סיקור מקיף

בדיקה לסריקת גנום תאי הגידול והתאמת תרופה אישית תיחשף בכנס IATI BIOMED

בכנס, שיתקיים ב-24-26 במאי במלון דייויד אינטרקונטיננטל בת"א תחשוף אונקוטסט חברת הבת של טבע ישראל בבלעדיות את בדיקת ה-GPS Cancer הסורקת את כל הגנום של תאי הגידול מסוגלת לזהות בו כל מרכיב בר טיפול ולהתאים עבורו טיפול פרטני–חדשני

ריפוי סרטן. המחשה: shutterstock
ריפוי סרטן. המחשה: shutterstock

הבדיקה תיחשף לראשונה במסגרת כנס IATI BIOMED שיתקיים בין התאריכים 24 – 26 במאי חברת טבע באמצעות חברת הבת- "אונקוטסט טבע", תציע בדיקה חדשנית לסרטן המאפשרת לייעל את הטיפול בחולי סרטן ולהתאים את הטיפול המדויק להם. GPS Cancer, הבדיקה הרחבה והמקיפה ביותר הקיימת כיום שיכולה לזהות כל מרכיב בר טיפול בתא הסרטני, הפיתוח המהפכני ייחשף לראשונה במסגרת כנס IATI BIOMED שיתקיים בין התאריכים 24 – 26 במאי בתל אביב במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

.

הבדיקה מאפשרת לזהות במדויק אלו שינויים ומוטציות קיימים בדגימת דנ"א שהופקה מתאים הסרטניים, ואלו שינויים מתורגמים לחלבונים לא תקינים ושכנגדם יהיה אפקטיבי לטפל.

בטכנולוגיות הקיימות כיום ניתן לבחון גנים בודדים ועד פאנלים של גנים, המונים בין 10-300 גנים בלבד במקביל, ואילו בדיקת GPS Cancer החדשה סורקת את כל הגנום של תאי הגידול אשר כולל כשלושה מיליארד בסיסים ויותר מ 20,000 גנים בשלושה רבדים : דנ"א, רנ"א וחלבון. הבדיקה מאפשרת ריצוף כל הגנום הסרטני הנלקח מדגימת הביופסיה, ומשווה אותו לרצף הדנ"א הנורמלי של המטופל הנלקח מדגימת דם, כמו כן בבדיקה מתבצע ריצוף וכימות של כל מולקולות ה- RNA (תעתיקים של כל רצפי הגנים) ואנליזה לזיהוי חלבונים אשר משתתפים בתהליכי התפתחות הסרטן וזאת במטרה לזהות מוטציות בגנים הגורמים להתפתחות הסרטן.
סרטן הינה מחלה מורכבת, אך בעזרת המידע המתקבל מהבדיקה הרופא יוכל להתאים באופן אישי תכנית טיפולית לחולה והכוונת הטיפול בכל הכלים הטיפוליים הקיימים היום: טיפול כימי, הורמונאלי, ביולוגי או חיסוני.

הבדיקה אשר פותחה על ידי חברת NantHealth ונמצאת בבסיס פרויקט הממשל האמריקאי הנקרא Cancer Moonshot 2020 ומיוצגת בישראל על ידי אונקוטסט-טבע זמינה כבר לציבור הרחב בישראל.
תכנית הכנס

לאתר הכנס

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן