברגע ההתנגשות והמגדלים לא בערו אחר כך, רק עשן אפור עלה מהבנינים,
  כעבור שעה, בהבדל של 10 שניות צנחו 2 הבנינים לתוך היסודות שלהם.
  מה שמצריך פיצוץ של המרתף בשביל שיהיה לבניין לאן לקרוס אחרת הם היו צונחים לצדדים על הבנינים האחרים.

  אם תחשב כמה זמן לוקח לכל הקומות לקרוס אחת לתוך השניה ולהפיל את הבניין תראה שזה לוקח לפחות דקה לבניין כזה להתמוטט אך עדיין הוא קרס תוך פחות מ7 שניות!! יותר מהר מכוח המשיכה!

  אתם יודעים מה הטמפרטורת התכה של פלדה?
  מה הטמפרטורה המקסימלית שפיצוץ של מטוס יכול להגיע אליו?

  לארה"ב יש 4 מערכות לויניות להפלת מטוסים חורגים וארבעתן לא עבדו באותו יום למרבה הפלא. במקריות מופלאה דיק צייני היה אחראי על תרגיל הפלת מטוסים ממש באותו בוקר וכיבה את אותה מערכת לויינית. מוזר שהוא עדיין בתפקיד, אה? מוזר שלא דיברו על זה בחדשות, אה?

  מה לגבי הבניין השלישי שקרס? מישהו דיבר עליו? בניין שהיה ריק מאדם והכיל 23 משרדים ממשלתיים קרס לתוך היסודות שלו תוך שניות בלי שהתנגש בו מטוס בכלל.

  אני יודע שקשה להאמין שהיד שמלטפת גם נותנת סטירה מצלצלת אבל יש לממשל בארה"ב הרבה מה להרוויח מהסיפור.

  בבקשה תקדישו 10 דקות ותצפו בסרטון בעינים מדעניות, חוקרות, מטילות ספק גם בי וביוצר הסרטון אך גם בסיפורים שסיפרו לכם בחדשות ובמגזינים.

  http://www.youtube.com/watch?v=8n-nT-luFIw&NR=1

 4. היבריד:
  וואלה חכם!
  לנגד עיני כל העולם נכנס מטוס למגדל ויש עדיין כמה משוגעים שאומרים שזה לא קרה ושהבניין פוצץ באמצעות פצצות.
  תפסו את מארגני הפיצוץ והם הודו, יש קלטות של המתפוצצים אבל יש אנשים שהצורך בקונספירציה כל כך בוער בגולגלתם (כמעט כתבתי בטעות במוחם) שהם יתעלמו מכל דבר

 5. היבריד – אני שמח שכל מי שחושב אחרת מאיתנו, הכותבים באתר מביע את דעתו אבל דומני שכל הסיפורים הללו הופרכו כמה וכמה פעמים. עד כמה שאני זוכר, הסבירו את מה שקרה למגדלי התאומים היטב בסיינטיפיק אמריקן באותה שנה.

 6. אני שמח שאתה יודע שמה שאתה רושם זה שטויות אבל למה לעצום את העינים לרווחה? איך אתרים עם דעות של אנשים יכולים בכלל להפריך את מה שעינינו רואות? פצצות מרסקות את הבניין אחת אחרי השניה, עובדי בניין התריעו על הפצצות לפני שזה קרה בכלל, קריסה מתוכננת מראש של בנין מספר 7 שבכלל לא פגע בו מטוס וקריסה מתוכנת מראש של הבנינים לתוך עצמם בצורה מדויקת ומדעית.
  בתור אנשי מדע משהו פה לא מסריח אצלכם?

 7. לפי התגובה שלו אפשר לחשוב שהוא מתנגד בכלליות לקיומם של חייזרים ונותן דוגמא של כמה מקרים בהם הוכח שביקורים כאלו היו שקריים.

 8. ננ:
  אתה מתבלבל.
  מה שנקרא "הנושא של החייזרים" ומתקשר גם למעגלי התבואה הוא הנושא של ביקור חייזרים בכדור הארץ ולא שאלת קיומם.
  אלו שאלות שונות לחלוטין שבשתיהן יש הסכמה רחבה.
  בראשונה יש הסכמה גורפת למדי שחייזרים לא ביקרו בכדור הארץ ובשניה יש הסכמה רחבה מאד שאין כל היגיון לטעון שאנחנו היצורים האינטליגנטים היחידים ביקום

 9. מיכאל:
  "שרון: טחנו כבר את הנושא של החייזרים וגילו שזה סתם חרטה וגם בערוץ "נ'צאנל הגראוגרפיק" גילו בזמנו שהיו 3 אנשים שהיו מקיפים עיגולים שחשבו שזה של חייזרים
  ובסוף גילו שזה סתם חרטה"
  אליו אני מטיף (:

 10. ועוד משהו.
  זה שנתגלה שסיפורייהם של כמה אזרחים היו שקריים, לא אומר שחיים זרים לא באמת קיימים ביקום.
  לטעון כך ולהגיד שבני האדם הם היצורים הנבונים היחידים ביקום כולו, יהיה שחצני מידי.

 11. אוי נו, שרון, תקרא טוב ותבין לבד.
  מדובר בחקלאי שלא מבין יותר מידי בנושא; נפל לו בשדה חפץ בלתי מזוהה מהשמיים; בוודאי שיחשוב שהחפץ בא ממקור חייזרי.
  באותה המידה, אם החפץ היה נופל באיזור רגיש בישראל, היו מייד חושבים שמדובר בקסאם שנשלח ע"י החמאס.

  ודרור, יכול להיות שהחפץ הועבר מאיזור הפגיעה בכדי לצלמו.

 12. שימו לב לרכיב Diaphragm Tanks – יש התאמה מלאה פלוס ניתן להבחין אפילו באותה נקודת חיבור מרכזית…

 13. עכשיו כשסיימתי לקרוא את הכתבה- תתעלמו מהתגובה האחרונה באלגנטיות- יום טוב:]

 14. חנן:
  כמו שתמיד אמרתי – כל מה שצריך כדי לראות עב"מ זה לא לזהות את העצם שרואים.
  כאן אתה מגדיל לעשות ולמרות שזיהו אותו עבורך אתה מדה-זהה אותו

 15. שרון – למרות שערוץ נאשיונל ג'יאורגפיק נוקט מדיניות חד-צדדית בכל עיסוקו בנושא העב"מים והחוצנים, הרי שלא הייתי ממהר כמוך לשלול תופעה, מבלי לנסות ולבדוק את הממצאים (ללא קשר להטבעות המזוייפות בשדות הדגן).

  במקרה שלפנינו, אין ספק שמדובר בחלקים הנראים כמו תאי דלק או כאלו שנשרו מטילי ניסוי שונים.

  נ.ב. – אני ממליץ לך שרון לצפות בסרטי התעודה של ערוץ ההיסטוריה, ולא בסרטים הממוחזרים לעייפה של ערוץ NG.

  בברכה,
  חנן סבט
  העמותה הישראלית לחקר עב"מים וחיים חוץ-ארציים

 16. אם היית קורא ולא מתעצל, היית מבין שזה לא חרטה שאנשים ממציאים,
  זה רכיב ששייך לנאס"א ונקרא COPV שנפלו ממעבורות חלל.

 17. אין לי כח אפילו לקרוא את הכתבה
  טחנו כבר את הנושא של החייזרים וגילו שזה סתם חרטה וגם בערוץ "נ'צאנל הגראוגרפיק" גילו בזמנו שהיו 3 אנשים שהיו מקיפים עיגולים שחשבו שזה של חייזרים
  ובסוף גילו שזה סתם חרטה
  אז הנה לכם עוד אחת

 18. כי אם יש חייזרים בעלי טכנולוגיה המאפשרת להם לטייל פה באופן סמוי הרי שבמקרה ונפלו להם מיכלי דלק ברור כי אינם מסוגלים לבוא ולקחת אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן