סיקור מקיף

החללית טרה של נאס"א צילמה את השריפה בכרמל

מכוון שחלק ממטרתה של חללית זו הוא מעקב אחר שרפות החללית מסוגלת לצלם בערוצי צבע שמאפשרים לצפות ביתר פרוט באזורים אלו. בתמונות שצולמו היום בערוצי הצבע השונים ניתן לראות בברור את גודל השרפה שמתחוללת

השריפה בכרמל כפי שצולמה ע"י החללית טרה של נאס"א, 3/12/2010
השריפה בכרמל כפי שצולמה ע"י החללית טרה של נאס"א, 3/12/2010

אמיר ברנט ממרכז אילן רמון לנוער שוחר פיזיקה

החללית Terra של NASA מצלמת את פני כדור הארץ מידי יום לאורך כל היום, מסלולה מסונכרן כך שהיא עוברת מעל אזורים מוארים (מסלול Sun-Synchronos orbit) במעבר שביצעה היום צולם תא השטח של ישראל ובו נראית בברור השרפה העצומה שמתחוללת בכרמל. מכוון שחלק ממטרתה של חללית זו הוא מעקב אחר שרפות החללית מסוגלת לצלם בערוצי צבע שמאפשרים לצפות ביתר פרוט באזורים אלו. בתמונות שצולמו היום בערוצי הצבע השונים ניתן לראות בברור את גודל השרפה שמתחוללת.

ניתן לשנות את ההגדרה לצפייה ברזולוציה גבוהה יותר על ידי לחיצה על 250m, ניתן להדגיש את אזור השרפה על ידי בחירה של הווקטור fires only בשורה השנייה מלמעלה.

קישורים לתמונות מהיום:

בתמונה זו במקום הצגה של ערוצי הצבע RGB כמו במצלמה רגילה מוצג חיבור של שתי תמונות בתחומים שונים של תת אדום ותמונה נוספת של חלק מהתחום האדום שאנו רואים, תמונות אלו מומרות לצבעים מלכותיים לצורך הצגתם..

הערה, בצילום ביום שבת (למחרת הצילום הנ"ל נראה המצב מעט יותר טוב, הצילום נערך ביום, בתקופה שבה פעלו מטוסי ריסוס ודיכאו את הלהבות ואילו בלילה שלאחריו שוב התחדשה האש במספר מוקדים)

6 תגובות

 1. שיקום הכרמל
  אחרי השריפה בכרמל כתבתי לכל הנוגעים בדבר את המלצותי
  https://www.hayadan.org.il/recover-the-carmel-forest-1112104/
  אני משוכנע שאיני היחיד שחושב שזו צריכה להיות הדרך
  לכן שמחתי לראות שהמלצותי התקבלו
  http://www.sviva.gov.il/Enviroment/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Object&enDispWho=New

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן