סיקור מקיף

פיתוחים לעצירת מגיפת שפעת החזירים בשבוע ביומד ישראל 2009 ובכנס אגריטך

חברות מקומיות ובינ"ל יציגו בכנס ביומד חיסונים כנגד מחלות מדבקות ושיטות העברה * חברת סטרט-אפ ישראלית תציג בתערוכת אגריטך פתרון לגילוי מוקדם של תחלואה בעדרי חזירים

החזירים מצוידים בתג שמשדר באלחוט מידע על מצבם הרפואי וכך ניתן לגלות במהירות כל שינוי ולעצור את התפשטות המגיפה
החזירים מצוידים בתג שמשדר באלחוט מידע על מצבם הרפואי וכך ניתן לגלות במהירות כל שינוי ולעצור את התפשטות המגיפה
חברת כנס אינטרנשיונל, ו- ILSI, שני הגופים המארגנים של שבוע "ביומד ישראל 2009" אירוע מדעי החיים המרכזי בישראל, הודיעו כי הכנס השנה, שיתקיים בת"א בין התאריכים 15-17 ביוני, יציג כמה מהחברות המובילות בעולם המפתחות חיסונים אוניברסליים כנגד מחלות מדבקות ומגיפות ואת השיטות שפיתחו לצרכי החיסון עצמו, זאת במטרה להגן על המין האנושי מנגיפי מגיפות דוגמת שפעת החזירים.

"ככנס מוביל בעולם מדעי החיים, חשוב מאוד שביומד ישראל יציג בעקביות נושאים בעלי השפעה עולמית עצומה", אומרת רותי אלון, יו"ר הכנס. "התמזל מזלנו לארח השנה מומחים מהשורה הראשונה בעולם בתחום חיסוני שפעת והעברתן, ואנחנו נרגשים לקראת הצגת טכנולוגיות אלו לכל משתתפי הכנס".

בין החברות שישתתפו בכנס תהיה חברת התרופות BiondVax, המפתחת חיסון שיספק הגנה עולמית רב שנתית תוך מאמץ מיוחד להגנה מפני נגיפי שפעת מדבקים בין בני אדם.

"התפרצויות של נגיפים כדוגמת שפעת החזירים הם בדיוק הסיבה שאנחנו מפתחים את החיסון שלנו. חיסונים אלו אמנם יעלו כסף, אבל טיפול במגיפה עולמית עלולה להיות יקרה הרבה יותר, במיוחד לאור האתגרים הכלכליים העולמיים העומדים מולנו כיום", אומר ד"ר רון בבקוף, וטרינר, מייסד, נשיא ומנכ"ל חברת BiondVax. "ביומד ישראל הוא מקום מפגש חשוב לחברות ישראליות כדוגמת BiondVax ,להראות לעולם כיצד ישראל משחקת תפקיד חשוב בסיוע לאנשים לחיות חיים בריאים וארוכים יותר".

בשלושת ימי הכנס יציגו מנהלים מחברות מובילות דוגמת Bristol-Myers Squibb, Johnson & Johnson Allegran, Avelere, Coviden וחברות סטארט-אפ מרחבי העולם הפועלות בתחום הביומד, ביניהן חברת התרופות Oramed, המפתחת טכנולוגיה ייחודית להעברת תרופות בבליעה (שכיום ניתנות רק בזריקה). "עד היום, אורה-מד התמקדה במתן אינסולין לחולי סכרת, אבל אין שום סיבה שהמערכת שלנו לא תשמש גם להעברה של תרופות אחרות, כמו חיסון לשפעת עולמית", אומר נדב קדרון, מנכ"ל החברה. "בהסרת הצורך למחטים וזריקות, אנחנו נספק אפשרות להעברת חיסון השפעת ללא כאבים, גורם החשוב במיוחד לילדים ולקשישים".

שבוע ביומד ישראל הינו יוזמה משותפת לאיגוד תעשיות מדעי החיים הישראלי (ILSI) וחברת כנס אינטרנשיונל. האירוע, הכולל תערוכה וכנס, המתקיים זו השנה ה-8 עוסק לאורך שבוע בנושאי מדעי החיים על צדדיהם השונים ונחשב לאחד המובילים בתחומו בעולם. הכנס צפוי למשוך למעלה מ-6,000 מנכ"לים ישראליים ובינ"ל, מומחים, חוקרים מהאקדמיה, מדענים, משקיעים ונציגי קרנות הון סיכון. ביומד 2009 מייצג הזדמנות חשובה ללימוד המגמות העכשוויות בבריאות, נושאי רגולציה, פיצויים, וטיפולים ממיטב המומחים הבינ"ל.

אתר כנס ביומד


שבב לגילוי מוקדם של שפעת בחזירים

חברת הסטרט-אפ הישראלית "כרטא סנסס" תציג בתערוכת החקלאות הבינלאומית "אגריטך 2009" פיתוח מקורי שיכול לסייע בגילוי מוקדם ומניעת התפשטות של שפעת החזירים. המערכת החדשנית כוללת תג שניתן לכל חזיר המודד 24 שעות ביממה את הנתונים הפיסיולוגים שלו: דופק, לחץ דם, חום ואת מספר הצעדים שהוא עושה. המידע משודר בזמן אמת למכשיר הסלולרי ולמחשב של מנהל העדר וכך כל חריגה או שינוי במצבם הבריאותי של החזירים מתגלה מיד ומאפשרת בידוד בעלי החיים החולים מהעדר וטיפול בהם וכך לעצור את התפשטות המגיפה.

לתערוכת "אגריטך" שתתקיים בימים שלישי – חמישי (5-7 במאי) במרכז הירידים בתל אביב, צפויים להגיע 4000 אורחים בין השאר ממדינות מוכות שפעת החזירים או שנמצאות בסכנה גדולה.

דני מאירי, מנכ"ל התערוכה מסר שהמערכת יודעת לתת לבעל החווה מיקום מדויק של בעלי החיים החולים והיכן הם הסתובבו, גורם בעל חשיבות רבה בחוות ענק לגידול חזירים בחו"ל שמשתרעות על שטחים נרחבים וכוללות פרטים רבים. בעזרת הפיתוח המגדל יכול בזמן אמת לשתף משרדים ממשלתיים ווטרינרים במידע שנקלט. הדבר מאפשר למומחים ולאנשי הרשויות המוסמכים לסייע לו בתהליך היות ומדובר בתהליך שחייב להתבצע במהירות, היכולת לשתף במידע בזמן אמת היא קריטית לטיפול.

בתערוכה צופים שהפיתוח יעורר ענין רב בשל החשש הכבד מהתפשטות המחלה והפיכתה למגפה עולמית. הפיתוח החדש מתאים ליישום גם בעדרי בקר וצאן.

אתר תערוכת אגריטך

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

29 תגובות

 1. אל הד"ר שלכם מספר 27 – אני מודה שלא לחזירים אני דואגת אלא יותר לעצמי. מקווה שדבריך נכונים ומי שאינו בקבוצת הסיכון לא מאויים מהמחלה בצורה יוצאת דופן. עדיין יש בתקשורת את התחושה שרב הנסתר על הגלוי.

 2. שפעת החזירים היא כמו שפעת רגילה רק שהוסיפו לה את החזיריםםםםם
  ולמה להאשיםם אותםם בזה ?????
  זה היה ילד מקסיקני שחלה בשפעת רגילה הדביק את הסובבים אותו ובנוסף לזה התגלה כחולה בשפעת רגילה ואלו שנדבקוו ממנו היו חולי שפעת החזירים
  איייי חבלל ומבאס מחלה מעצבנתת ומפחידה איןן ממה להבהל רק האנשים מקבוצות הסיכון המפורסמות כיום בעיתונים יכולים להבהלל אבל אנשים רגילים איןן חשש למחלה חזקה אלא למחלה קלה ורגילה שניתן לטפלל בה בבית.

 3. העיקר שכל האידיוטים בראש אחד (כמובן שעוד נשאר מקום באותו ראש):
  היא יוצאת ל"הגנתו" בטענה שהוא ילד (או במילים אחרות – היא מסבירה את התנהגותו – האינפנטילית גם לדעתה – כתוצאה של גיל) והוא מאמץ את ההגנה בשמחה ויוצא ממנה להמשך מסע הגידופים המטופש שלו.

 4. ברוש,
  אם היו אומרים לי לנחש את גילו של אורן הייתי אומר בן 70 ומתאר אותו כזקן, רווק, בלי ילדים
  שזרקו אותו מהבית והרביצו לו בילדות..
  אני גם יסביר לך למה אם תשימי לב לתגובותיו הם ממגון שעות היממה.
  אם תגיבי לאחת מתגובותיו תשימי לב שהוא עונה די מהר מה שמוכיח את זה שהוא מנסה להיות כמה שיותר באתר ומחכה שמישהו יענה לאחת מתגובותיו ושזה קורה הוא קופץ על זה שמגיב לו[כי הוא ממש מתלהב ששמים לב אליו]
  וגם תשימי לב לבדיחות הלא מצחיקות מה שנותן אפשרות של "ניסיון להתבלטות"
  ואחרי זה הוא מנסה לדרוך על מי שהגיב לו וזה מוכיח שהרביצו לו בילדות כי הוא רגיל שלא מתייחסים אליו ומרביצים לו אז הוא עיוור
  וחושב שככה הסולם עובד שבשביל להיות למעלה אתה צריך להוריד מישו' למטה
  או יותר נכון הוא מפחד שאם הוא יהיה נחמד אל אנשים אז הם ידרכו עליו כמו שאמא שלו עשתה לו.
  אמרתי שהוא זקן כי מה כבר יש לצעיר לעשות על המחשב?! אמור להיות לו עבודה ,אישה,ילדים
  במקום להיות באתר ולהתעסק עם ילדים חמודים [כמוני]
  אורן אנחנו איתך ואנחנו אוהבים אותך=]
  וזה חבל שיש אנשים כמוך.

  "אני לא זוכר שאני הייתי אדיוט בגיל הזה"
  אתה לא זוכר חמוד כי כל הילדים בכיתה הרביצו לך בטח איזה אחד פגע בצד של הזיכרון ופוף אתה נהיה סניל כמו מיכאל [בן ה-57] חח אני שמח שמצאת חבר חדש.

 5. ברוש (ואני אנחש בהוגין? 🙂 ),
  מה שאמרת מסביר הרבה… אבל, אם אני אוכל לוותר על העדינות והפוליטיות קורקט – אני לא זוכר שאני הייתי אדיוט בגיל הזה. אז להיות בן 17 זה לא ממש תרוץ

 6. השם עצמו כ'שופט' אורן,
  חבל שלא שמת לבך לכך שהמושא(ינון) עליו התבדחת בשעשועייך עם מר מ.(בן ה-57 )הינו בפרוש קטין שבספק אם הגיע לגיל 17 (ילד,פגוע צניני האתר לשעבר).

 7. ינון:
  אתה כנראה חושב שחווית מוות ולכן אתה חושב שאתה יודע את מה שאתה אומר.
  הבעיה היא שהמוות שחווית היה רק מוות מוחי והנזקים שאירוע זה הותיר במוחך אינם מאפשרים לך להבין זאת.

 8. אבי,
  אולי תתחיל לפרסם כתבות על נושאי מוות אתה די קרוב לנושא=)
  אם אתה רוצה אני יכול לעזור לך.
  אבל רק אם אתה רוצה.

 9. אבי,
  תחשוב שאתה פה תהיה הכי יודע מה קורה בעולם..
  תחשוב=] לפי התמונה אתה נראה בן 50 עד60 עוד מעט אתה מת!
  תחשוב על השניה שאתה פה למטה ואז פתאום ישלך את הקטע הזה של הכל עוצר הכל מפסיק לפעול ומשו' מוזר קורה לך משהו שמושך אותך מן כוח שבחיים לא הכרת ואתה נמשך אליו! ואתה מפחד ישלך פחד יראה ובושה ואתה לא יודע מה לעשות עם עצמך..טוב אני חושב שאת השאר אתה כבר תדע אחרי הכל חבל סתם להרוס לך..אחרי הכל נשאר לך עוד כמה שנים לא הרבה=]

 10. ממ אורן אתה חדש..
  מוזר לי אבל לא מזיז לי מה דעתך עלי אני יגיד לך למה זה מוזר כי אני אחד כזה שמשנה לי איך אנשים רואים את התדמית שלי כפי שאני בונה אותה אבל מוזר כי אתה לא מעניין אותי=]
  [וזה לא אתר בדיחות פה]
  מיכאל ר. הסנילי [בעבר מיכאל החולה]
  אני לא התרשמתי ממך ואני גם לא יכול מהאתר אם אני ירצה להתרשם מיצורים כמוך אני ילך לגן חיות
  [ואני יתרשם ממך הרבה אין הרבה יצורים כמוך אתה ניכחד ]
  כמה חבל.

 11. ינון:
  זה שהתרשמת שאני סנילי (כן – כך אנחנו בני האדם כותבים מילה זו) כמו זה שהעובדות מפתיעות אותך (או מוזרות בעיניך) – כל זה מסתדר היטב עם מי שאני זוכר שאתה.

 12. חח, מיכאל – בדיוק חשבתי על הבדיחה הזאת.
  כמו שאומרים שבכל אגדה יש לעתים גרעין של אמת? אז הדבר בהחלט נכון עבור הבדיחה הזאת.

 13. דרך אגב, התיחסתי לתגובה 10, אבל תגובה 11 לא ממש משנה את דעתי עליך ממילא

 14. הבן של ינון שרב בא לאבא ואומר:
  היום למדנו בבית הספר שהאדם הוא הבן של הקוף!
  אולי אתה, עונה לו ינון, אבל אני בשום פנים ואופן לא!

 15. ינון שרב,
  לא ידעתי לגמרי איך לשפוט אותך ולהתיחס אליך כבן אדם לפני התגובה האחרונה שלך.
  תודה שעזרת לי ומנעת ממני אפילו לנסות לנהל איתך דיון מתורבת. ברור לי שאתה אחד מהאנשים שרק חייזרים יכולים ליצור, כי תאורית הברירה הטבעית לא מסוגלת להסביר תופעות כמוך.

 16. מיכאל,
  "ינון שרב עם ההגיון"
  מוזר שאתה זוכר את זה מהרושם שהבאת בפעם האחרונה נוחכתי לדעת שהינך סניל.
  חבל שידיעה בסיסית כמו זאת אינך יודע!
  "דע מנין באת, ולאן אתה הולך, ולפני מי אתה עתיד ליתן את הדין"

 17. אבי,
  אני גם בחיים לא יתווכח עם התאוריה על דרך הווצרותך [על היותך קוף בתכליתך ובמהותך והבהרתי את זה]

 18. כן הייתי [בעבר] תודה שהזכרת את זה רק יצאתי מהאתר וחזרתי להיות בריא [ב"ה]
  רציתי לבקר את האנשים שנידבקתי מהם..אחרי הכל לסלוח לכל אחד זה חלק מהעקרונות שלי=)
  ובכלל לעשות ביקור חולים לאחד כמוך קשה לי לתאר את גודל המצווה ואת שכרה שאני יקבל למעלה.

 19. אבי:
  לדעתי גם על אמיתות כמו האבולוציה לא היית חוזר אלמלא היו שקרנים החוזרים על שקריהם ומנסים להונות את הבריות בהשמעה חוזרת ונשנית של הטענה שאין אבולוציה.

 20. ינון שרב עם ההגיון:
  מזמן לא הפרעת לנו. מה קרה? היית חולה?

 21. אבי,
  הוא ניסה שיטות שונות ולא הלך לו =(
  אז הוא מנסה את השיטות שלך.

 22. שפעת החזרים היא המצאה של סוכני מפעל התרופות של ראמספילד שר ההגנה האמרקי .לשעבר עם הבהלה בא הכסף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן